Tukuma slimnīcas direktore Dzintra Rabkeviča aģentūrai LETA vēl nekomentē Veselības inspekcijas (VI) lēmumu, ar kuru saistībā ar kādas jaunās māmiņas nāvi slimnīcā pagājušajā gadā ārstniecības personai ir piemērota administratīvā atbildība.
Rabkeviča apgalvo, ka viņa vēl nav saņēmusi VI lēmumu. "Ja sodīts ir tikai ārsts, parasti slimnīca šo lēmumu nesaņem. Taču, cik zinu no medijiem, lēmumā ir minēts arī par nepieciešamajiem uzlabojumiem slimnīcā, bet es nekādus dokumentus neesmu saņēmusi," stāsta slimnīcas vadītāja.
Kamēr viņa nav iepazinusies ar VI lēmumu, Rabkeviča atsakās arī komentēt medicīniskā personāla rīcību: "Pašlaik nevaru ne vainot, ne attaisnot ārsti."
LETA jau ziņoja, ka saistībā ar kādas jaunās māmiņas nāvi Tukuma slimnīcā pagājušajā gadā ārstniecības personai ir piemērota administratīvā atbildība.
Inspekcija ir veikusi ekspertīzi par gadījumu, kad Tukuma slimnīcā pagājušā gada septembrī pēc dzemdībām mirusi sieviete, un konstatējusi, ka ir pieļauti pārkāpumi dzemdību palīdzības nodrošināšanā.
Šie pārkāpumi ir pielīdzināmi veselības aprūpes pārkāpumiem, un saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu ir sodīta ārstniecības persona. Soda apmēru inspekcija neizpauž.
Savukārt Tukuma slimnīcai ir uzdots ieviest darba organizācijas korekcijas.
Arī mirušās sievietes tuvinieki ir informēti par konstatētajiem pārkāpumiem un iespēju vērsties Ārstniecības riska fondā, lai pieprasītu atlīdzību par sievietes nāvi.
Mirušās sievietes ģimenes advokāts Ronalds Rožkalns aģentūrai LETA teica, ka VI pieņemtais lēmums par administratīvās atbildības piemērošanu ir apstrīdēts šī gada marta sākumā, aicinot arī VI vēlreiz pārvērtēt savu atzinumu un sniegt zinātniski pamatotas atbildes saistībā ar notikušo.
Rožkalns, skaidrojot apstrīdēšanas iemeslu, atzīmēja, ka administratīvais sods nav samērojams ar jaunas sievietes bojāeju un to kaitējumu, kas nodarīts ģimenei, atstājot bez mātes divus nepilngadīgus bērnus.
Tāpat, iepazīstot lietas materiālus, advokāts konstatēja, ka VI ir atstājusi bez ievērības vairākus būtiskus trūkumus, kā arī to, ka ārste, kurai piemērota administratīvā atbildība, ir rīkojusies gausi. "Lietas materiāli liecina, ka nav skaidrs, vai ārste vispār ir veikusi savus pienākumus, piemēram, nosūtot tikko dzemdējušo sievieti uz analīzēm," teica Rožkalns.
Ja apstiprināsies ārstniecības personas nolaidība, iespējama smagāka atbildība, nevis tikai cietušo vēršanās Ārstniecības riska fondā, atzina Rožkalns, piebilstot, ka patlaban tiek gaidīts, kad atbildi par šo lietu sniegs VI.