Valdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) ieceri pārdalīt līdzekļus no savā pārziņā esošajām aktivitātēm, lai palielinātu atbalstu nodarbinātības pasākumiem atsevišķu grupu bezdarbniekiem.
Līdz ar izmaiņām darbības programmas "Cilvēkresursi un nodarbinātība" apakšaktivitātei "Atbalstītās nodarbinātības pasākumi mērķgrupu bezdarbniekiem" plānoto 6,98 miljonu latu vietā būs pieejami 7,43 miljoni latu.
Šīs izmaiņas nodrošinās, ka nodarbinātības atbalsta pasākumos ir tiesības piedalīties pēc iespējas lielākam personu skaitam, tādā veidā veicinot mērķa grupas integrāciju vai reintegrāciju darba tirgū, skaidro LM.
Atbalstot personas, kuras atrodas sliktākā situācijā salīdzinājumā ar pārējām sabiedrības grupām, kam par iemeslu ir dažādi cēloņi - zems izglītības līmenis, invaliditāte, darba pieredzes neesamība, ilgstošs bezdarbs un citi iemesli -, tiek veicināta vienlīdzīgu iespēju radīšana personu iesaistei darba tirgū, uzsver LM.
Tāpat noteikumi papildināti ar nosacījumu, ka atkārtota bezdarbnieka nodarbināšana pasākumā ir iespējama ne ātrāk kā gadu pēc dalības iepriekšējā pasākumā pabeigšanas.
Pašlaik ir noteikts, ka ikmēneša dotācija darbā pieņemtajiem bezdarbniekiem, kuriem noteikta invaliditāte, nav mazāka par valstī noteikto minimālās mēneša darba algas apmēru jeb 180 latiem. Lai nepieļautu nesamērīgi un nepamatoti augstas atlīdzības izmaksas, turpmāk ir noteikti arī dotācijas "griesti", proti, atlīdzība nevarēs būt lielāka par divām minimālajām algām jeb 360 latiem.
Darba devējs cilvēkus ar invaliditāti atbalstītajās darba vietās var nodarbināt līdz 36 mēnešiem jeb trim gadiem. Atbalsts vienas darba vietas pielāgošanai cilvēkam ar invaliditāti nevar pārsniegt 500 latus.
Savukārt darba devējiem - biedrībām un nodibinājumiem, kuru darbības mērķis ir saistīts ar atbalsta sniegšanu cilvēkiem ar invaliditāti, - no projekta līdzekļiem tiek segtas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.
Atbilstoši darba devēja noteiktajām izglītības un darba pieredzes prasībām, subsidētajās darba vietās iesaista darbspējas vecuma bezdarbniekus, kas vēlas strādāt konkrētajā profesijā, ar vai bez iegūtas izglītība vai darba pieredzes.
Subsidētajās darba vietās iesaista šādu mērķgrupu bezdarbniekus: cilvēkus ar invaliditāti; bezdarbniekus, kuriem iepriekšējos sešos mēnešos nav bijis regulāri apmaksāts darbs vai nav iegūta vispārējā vidējā izglītība, bezdarbnieki, kas vecāki par 50 gadiem un citus.
Uz 2010.gada 31.maiju Nodarbinātības valsts aģentūras datubāzē ir reģistrēti 183 578 bezdarbnieki, no kuriem 4,2% ir bezdarbnieki ar invaliditāti, 13,5% ir personas, kurām iepriekšējos sešos mēnešos nav bijis regulāri apmaksāta darba, 20% ir personas, kas nav ieguvušas vidējo izglītību vai profesionālu kvalifikāciju, 9,7% ir vecākas par 50 gadiem un 12% ir personas, kurām nav valsts valodas atestācijas.