Kino

20.jan
ASV izklaides gigants "Walt Disney Co." nolēmis pārdēvēt kinostudiju "Twentieth Century Fox", tādējādi cenšoties distancēties no iepriekšējam īpašniekam Rupertam Mērdokam piederošiem aktīviem, vēsta mediji.
 
20.jan
Nupat Latvijas kinoteātros startējušo režisora Viestura Kairiša spēlfilmu "Piļsāta pi upis / Pilsēta pie upes" pirmajās filmas izrādīšanas dienās un īpašajos seansos kopā noskatījušies jau 13 492 skatītāju; šī ir visvairāk apmeklētā filma Latvijas kinoteātros šajā nedēļas nogalē. Jaunu cilvēku attiecību stāsts uz vēsturisko notikumu fona turpina veiksmīgi uzsākto ceļu pie skatītājiem kinoteātros visā Latvijā.
 
15.jan
Vakar paziņotas ASV Kinoakadēmijas balvas pretendentes 24 kategorijās, un līdz 9. februārim, kad Losandželosā notiks 92. balvu pasniegšanas ceremonija, daudzas no tām iespējams noskatīties arī Rīgā.
 
13.jan
ASV Kinoakadēmijas jeb "Oskara" balvu nominācijās šogad dominē režisora Toda Filipsa drāma "Joker" ("Džokers"), kas nominēta balvām 11 kategorijās.
 
10.jan
2020. gada sākums ļoti priecīgs iezīmējies aktrisei Kameronai Diazai un mūziķim Bendži Medenam, jo pasaulē nākusi viņu pirmdzimtā – meitiņa, kuru vecāki nosaukuši par Reditu.
 
9.jan
Pasaulē populārā straumēšanas kompānijas "Netflix" seriāla "Stranger Things" ceturto sezonu paredzēts filmēt Lietuvā, tai skaitā bijušajā Viļņas Luķišķu cietumā, no kura ieslodzītie pērn pārvesti uz citām soda izciešanas vietām, ziņu aģentūrai BNS pastāstījuši vairāki informēti avoti.
 
6.jan
77.ikgadējā "Zelta globusu" pasniegšanas ceremonijā galveno balvu svētdien saņēmusi kinolente par Pirmo pasaules karu "1917", kas atzīta par labāko dramatisko filmu.
 
26.dec 2019
Lai izplatītu ļaunprogrammatūras, kibernoziedznieki bieži izmanto par ēsmu populāras filmas, un jaunākā filmu sāga par tāltālu galaktiku nav izņēmums. Šogad jaunākā un pēdējā turpinājuma triloģijas filma ir piesaistījusi uzbrucēju uzmanību jau pirms pirmizrādes - tīmekli pārplūdina vēl neiznākušās filmas krāpnieciskas vietnes un ļaunprātīgas datnes, informē "Kaspersky".
 
22.dec 2019
Ziemassvētku un gadumijas dāvanām šogad var pievienot trīs ļoti dažādas Latvijas filmas, kas izdotas DVD formātā, - pilnmetrāžas animācijas filmas "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi" un "Lote un pazudušie pūķi", un vienu no 2018. gada kinoteātru kases grāvējiem - komēdiju "Kriminālās ekselences fonds".
 
16.dec 2019
Režisora Dzintara Dreiberga filmu "Dvēseļu putenis" piecu nedēļu laikā noskatījušies 207 892 skatītāji, kas ir pašmāju kino skatīšanās rekords atjaunotās Latvijas vēsturē, informēja filmas pārstāvji.
 
14.dec 2019
Tiek lēsts, ka pasaulē atlicis ne vairāk kā 15 vakitu jeb Kalifornijas cūkdelfīnu. Tikai pusotru metru garos jūras zīdītājus, kas mīt par pasaules akvāriju dēvētajā Kortesa jūrā (Kalifornijas līcī), apdraud gan vietējie maluzvejnieki, gan starptautiskie noziedznieku sindikāti. Cīņa ar tiem ir nežēlīga un skarba.
 
