Rīt kinoteātrī "Rīga" lekciju cikla "Tas, ko tu nedrīksti nezināt III: Cits jaunais vilnis" ietvaros notiks kinozinātnieces Elīnas Reiteres lekcija par vienu no mēmā kino šedevriem – Frīdriha Vilhelma Mūrnava filmu Nosferatu (1922); pēc lekcijas - filmas demonstrācija.
Šis šausmu kino klasiskais darbs rosina sarunai, kāpēc mēs esam gatavi iet uz kino, lai kolektīvi baidītos, skatoties šausmu filmas, un aicina pārbaudīt, vai pirms gandrīz deviņdesmit gadiem tapusi šausmu filma mūsos spēj izraisīt bailes arī šodien.
Rīgas Kinomuzeja lekciju cikla "Tas, ko tu nedrīksti nezināt" 2009. gada rudens sesija ir veltīta Eiropas kino jaunajam vilnim – kino kustībai, kura 50. gadu beigās – 60. gados vērsās pret līdz tam eksistējušo kino ar tā konvencionālajiem stāstiem un orientāciju uz izklaidi. Visas šīs kustības dažādās valstīs apvieno kino modernisma jēdziens un tām ir būtiska agrāk tapušā kino vēstures apzināšanās. Piemēram, viena no redzamākajām franču jaunā viļņa figūrām – Žans Liks Godārs – vācu kino ģēnija Frīdriha Vilhelma Mūrnava filmu "Saullēkts" (Sunrise, 1927) dēvēja par vislabāko filmu pasaulē.
Lektorija programmā iekļauta Mūrnava filma "Nosferatu", kuru Godārs un citi vēlākie jaunā viļņa kinorežisori, strādājot ietekmīgajā franču kino žurnālā Cahiers du cinema, iekļāva 100 pasaulē labāko filmu sarakstā.