Aptauja: Covid-19 ietekmē Latvijas iedzīvotāji sākuši biežāk vēdināt telpas

© pexels.com

Uzņēmumu Zepter International Baltic un Norstat Latvijas iedzīvotāju vidū veiktā aptauja liecina, ka trešdaļa respondentu jeb 29 % kopš pandēmijas izsludināšanas sākusi biežāk vēdināt telpas, savukārt 2% ieviesuši samērā jaunu pieeju – lieto gaisa attīrīšanas filtrus, lai nodrošinātu īpaši augstu gaisa kvalitāti.

„Mūsu aptauja liecina, ka pandēmijai ir vislielākā ietekme uz 30-39 gadus vecām personām, cilvēkiem, kas dzīvo lielās pilsētās, kā arī uz ģimenēm ar diviem bērniem. Latvijas iedzīvotāji ir sākuši biežāk vēdināt telpas, kurās viņi dzīvo un strādā, kā arī izmantot gaisa attīrīšanas ierīces. Lai gan jau sen ir zināms par piesārņota gaisa negatīvo ietekmi uz veselību, tieši pašreizējā pandēmija ir likusi cilvēkiem nopietni aizdomāties par ieelpotā gaisa tīrību. Mēs uzņēmumā Zepter novērojām krasu pieprasījuma pieaugumu pēc mūsu gaisa attīrīšanas sistēmas Therapy Air iOn pēc tam, kad neatkarīgā Vācijas laboratorija Gui-lab izsniedza klīnisko apstiprinājumu*, ka šī ierīce efektīvi likvidē līdz pat 99,99 % mikroorganismu, tostarp koronavīrusu SARS-CoV-2, kā arī toksiskas vielas,” norāda SIA Zepter International Baltic ģenerāldirektors Konstantīns Tjagņirjadko.

Jo augstāks gaisa piesārņojuma līmenis, jo lielāks Covid-19 inficēšanās un mirstības risks. Pie šāda secinājuma šā gada aprīlī nonāca Hārvarda universitātes pētnieki.1 Šos secinājumus apstiprina arī cits pētījums, kas veikts Mārtiņa Lutera Halles-Vitenbergas universitātē Vācijā. Analīze parādīja, ka 78 % nāves gadījumu Itālijā, Spānijā, Francijā un Vācijā ir notikuši vispiesārņotākajos reģionos,2 tāpēc ir sevišķi saasinājies jautājums par gaisa attīrīšanu mājās un sabiedriskajās telpās.

Aptauju, kurā piedalījās 1026 respondentu, pētniecības uzņēmums Norstat veica 2020. gada augustā.