12.dec 2019
ASV kino magnāts Hārvijs Vainstains un viņa bijušās studijas valde panākuši provizorisku mierizlīgumu 25 miljonu dolāru apmērā, izbeidzot teju visas saistībā ar apsūdzībām dzimumnoziegumos pret viņu un viņa uzņēmumu ierosinātās civillietas, vēsta laikraksts "The New York Times".
 
11.dec 2019
Par savu saderināšanos paziņojusi aktrise Emma Stouna, kuras izredzētais ir scenārists un režisors Deivs Makerijs.
 
10.dec 2019
Dziedātājs un aktieris Džastins Timberleiks bijis spiests publiski atvainoties sievai Džesikai Bīlai pēc tam, kad atklātībā nonākuši fotoattēli, kas vedina uz domām par viņa neuzticību.
 
9.dec 2019
Pirmdien izziņoti pretendenti uz Holivudas Ārzemju preses asociācijas godalgām "Zelta globuss", kandidātu atlases žūrijas pārstāvjiem atklājot, ka uz lielāko godalgu skaitu - sešām - pretendē studijas "Netflix" filma "Marriage Story" ("Laulības stāsts").
 
4.dec 2019
Ir pagājis gads un režisora Māra Martinsona romantiskās komēdijas Jaungada taksometrs varoņi atkal skaita stundas līdz jaunajam gadam – jau no piektdienas, 6. decembra, Jaungada taksometrs 2 piestās visos kinoteātros visā Latvijā.
 
23.nov 2019
Šodien plkst.15 kinoteātrī "Splendid Palace" notiks režisora Jura Kursieša filmas "Oļegs" īpašais seanss, kurā tiks stāstīts arī par filmas operatoram Bogumilam Godfrejovam piešķirtā "Lielā Kristapa" statuetes atrašanu, informēja kinoteātra "Splendid Palace" pārstāve Laura Jansone.
 
21.nov 2019
«Klusējoša piekrišana ir līdzdalība noziegumā,» uzskata režisors Vitālijs Manskis, kura veidotā filma Putina liecinieki nupat saņēma balvu Lielais Kristaps un ir izvirzīta Eiropas Kino akadēmijas balvai.
 
20.nov 2019
Jau pēc diviem mēnešiem, no 2020. gada 17. janvāra kinoteātros visā Latvijā varēs noskatīties Viestura Kairiša jauno filmu Piļsāta pi upis; darbs pie šīs vēsturiskās drāmas risinājies vairāk nekā trīs gadus. Filmas Piļsāta pi upis treilerī var iepazīties ar galvenajiem varoņiem un notikumu intonācijām - lai arī vēsturiskais fons ir dramatisks, tas nesagrauj jaunu cilvēku attiecību vieglumu un cerības.
 
19.nov 2019
Nepilnu vienpadsmit dienu laikā kopš režisora Dzintara Dreiberga vērienīgās karas drāmas “Dvēseļu putenis” nonākšanas uz kino ekrāniem filmu paguvuši noskatīties vairāk nekā 102 000 skatītāju. Tas ir lielākais skatītāju skaits pašmāju kinodarbam atjaunotās Latvijas kino vēsturē šādā filmas izrādīšanas periodā, informē filmas veidotāji un tās izplatītāji Latvijā “Uz kino” un “Kinopunkts”.
 
13.nov 2019
Pazudusi režisora Jura Kursieša filmas "Oļegs" operatoram Bogumilam Godfrejovam piešķirtā "Lielā Kristapa" statuete.
 
12.nov 2019
Latvijas nacionālo kino balvu "Lielais Kristaps" kā labākā pilnmetrāžas spēlfilma šogad ir ieguvusi režisora Jura Kursieša filma "Oļegs", par darbu kurā kā labākais apbalvots arī operators Bogumils Godfrejovs.