Rinkēvičs: Jāturpina spiediens pret Krieviju, ieviešot jaunas sankcijas

© Dmitrijs SUĻŽICS, F64 Photo Agency

Eiropas Savienībai (ES) ir jāturpina gan militārais, gan politiskais atbalsts Ukrainai, nedēļas izskaņā Stokholmā piedaloties ES Ārlietu padomes neformālajā sanāksmē, atkārtoti uzsvēris Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Sanāksmē notika diskusija par Krievijas agresiju pret Ukrainu un tikšanās ar Ukrainas ārlietu ministru Dimitro Kulebu. Kā aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrija, Rinkēvičs uzsvēra nepieciešamību darīt visu, lai sniegtu militāro atbalstu Ukrainai.

"Ukrainas bruņotajiem spēkiem ir akūti nepieciešama munīcija un ekipējums, lai gūtu panākumus cīņā ar Krievijas karaspēku un atbrīvotu okupētās teritorijas. Tāpēc nav pieļaujama kavēšanās ar pieņemto lēmumu apstiprināšanu un izpildi," teicis Latvijas ārlietu ministrs.

Rinkēvičs atzīmēja, ka ES jāturpina arī politiskais atbalsts Ukrainai, sekmējot Ukrainas integrāciju ES, kā arī sniedzot ilgtermiņa finansiālo palīdzību. Ārlietu ministrs pauda atbalstu iestāšanās sarunu ar Ukrainu sākšanai līdz 2023.gada beigām. Rinkēvičs uzsvēra, ka ES jānovērtē Ukrainas īstenotās reformas, un pauda cerību, ka Eiropas Komisijas gaidāmajā ziņojumā tiks atbilstoši novērtēts Ukrainas progress reformu jomā.

Latvijas ārlietu ministrs norādīja, ka jāturpina spiediens pret Krieviju, ieviešot jaunas sankcijas, novēršot iespējas apiet jau ieviestās sankcijas, kā arī izstrādājot mehānismus, kas nodrošinās Krievijas un tās pārstāvju atbildību par agresiju pret Ukrainu un pastrādātajiem kara noziegumiem. Tāpat Rinkēvičs norādīja, ka jāturpina aktīvi uzturēt kontaktus ar globālajiem partneriem, lai nostiprinātu atbalstu starptautiskajās organizācijās un cīnītos ar Krievijas īstenoto dezinformāciju.

Šodien Rinkēvičs Stokholmā piedalījās arī ES-Indijas un Klusā okeāna reģiona ministru forumā. Foruma laikā ārlietu ministrs divpusēji tikās ar Indijas, Japānas, Singapūras, Šrilankas ārlietu ministriem, kā arī ar Fidži premjerministra vietnieku. Tikšanos laikā tika pārrunātas divpusējās attiecības, ekonomiskās sadarbības veicināšanas iespējas, sadarbība starptautiskajās organizācijās, kā arī ar Krievijas agresiju pret Ukrainu saistīti jautājumi.

Svarīgākais