Liela daļa bērnu, kuri vasaru pavada Rīgā, ikdienā labprāt apmeklē rotaļu laukumus. Mazākos bērnus pavada vecāki vai citi pieskatītāji, savukārt lielākie bērni rotaļu laukumus apmeklē patstāvīgi. Lai rotaļu laukumā pavadītais laiks būtu patīkams un drošs, gan vecākiem, gan bērniem ir jāievēro vairākas lietas, kas ļaus izvairīties no traumām un citām nepatīkamām situācijām, vēsta Rīgas pilsētas pašvaldības portāls Riga.lv
Vecāki, Pieskatiet savus bērnus! Neaizraujaties ar telefonu, žurnāliem vai savstarpējām sarunām, novēršoties no bērniem. Jūs esat atbildīgi par saviem bērniem, jums jāredz, kur viņi ir un ko dara.
Apmeklējot jaunu rotaļu laukumu vai pamanot, ka rotaļu laukumā uzstādītas jaunas iekārtas, pārliecinieties, ka jūsu bērni mācēs tās izmantot, ka tās ir atbilstošas viņu vecumam un attīstībai.
Iemāciet bērnam nosaukt gan savu, gan jūsu vārdu un uzvārdu, tālruņa numuru un dzīvesvietas adresi, ja gadās noklīst. Ja bērns ir pārāk mazs, lai iegaumētu visu šo informāciju, uzrakstiet savu tālruņa numuru uz lapiņas, ko var piespraust pie bērna apģērba vai ielikt kabatā.
Ierodoties rotaļu laukumā, vienojaties par vietu, kurā satikties, ja gadījumā pazūdat viens no otra redzesloka.
Pārrunājiet ar bērniem, ka situācijās, kad nepieciešama palīdzība, vislabāk to lūgt policistiem, apsargiem vai citiem cilvēkiem formastērpos, kā arī pieaugušajiem, kas apmeklē rotaļu laukumu kopā ar saviem bērniem.
Dodoties uz rotaļu laukumu, ņemiet līdzi dzeramo ūdeni, plāksterus, salvetes un galvassegas bērniem. Ja apmeklējat rotaļu laukumu, kurā atrodas strūklakas vai bradājamie baseini, ieteicams paņemt līdzi maiņas drēbes, lai nepieciešamības gadījumā var pārģērbties, un dvieli, lai noslaucītos.
Izplatītākie traumu veidi bērniem rotaļu laukumos ir sasitumi, brūces, lūzumi un smadzeņu satricinājumi.
Ja bērns rotaļāšanās laikā ir guvis nelielu traumu, sniedziet bērnam pirmo palīdzību, bet, ja ir gūta ļoti smaga trauma un šķiet, ka ir apdraudēta bērna dzīvība (ir bezsamaņa, spēcīga asiņošana, kas apdraud dzīvību, apstājas elpošana vai rodas pēkšņi elpošanas traucējumi, vai jebkurās citās dzīvību apdraudošās situācijās) un neatliekamā medicīniskā palīdzība nepieciešama nekavējoties - izsauciet Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, zvanot uz tālr. nr. 113. Jebkuru neskaidrību un šaubu gadījumos par bērna traumu vajadzētu savlaicīgi konsultēties ar savu ģimenes ārstu (darba laikā) vai vakaros, nakts stundās un brīvdienās ar dežūrārstu, zvanot uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni - 66016001.
Ikdienā ar savu bērnu pārrunājiet, kā droši uzvesties ne tikai rotaļu laukumos un citās sabiedriskās vietās, bet arī mājās un automašīnā. Lai šādas sarunas padarītu vecākiem vieglākas un bērniem interesantākas, Rīgas domes Labklājības departaments ir izdevis pirmsskolas vecuma bērniem paredzētu krāsojamo dzejoļu grāmatiņu, kas palīdzēs aizraujošā veidā bērnam apgūt prasmes par drošu uzvedību mājās, pagalmā, pie ūdeņiem, uz ielas, automašīnā, saskarsmē ar citiem bērniem un pieaugušajiem, kā arī dzīvniekiem un citās vietās un situācijās.