Putnis: Neviens neiebilst pret mediju ombuda veidošanu

© f64

Mediju politikas nodaļā nav saņemts neviens iebildums pret mediju ombuda institūcijas veidošanu, aģentūrai LETA pastāstīja Kultūras ministrijas (KM) Mediju politikas nodaļas vadītājs Roberts Putnis.

 

"Jādomā par to, kā tas konkrēti izskatīsies, bet nav iebilžu. Ir pilnīga vienošanās, ka mediju ombuds ir vajadzīgs," norādīja Putnis.

Centra "Re:Baltica" dibinātāja un redaktore Inga Spriņģe uzsvēra, ka ombuda veidošana Latvijā ir ļoti laba doma. Kā piemēru viņa norādīja ombuda darbu Igaunijā. "Igaunijā žurnālistus nevar iesūdzēt par goda un cieņas aizskaršanu, jo šos jautājumus izskata ombuds. Šī būtu ļoti laba doma, bet vajadzētu vienu Latvijas ombudu," norādīja Spriņģe.

Latvijas Televīzijas (LTV) valdes priekšsēdētājs Ivars Belte norādīja, ka mediju ombudus nevajadzētu "uz katra stūra", tomēr sabiedriskie mediji pašlaik lemjot vai nu par ombudu sabiedriskajā televīzijā, vai vispār sabiedriskajos medijos un no šīs idejas atteikties negrasās. Viņš norādīja, ka tāpēc svarīgi būtu saprast, kā nodalīt dažādu ombudu darbības jomas.

Kā ziņots, Mediju politikas pamatnostādnēs 2016.-2020.gadam norādīts, ka 2018.gadā, lai veicinātu Latvijas mediju atbildīgumu, varētu tikt nodibināts mediju ombuds. KM līdz 30.jūlijam veica Latvijas mediju politikas pamatnostādņu 2016.-2020.gadam projekta sabiedrisko apspriešanu. Konkrētas aktivitātes pamatnostādņu īstenošanā tiks izklāstītas Mediju politikas pamatnostādņu rīcības plānā, kuru plānots pabeigt līdz oktobrim.

Latvijā

Teju katrā lielākajā Eiropas pilsētā svētku gaidīšanas laikā darbojas arī Ziemassvētku tirdziņi, kas ierasti piesaista lielu vietējo un arī tūristu uzmanību. Izņēmums nav arī Baltijas valstis, tādēļ TV3 "Ziņas" piedāvā ielūkoties, kāda atmosfēra un cenas pieejamas tirdziņos Rīgā, Viļņā un Tallinā, ziņo TV3.lv.

Svarīgākais