Alūksnes novada pašvaldība par 550 000 eiro iegādāsies bijušo VEF teritoriju peldbaseina būvniecībai

© Ģirts Ozoliņš/MN

Alūksnes novada pašvaldība par 550 000 eiro iegādāsies bijušo VEF teritoriju Dzirnavu ielā 7 un Parka ielā 2A, Alūksnē peldbaseina būvniecībai, aģentūru LETA informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Saskaņā ar domes pieņemto lēmumu, finansējums objekta iegādei tiks plānots 2024. un 2025.gada pašvaldības budžetā no atsavināšanas procesā iegūtajiem līdzekļiem, pārdodot īpašumus, kas nav atbilstoši pašvaldības funkciju realizēšanai. Lēmums paredz iegādāties minēto teritoriju no SIA "Agre nami" par kopējo cenu 550 000 eiro.

Aploka skaidro, ka bijušā VEF teritorija atrodas valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa "Alūksnes muižas apbūve" zonā un daļēji valsts nozīmes kultūras pieminekļa "Alūksnes pilsētas vēsturiskais centrs" aizsargjoslā, tajā atrodas arī valsts nozīmes arhitektūras piemineklis - Šlosa rūpnīcas ēka.

Nekustamie īpašumi pašlaik ir vidi degradējošā stāvoklī, kas būtiski traucē blakus esošo pašvaldības īpašumu kvalitātes un sakārtotās vides uztveri un pazemina vērtību.

Objekta atrašanās vieta pilsētas centrā ir ērta un pateicīga, jo tuvumā ir attīstīta kultūras, izglītības, aktīvās atpūtas un tūrisma infrastruktūra, teritorijā vai tās tuvumā ir visi nepieciešamie komunikāciju tīkli. Ņemot vērā iepriekš minēto, šī vieta ir piemērota peldbaseina izbūves vajadzībām, norāda pašvaldības pārstāve.

Turklāt, šī ir viena no vietām, kas savulaik jau pašvaldībā tika izskatīta šīs idejas realizēšanai. Ņemot vērā tā brīža projekta plānotos apjomus, tika rasts cits risinājums - pašvaldība izsludināja apbūves tiesību izsoli, un arvien ir spēkā esošs būvprojekts pakalpojumu centra būvniecībai zemesgabalā "Jaunsētas" uz apbūves tiesības pamata. Tomēr ir mainījusies situācija un pašreizējā plānošanas periodā Ministru kabineta noteikumi neparedz pašvaldībām iespēju attīstīt uzņēmējdarbības infrastruktūru uz apbūves tiesības pamata, tas iespējams tikai pašvaldības īpašumā esošā teritorijā.

Attīstības komitejas sēdē pašvaldības Centrālās administrācijas Plānošanas un attīstības nodaļas vadītāja Inese Zīmele-Jauniņa uzsvēra, ka visās sabiedrības grupās šī projekta realizācija ir ļoti gaidīta un aktuāla. Nozīmīga ietekme šim projektam ir ne tikai uzņēmējdarbības attīstībai novadā un jaunu pakalpojumu radīšanai, bet arī peldētapmācībai un vispārējās fiziskās labsajūtas uzlabošanai visām vecuma grupām.

Zīmele-Jauniņa norādīja, ka peldbaseina izbūves ideja ir saskaņā ar vairākiem valsts līmeņa politikas plānošanas dokumentiem, un tās īstenošanai būs iespējams piesaistīt līdzekļus dažādu struktūrfondu piedāvātajās aktivitātēs tuvākā nākotnē, plānoto projekta ideju realizējot pakāpeniski. Komitejas sēdē viņa informēja par vairākām šādām iespējām.

Viena no programmām, ar kuras atbalstu varēs uzsākt VEF teritorijas attīstību, ir "Atbalsts uzņēmējdarbībai nepieciešamās publiskās infrastruktūras attīstībai". Finansējums būs pieejams arī programmā "Pašvaldību pielāgošanās klimata pārmaiņām", kur zaļās infrastruktūras risinājumiem un teritorijas sakārtošanai varēs piesaistīt līdz 3 miljoniem eiro. 2025.gadā tiek plānots arī pašvaldību augstas gatavības projektu finansējums, ko piešķirs pašvaldībām pakalpojumu infrastruktūras attīstībai, uzlabojot pakalpojumu kvalitāti un pieejamību iedzīvotājiem. Vēl būs pieejams finansējums duālās infrastruktūras izveidei civilai aizsardzībai, ko var pielāgot jebkurai pakalpojumu infrastruktūrai.

Latvijā

Latvijā gadā ir 12 papildu brīvdienas (Lieldienās, Jāņos, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, Latvijas Republikas Proklamēšanas dienā, Darba svētkos, Ziemassvētkos un Jaungadā). Lielākā daļa cilvēku, izņemot darbaholiķus, labprāt iegūtu vēl pāris papildu brīvdienas, piemēram, Lāčplēša dienu un 15. augustu. Arī darba nedēļa varētu būt īsāka. Ekonomisti gan krata pirkstu – papildu brīvdienas Latvijai izmaksājot dārgi.

Svarīgākais