Lielākā daļa jeb 68% Latvijas studentu paralēli studijām strādā algotu darbu, lai nosegtu savus ikdienas tēriņus, aģentūru LETA informēja "Swedbank" pārstāvji, atsaucoties uz bankas veiktās aptaujas rezultātiem.
Vienlaikus joprojām katram ceturtajam jeb 23% naudas pietiek tikai pamatvajadzībām, bet daļa studentu (15%) regulāri izjūt naudas trūkumu un dažkārt pat nevar segt savas pamatvajadzības.
Vairāk nekā puse jeb 58% studentu norāda, ka ikmēneša tēriņiem pietiktu ar vairāk nekā 500 eiro, taču realitātē lielākajai daļai (62%) ienākumi nesasniedz šo summu un katram trešajam (34%) tie ir pat mazāk kā 300 eiro.
Vidējās studiju izmaksas Latvijā ir ap 2500 eiro gadā, un kopā ar ikmēneša izdevumiem viena studenta gads Latvijā izmaksā ap 7500 eiro, tāpēc studiju maksas segšanai un ikdienas tēriņiem nereti studentus atbalsta arī vecāki.
Vairāk nekā puse jeb 64% aptaujāto kā biežāko ienākuma avotu norāda ģimenes atbalstu.
Lielākos studentu izdevumus ikdienā veido pārtika, mājokļa izmaksas, kā arī transporta izdevumi. Papildu vecāku atbalstam (64%) un mācību stipendijām (35%) studenti kā biežāko ienākumu avotu norāda arī pašu gūtos ienākumus (68%).
"Swedbank" aptaujas veikta šī gada februārī sadarbībā ar pētījumu centru SKDS, aptaujājot vairāk nekā 240 studentu vecumā no 18 līdz 25 gadiem visā Latvijā.