Bāriņtiesa noliedz Kristīnes Misānes civilvīra apgalvoto

 
©Ekrānšāviņš no video

Trešdien interneta vidē parādījās video, kurā visai neglaimojošu informāciju par savu bijušo sievu Kristīni Misāni stāsta viņas partneris. Lai gan vīrietis centies bijušo mīļoto nomelnot, viņš, iespējams, aizmirsis faktu, ka arī video pausto informāciju iespējams pārbaudīt.

Kristīnes Misānes civilvīrs Johans Groblers, kurš neilgi pirms sprieduma par to, vai viņa bijusī sieva tiks izdota tiesāšanai Dienvidāfrikas republikā (DĀR), pacenties publicēt neglaimojošu video, pats nav centies skaidrot savu nostāju nedz telefonintervijā, nedz uz jautājumiem atbildēt rakstiski, vēsta Latvijas Televīzija (LTV).

Tāpat medijs noskaidrojis, ka nepatiesa ir viņa video paustā informācija par faktu, ka it kā Latvijas bāriņtiesa esot noraidījusi iespēju nodot viņa meitai 1000 eiro paciņu. Groblera pieminētā bāriņtiesas darbiniece Groblera versiju neapstiprina, norāda LTV.

Ziņu aģentūra LETA jau vēstīja, ka video, kuram dots nosaukums "Tēva sauciens pēc taisnīguma", sākas ar kadriem no lietaina pagalma pie mājas, kurā ģimene dzīvojusi DĀR.

Tālākajos kadros redzams plašā nama interjers un meitenītes istaba, bet balss fonā stāsta par smiekliem un laimi, kas reiz esot pieredzēta šajā mājā, kur tagad valdot tikai sēras.

Video pieminēta vecāku šķiršanās un tālāk stāstīts, ka nepilngadīgais bērns bez brīdinājuma aizvests no drošas vides uz svešu valsti, proti, Latviju, kuras valodu viņa neprot un kuru tagad spiesta saukt par mājām.

Video norādīts, ka Latvijā medijos Misāne atspoguļota kā māte, kura bēgusi savu bērnu drošības dēļ, bet uzsvērts, ka stāstam vienmēr ir divas puses un mēģināts apgāzt Misānes radīto pozitīvo tēlu.

Groblera pieaugusī meita un divi dēli no iepriekšējām attiecībām video apgalvo, ka Misānei piemīt vardarbīga daba, ka viņa bieži pazemojusi Grobleru, kas esot ļoti mīlošs un nevardarbīgs cilvēks, un bieži bijusi alkohola reibumā.

Video uzsvērts, ka pret Misāni, viņas un Groblera meitiņu un Misānes dēlu no iepriekšējām attiecībām nekad nav bijusi vērsta nekāda vardarbība.

Video apgalvots, ka Misāne pārkāpusi vairākas tiesību normas, apmelojusi DĀR, Dāniju un Latviju, kā arī apgalvots, ka viņa ar sava bijušā vīra, kas pašreiz dzīvojot Mozambikā, un vēl vienas personas palīdzību esot vērsusies pie algotas slepkavas, lai iebaidītu Grobleru un viņš pārtrauktu tiesvedību un centienus atgūt savu meitu.

Tikmēr Misānes māsa Mārīte Batraka aģentūrai LETA uzsvēra, ka mērķis nav risināt un iejaukties divu pieaugušu cilvēku savstarpējās attiecībās, bet gan novērst Eiropas Savienības pilsones izdošanu kriminālvajāšanai trešās pasaules valstij - Dienvidāfrikai, jo tas ir pretrunā ar Eiropas konvenciju un pārkāpj Misānes un viņas bērnu cilvēktiesības.

Batraka atzīmēja, ka 2017.gadā Dienvidāfrikas tiesa noteica Kristīnes civilvīram aizliegumu tuvoties viņai.

Misānes pārstāvji aģentūru LETA iepriekš informēja, ka sieviete 2011.gadā iepazinusies ar DĀR pilsoni un pēc četriem gadiem abiem piedzimusi meita. Taču starp abiem vecākiem sākušies konflikti, kas sākotnēji bijuši finansiāli motivēti. Pēc tam vīrietis esot vienpusēji nolēmis pārtraukt attiecības un esot sācis vardarbīgi izturēties gan pret Misāni, gan pret abiem ģimenes nepilngadīgajiem bērniem.

Baidoties par savu un savu bērnu drošību un dzīvību, 2018.gada maijā Kristīne nolēmusi meklēt patvērumu Latvijā, norādīja radinieki. 2018.gada decembrī Misāne devusies darba braucienā caur Kopenhāgenu uz Mozambiku, taču, šķērsojot robežu, viņa aizturēta, jo bijusi Interpola meklēšanā. DĀR bija norādījusi, ka Misāne tiek meklēta par bērna nolaupīšanu. Tagad DĀR sievietei draud 15 gadus ilgs cietumsods.

Šo lietu tika piedāvāts pārņemt Latvijas prokuratūrai, taču tas netika darīts, jo, kā iepriekš skaidroja prokuratūra, Misānei DĀR tiek inkriminētas darbības, kas Latvijā neparedz nozīmīgus sodus, attiecīgi Eiropas apcietinājuma orderi par šīm darbībām nav bijis likumīga pamata pieņemt. Attiecībā uz citu iespējamo Misānes rīcību, kas teorētiski varētu atbilst krāpšanai un dokumenta viltošanai, Latvija, ņemot vērā pierādījumu trūkumu, nevarētu garantēt personas kriminālvajāšanu Latvijā, norādīja Latvijas prokuratūrā.

Tagad gan Latvijas atbildīgie dienesti un amatpersonas pastiprinājuši centienus panākt Misānes neizdošanu DĀR.