"Par partijas reputācijas graušanu" partija "Progresīvie" izslēdz no savām rindām Robertu Putni

© Mārtiņš Zilgalvis/F64

Partijas "Progresīvie" valde izskatīja 8.jūnijā saņemtu biedru iesniegumu ar lūgumu lemt par tās bijušā priekšsēdētāja Roberta Putņa izslēgšanu no partijas, kas arī tika atbalstīts, aģentūru LETA informēja partijas ģenerālsekretāre Lelde Vaivode.

Biedru iesniegums bija par Putņa izteikumiem publiskajā telpā, "graujot partijas reputāciju, par nomelnošanu un centieniem kaitēt partijas nākotnei".

Saskaņā ar partijas statūtiem, biedra izslēgšanu var rosināt ar 20 un vairāk biedru iesniegumu valdei. Lēmums par partijas biedra izslēgšanu šādā gadījumā ir valdes kompetencē. Partijas statūti arī paredz, ka biedra pienākumos ir "neveikt tādas darbības, kas var negatīvi ietekmēt partijas vai citu biedru reputāciju".

Izskatot biedru iesniegumu, šodien partijas valde pieņēma lēmumu par Putņa izslēgšanu no biedru rindām.

"Roberts Putnis nav bijis aktīvs partijas dzīvē jau ilgāku laiku - gadu, divus. Izsakām nožēlu, ka viņš nevis vispirms sazinājās ar valdi un biedriem, lai paustu savas pārdomas un kritiku, bet izvēlējās publisku platformu. Vienmēr esam novērtējuši Roberta redzējumu un skatu no malas, taču Putnim, kā katram partijas biedram, ir arī pienākumi," uzskata partijas valdes priekšsēdētājs Edmunds Cepurītis.

Jau iepriekš Putnis savos izteikumos un rīcībā ir bijis aizskarošs gan individuāli pret partijas biedriem, gan arī pret partijas darbību. Sadarbības un komunikācijas kultūra partijā ir iekļaujoša - ja rodas atšķirīgi redzējumi par organizācijas darbību, tad tie ir risināmi cieņpilni, izmantojot partijas demokrātiskās platformas, nevis plašsaziņas līdzekļus.

Partijā Putnis strādājis no 2017.gada, būdams ģenerālsekretārs, 2018.gadā viņš kļuva par "Progresīvie" vadītāju. Viņš aktīvi piedalījās partijas programmas izveidē. Putņa un daudzu citu profesionāļu un politisko domubiedru smagais darbs ļāva "Progresīviem" 2018.gada Saeimas vēlēšanās sasniegt 2,6% atbalstu un iegūt valsts finansējumu.

Pēc partijas nesekmīgā starta Eiropas Parlamenta vēlēšanās Putnis 2019.gada maijā negaidīti atkāpās no priekšsēdētāja amata un rudenī notikušajā partijas kongresā uz amatu valdē vairs nekandidēja. 2020.gada rudenī Putnis publiski paziņoja, ka vairs nejūtas piederīgs valstij un pamet Latviju.

Svarīgākais