Kanāla TV5 slēgšana vērtējama negatīvi, un tas ir Latvijas televīzijas vides zaudējums, komentējot "MTG TV Latvia" paziņojumu no 31.marta pārtraukt kanāla TV5 darbību, aģentūrai LETA sacīja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāja Aija Dulevska.
"Gribu izteikt savu nožēlu, ka tiek slēgts kanāls, kurā tiek pārraidīts Latvijā ražots saturs krievu valodā," sacīja Dulevska. "Uzskatu, ka tas Latvijas televīzijām kopumā un televīzijas videi ir zaudējums."
Pēc NEPLP vadītājas domām, skatītāji izvēlēsies citus kanālus, bet pagaidām esot grūti komentēt, kāda būs skatītāju izvēle, jo krievu valodā skatāmo kanālu apjoms Latvijā esot ļoti liels.
Dulevska arī norādīja, ka no TV5 slēgšanas ieguvēji būs pārējie krievu valodā raidošie kanāli. "Jautājums, vai šī nauda paliks Latvijā, vai aizies uz Londonā vai Zviedrijā reģistrētiem kanāliem krievu valodā."
"Jebkurā gadījumā samazināsies Latvijā ražotais saturs krievu valodā, un tas ir vērtējams negatīvi," uzsvēra Dulevska.
Kā ziņots, finansiālu apsvērumu dēļ "MTG TV Latvia" pieņēmusi lēmumu 31.martā pārtraukt kanāla TV5 darbību.
Kā vēsta uzņēmumā, TV5 līdz šim bija viens no nedaudzajiem televīzijas kanāliem Latvijā, kas veidoja informatīvo saturu krievu valodā, taču krievu valodā raidošo kanālu tirgus ir ļoti piesātināts un Latvijā ražota satura izmaksas ir augstas, tāpēc, konkurējot ar retranslēto televīzijas saturu un nesaņemot nekādu atbalstu nacionālā satura veidošanai krievu valodā, TV5 jau ilgāku laiku strādā ar ievērojamiem zaudējumiem.
"Lai mazinātu AS "Latvijas Neatkarīgā televīzija" zaudējumus, šis lēmums bija jāpieņem," sacīja "MTG TV Latvia" vadītāja Baiba Zūzena.
AS "Latvijas Neatkarīgā televīzija", kam pieder kanāli LNT, TV5 un "Kanāls 2", strādā ar zaudējumiem kopš 2009.gada.
2013.gadā uzņēmums apgrozīja 8,167 miljonus eiro, bet strādāja ar 2,745 miljonu eiro zaudējumiem. 2014.gadā uzņēmums apgrozīja 8,478 miljonus eiro, bet sasniedza 1,701 miljonu eiro lielus zaudējumus.