Ar koncertu Latvijas Nacionālajā operā 2010. gada 3.aprīlī plkst. 19:30 jauniešu koris Kamēr… atzīmēs savas pastāvēšanas divdesmitgadi.
Šajā laikā koris piedalījies neskaitāmos festivālos un izcīnījis daudz uzvaras dažādos konkursos, tāpat arī strādājis ar lieliskiem kolektīviem un diriģentiem visā pasaulē un Latvijā.
Kopā ar kori Kamēr… no izveidošanas brīža līdz šodienai ir tā dibinātājs, diriģents un mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais. Kopš 2006. gada kora otrais diriģents ir Jānis Liepiņš, bet vokālie pedagogi, kuri rūpējas par Kamēr… dziedātāju balsu labskanību, jau ilgu gadu garumā nemainīgi ir Aina Bajāre un Ansis Sauka.
Kora jubileja tiks atzīmēta ar lielu divdaļīgu koncertu, kura mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais, režisore Margita Zālīte, scenogrāfs Andris Freibergs, mākslinieks - Ilmārs Blumbergs.
Koncerta pirmajā daļā skanēs jaunās, talantīgās komponistes, bijušās kora Kamēr… dziedātājas Līgas Celmas vokāli instrumentālā darba "Jersikas derība" pirmatskaņojums korim ar orķestri, saksofonu kvartetu un sitaminstrumentiem. Tas būs pirmais lielformāta skaņdarbs, kas latgaliešu valodā skanēs uz Latvijas Nacionālās operas skatuves. Skaņdarba pamatā ir stāsts par tautu "lati", kas dzīvo tagadējā Latgales teritorijā, par cilvēku veidošanos, par kļūdām, kas likumsakarīgi atspēlējas. Stāstu veido šādas daļas: akmeņi, valoda, lati, zirgu iejāt, lielais ūdens, ceļa gals, derība. Skaņdarbs veidots pēc latviešu rakstnieces Elitas Franciskas Cimares grāmatas "Jārsokys dereiba".
Koncerta otrajā daļā skanēs vairāki latviešu autoru jaundarbi,veidojot ciklu "Mīlas madrigāli".
Mīlas madrigālus īpaši korim Kamēr… veltījuši tādi autori kā Renārs Kaupers, Zigmars Liepiņš
Kārlis Lācis, Artūrs Maskats, Ēriks Ešenvalds, Valts Pūce, Rihards Dubra, Juris Vaivods. Šo kompāniju koncertā papildinās jau par žanra klasiķiem kļuvušie autori: Klaudio Monteverdi, Karlo Džezualdo, Džons Fārmers, Marģeris Zariņš un citi.
Vienotā koncepta režisore - bijusī kora Kamēr… dziedātāja, patlaban Berlīnē dzīvojošā Margita Zālīte, kura koncerta divas daļas veidos kā simbolisku virzību no tumsas uz gaismu, no pasaules radīšanas un pūļa, līdz personībai un tās spožumam.