Janvāra sākumā mūžībā devies jaunākais no Viļa Plūdoņa dēliem - Varimants Plūdons, vēsta ieraksts Vītolu fonda mājas lapā.
Vilis Plūdons bijis divas reizes precējies - laulībā ar pirmo sievu piedzima divi dēli, lauībā ar otro sievu - 4 meitas un 3 dēli, to vidū arī Varimants. Šogad Varimants Plūdons būtu svinējis 95. dzimšanas dienu
DV Mēnešraksts atlāj, ka Varimants savus bērnības gadus pavadījis pilsētā, bet viņa sirds viņu vienmēr vilkusi uz laukiem. Tā pēc pamatskolas beigšanas Rīgā viņš izvēlājās Mežotnes lauksaimniecības vidusskolu tālākās izglītibas apgūšanai. Kara apstākļi to tomēr pārtrauca. Tas neapturēa viņa tieksmes tālākās izglītibas apgūšanai. Kad bēgļu gaitas ģimeni noved Vācijā Bavārijas vidienē, viņš iestājās "Ausmas" bēgļu nometnes vidusskolā.
Tālākās dzīves un darba gaitās viņš iesaistījās dienestā ASV armijas darba vienībā. Tur Varimants nokalpoja līdz 1949. gadam, kad izceļoja uz Kanādu. lerodoties Kanādā, viņš iesaistājās darbā pie Ontario provinces elektrisko spēkstaciju būves darbiem, kur nokalpoj līgumā noteikto laiku. Pēc tam apmetās uz dzīvi Sadberijas pilsētā, kur satiek savu vēlāko dzīvesbiedri Ausmu. Tālākās dzīves gaitas jauno ģimeni aizveda uz Toronto. Šeit Varimants izmantoja iespējas augstākās izglītības iegūšanā, kas pavēra labākas darba iespējas. Līdz aiziešanai pensijā strādāja saimnieciskos pasākumos vidēji smagā ražošanas rūpniecībā, pildot atbildīgā darbu vadītāja pienākumus.
1996.gadā dzejnieka Viļa Plūdoņa dēlam Varimantam Plūdonim tika atjaunotas īpašuma tiesības uz „Lejenieku” māju mantojamo zemi un ēkām Bauskas rajona Ceraukstes pagastā. Pateicībā par ieguldīto darbu sava tēva, dzejnieka Viļa Plūdoņa piemiņas saglabāšanā un memoriālā muzeja izveidošanā un iekārtošanā „Lejeniekos” Varimants Plūdons 1998.gada 17.jūlijā ar līgumu dāvināja „Lejenieku” nekustamo īpašumu - ēkas un 45,7ha zemi ar mežu - Ceraukstes pagastam. Dāvinājuma līgumā Varimants Plūdons ietvēris nosacījumu, ka pagastam, iegūstot šo īpašumu, ir pienākums arī turpmāk uzturēt, labiekārtot un pilnveidot dzejnieka Viļa Plūdoņa memoriālo muzeju.
"Kaut mazliet, tad tomēr uz sauli mums skatus griež janvāra rīts un skujas egļu zaros par tāltālu gaismas stariņu čukst, tik tava sirds - tā paliks ziemā, kur pasaules tālums un Latvijas tuvums būs kļuvis viens! Un tagad, kad pārslas pār sala apņemto zemi krīt, mēs zinām - tie Tavi soļi, uz dzimto zemi mājup kas ved. Uz mīļo krastu sauc Tēvzemes balss! Atvadoties no ievērojamā latvieša Varimanta Plūdoņa, ar dziļu pateicību pieminam Plūdoņa kunga veikumu Vītolu fonda un visas Latvijas labā. Būdams Daugavas Vanagu Toronto priekšsēdis, Varimants Plūdons parakstīja līgumu par DV Toronto nodaļas stipendijas dibināšanu, aizsākot sadarbību, kurai nu apritējuši piecpadsmit gadi. Augsts tas masts, kam pamats ir drošs; paldies par svētu Latvijas karoga turēšanu visaugstākajā kārtī okeāna tajā pusē, sniedzot izglītības gaismu daudziem jauniešiem Latvijā! Kad beidzies ir laiks, vēl pretī steidz mūžība! Izsakām visdziļāko līdzjūtību Varimanta Plūdoņa tuviniekiem, draugiem un Daugavas Vanagu Toronto nodaļas biedriem!" atvadu vārdus Varimantam Plūdonim velta Vītolu fonds.