Iekšlietu dienestiem 2020. un 2021.gadā formastērpu iegādei plānots tērēt 2,6 miljonus eiro, liecina Iekšlietu ministrijas iesniegtie dokumenti izskatīšanai valdības 13.augusta sēdē.
Valsts policijai izdevumiem formas tērpiem 2020.gadam un 2021.gadam plānoti 1 544 273 eiro, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam 285 744 eiro, Valsts robežsardzei 638 201 eiro. Savukārt Ieslodzījuma vietu pārvaldei apģērba iegādei nepieciešami 210 182 eiro.
Valdība otrdien, 13.augustā, lems par jauniem noteikumiem, kas regulē iekšlietu dienestu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu formas tērpa un atšķirības zīmes.
Lai pavasara un vasaras sezonā Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu formas tērpu padarītu ērtāku un praktiskāku, noteikumu projekts papildināts ar amatpersonām paredzētā trikotāžas polo krekla aprakstu.
Tāpat, lai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta amatpersonu formas tērpu padarītu ērtāku un praktiskāku, noteikumu projekts papildināts ar amatpersonām paredzēta trikotāžas polo krekla, flīsa jakas un adītas ziemas cepures ar kokardi aprakstu.
Vienlaikus noteikumu projekts papildināts ar jauniem atšķirības zīmju aprakstiem - ar Iekšējās drošības biroja amatpersonu formas tērpa uzšuves aprakstu un Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes amatpersonu formas tērpa uzšuves un emblēmas aprakstu.
Jaunajos noteikumos svītrots Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta amatpersonām paredzētais lauka formas tērps, kas netiek lietots un pasūtīts. Tāpat svītrota laiviņcepure, berete un lokveida uzšuve, kas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta amatpersonām vairs netiek izsniegtas.
Noteikumos svītrots arī Valsts policijas amatpersonām paredzētais vīriešu vasaras mētelis, sieviešu vasaras mētelis, kombinētās bikses, vīriešu virskrekls, laiviņcepure, berete, lietusmētelis, apmetnis, auduma veste, kaklasaites saspraude un lokveida uzšuves, jo šādus formas tērpa priekšmetus un atšķirības zīmes Valsts policijas amatpersonām vairs neizsniedz.
Vienlaikus svītrotas Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Speciālo uzdevumu bataljona, Valsts policijas pretterorisma vienības "Omega" un Ieslodzījuma vietu pārvaldes Speciālās mobilās operatīvās vienības "Vairogs" emblēmas, jo tās tiek izvietotas uz speciālā apģērba, nevis uz formas tērpa.