Vēlētāju aptauja: Zemgalē lielāko vēlētāju atbalstu ieguvusi "Vienotība"

© F64

12.Saeimas vēlēšanās lielāko vēlētāju atbalstu Zemgales apgabalā ir ieguvusi partija "Vienotība", liecina ziņu aģentūras LETA sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) un "Latvijas Neatkarīgo televīziju" (LNT) veiktā balsotāju aptauja pie iecirkņiem.

Atbilstoši aptaujai par "Vienotību" Zemgalē nobalsojusi vairāk nekā ceturtdaļa vēlētāju jeb 26,18%. Nedaudz mazāk - 22,86% - savu balsi atdevuši par Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), 21,71% vēlētāju atbalstījuši nacionālo apvienību "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK). Par sociāldemokrātisko partiju "Saskaņa" nobalsojuši 12,26% aptaujāto vēlētāju.

Vēlētāju aptauja liecina, ka Latvijas Reģionu apvienība (LRA) un "No sirds Latvijai" (NSL) ieguvušas attiecīgi 6,39% un 6% aptaujāto vēlētāju atbalstu.

Šāda balsu sadalījuma gadījumā "Vienotība" Zemgalē iegūtu 4 deputātu mandātus, VL-TB/LNNK un ZZS - pa 3, "Saskaņa" - 2, LRA un NSL - pa 1.

Zemgalē par partiju "Latvijas attīstībai" nobalsojuši 1,15% aptaujāto vēlētāju, "Vienoti Latvijai" - 0,89%, Jauno konservatīvo partiju - 0,77%, bet Latvijas Krievu savienību - 0,51%.

Aptaujas dati rāda, ka 1,02% respondentu izvēlējušies nebalsot. Kopumā Zemgalē saņemtas 923 respondentu atbildes, no kurām 783 atzītas par derīgām. 140 uzrunātās personas nevēlējās atbildēt.

Aptaujā pie vēlēšanu iecirkņiem intervētāji pēc nejaušības principa iztaujāja nobalsojušos pilsoņus visos Latvijas novados.

Nosakot iecirkņus, pie kuriem tika veikta aptauja, ņēma vērā reģistrēto vēlētāju skaitu vēlēšanu apgabalos, atsevišķos iecirkņos, iepriekšējo vēlēšanu pieredzi, aktivitātes rādītājus dažādos vēlēšanu dienas laikos un citus kritērijus.

Metodoloģisko atbalstu aptaujas veikšanā sniedza sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

Latvijā

Sabiedrībā aktualizējies jautājums par iespējamu gaļas nodokļa ieviešanu Latvijā, tiek vākti paraksti sabiedrības iniciatīvas platformā “manabalss.lv”, daļa iedzīvotāju domā, ka tā varētu rīkoties. Agroresursu un ekonomikas institūta Lauksaimniecības tirgus veicināšanas daļas vadītāja Ingūna Gulbe TV24 vērsa uzmanību uz vairākiem mīnusiem, kas sekotu šī nodokļa ieviešanai.

Svarīgākais