Arī Stradiņa slimnīcas mediķi strādās Latvijā ražotās aizsargmaskās

 
©facebook.com

Kā liecina informācija sociālajā tīklā facebook, tad arī P.Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas mediķi saņēmuši Latvijā ražotas sejas aizsargmaskas.

"Paldies gudrajiem un radošajiem speciālistiem no komandas Shield48 un Baltic3D.eu, kuru ideja par sejas aizsargmasku izgatavošanu ar 3D printeru palīdzību ir radījusi drošāku darba vidi slimnīcas darbiniekiem un daudzu citu jomu pārstāvjiem COVID-19 krīzes laikā. Mūsu kolēģis valsts galvenais infektologs profesors Uga Dumpis ir atzinis šo masku kā vērtīgu papildus elementu, lai pasargātu ārstniecības iestāžu darbiniekus no vīrusa izplatības," teiks aprakstā pie publicētā foto.

Ziņu aģentūra LETA jau vēstīja, ka Rīgā notikušajā hakatonā "HackForce" uzvarējusi ideja par sejas aizsargmasku izgatavošanu ar 3D printeru palīdzību, un idejas autori jau sākuši masku ražošanu, lai jau tuvākajās dienās tās varētu piegādāt mediķiem.

Uzņēmējs aģentūrai LETA skaidroja, ka iniciatīvas mērķis ir pašreizējos apstākļos nodrošināt visiem nepieciešamos sejas aizsargus, kuri ļautu samazināt potenciālo inficēšanās risku, piemēram, pieskaroties sejai.

Dejus norādīja, ka šīs iniciatīvas izveidē viņam savu viedokli sniegusi Latvijas Ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece. Produkta izstrādē tā autori konsultējās ar ārstiem par gan par kvalitāti, gan arī par to, kā tos dezinficēt. Tiesa gan, pagaidām aizsargmasku sertifikācija nav veikta. "Es uz šo situāciju raugos kā uz kara apstākļiem. Mēs nestrādājam pie parasta produkta, ko varētu palaist miera laikos," norādīja Dejus, skaidrojot, ka tāpēc patlaban sertifikācijas jautājumi ir sekundāri.

Dejus skaidroja, ka šādas aizsargmaskas ir īpaši nepieciešami medicīnas personālam. Tāpēc uzņēmējs jau ir iesaistījies sarunās ar ģimenes ārstiem par pirmo 60 aizsargu piegādi. "Mēs arī apzinām uzņēmumus, kas varētu ražot šo produktu, tostarp arī tipogrāfijas un lāzergrieztuves," sacīja Dejus, norādot, ka "Baltic3D" šajā situācijā ir uzņēmies koordinatora lomu.

Aizsilniece aģentūrai LETA sacīja, ka šāda veida sejas aizsargs ir labāks nekā parastā sejas aizsargmaska, jo to var dezinficēt un lietot atkārtoti, kamēr parastā sejas aizsargmaska ir derīga tikai uz divām stundām, pēc kurām tā pārstāj būt efektīva.