Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) Monitoringa centrs sāks kanāla PBK satura monitoringu, lai pastiprināti uzraudzītu, kā šis plašsaziņas līdzeklis ievēro Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu un citus normatīvos aktus, kas regulē elektronisko plašsaziņas līdzekļu darbību.
Plānots pārbaudīt PBK saturu, kas tiek pārraidīts gan Latvijā, gan Lietuvā, gan Igaunijā, informēja NEPLP.
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) Monitoringa centrs tuvākajā laika uzsāks kanāla PBK satura monitoringu, lai pastiprināti uzraudzītu, kā šis plašsaziņas līdzeklis ievēro Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu un citus normatīvos aktus, kas regulē elektronisko plašsaziņas līdzekļu darbību. Plānots pārbaudīt PBK saturu, kas tiek pārraidīts gan Latvijā, gan Lietuvā, gan Igaunijā.
NEPLP priekšsēdētājs Ainārs Dimants norāda: "NEPLP jau ir uzsākusi administratīvo lietu pret kanālu PBK saistībā ar tendenciozo PBK raidījumu "Cilvēks un likums". Skandāls saistībā ar šo raidījumu apliecina, ka NEPLP ieplānotais PBK satura monitorings ir nepieciešams. Monitoringa centrs pārbaudes veic vai nu pēc par attiecīgo jomu (komerciālās televīzijas, sabiedriskā televīzija, radio utt.) atbildīgā NEPLP locekļa ierosinājuma vai arī pēc sūdzības saņemšanas."
NEPLP Monitoringa centrs atbilstoši apstiprinātajam darbības plānam, kā arī reaģējot uz sūdzībām, 2013.gadā ir pārbaudījis 26 radio programmu nedēļas ierakstus kopumā vairāk nekā 4300 raidstundu apjomā, lai izvērtētu to atbilstību apraides atļaujas pamatnoteikumiem (valsts valodas kvota, ziņu un oriģinālraidījumu apjoms u.c.). Papildu tam veikta valodas kvotu pārbaude 5 radiostacijās, kā arī priekšvēlēšanu periodā veikts satura monitorings 11 radio programmās.
Tāpat Monitoringa centrs ir veicis 63 iespējamo pārkāpumu pārbaudes Latvijā reģistrētajās televīzijas programmās, kā arī reģionālo televīziju programmās, kopā pārbaudot 480 raidstundas. Ir veikts arī satura monitorings 10 televīziju priekšvēlēšanu programmās. Īpaša uzmanība bijusi pievērsta SIA "REN TV Baltic" monitoringam, lai veiktu Eiropas audiovizuālo darbu apjoma pārbaudi.
Pamatojoties uz minētajām pārbaudēm, ir sastādīti 112 monitoringa centra ziņojumi, veikta plaša sarakste ar elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, lai novērstu programmu uzskaites neprecizitātes un maznozīmīgus programmu veidošanas pārkāpumus, kā arī uzsāktas 22 administratīvās lietvedības. 6 gadījumos piemēroti administratīvie sodi.