Kino

1.jūl
30.jūnijā Losandželosā ASV Kinofilmu un mākslas zinātņu akadēmija paziņoja par jaunu biedru uzņemšanu. Akadēmija ir uzaicinājusi pievienoties organizācijai 819 kino industrijas pārstāvjus, kuri izcēlušies ar savu ieguldījumu kinofilmu veidošanā. Viņu vidū ir arī Latvijā dzīvojošais un strādājošais dokumentālo filmu režisors Vitālijs Manskis (Vitaly Mansky).
 
28.jun
3.jūlijā plkst. 22.00 Kultūras pils "Ziemeļblāzma" parkā norisināsies brīvdabas kino vakars, kurā tiks izrādīta filma "Sapņu komanda 1935".
 
26.jun
Kā liecina informācija sociālajā tīklā facebook, tad 1.jūlijā darbu atsāks kinoteātris "Forum Cinemas".
 
22.jun
Jāņos Latvijas Televīzijas skatītājiem būs iespēja vērot gan iecienīto latviešu kino klasiku, gan kārtīgu svētku noskaņojuma devu iegūt no Latvijas Nacionālā teātra aktieriem.
 
20.jun
88 gadu vecumā miris britu aktieris Ians Holms, kurš plašāk pazīstams ar lomām filmās "The Lord of the Rings" ("Gredzenu pavēlnieks") un "Alien" ("Svešais").
 
12.jun
No britu raidsabiedrības BBC straumēšanas platformas UKTV repertuāra izņemta viena no populārākajām 70.gadu situāciju komēdijas "Fawlty Towers" (Viesnīca "Foltija torņi") sērijām, jo tajā, kā skaidroja uzņēmums, dzirdami "rasistiski apvainojumi".
 
12.jun
Ar vairākām "Oskara" balvām godalgotā 1939.gada filma "Gone With the Wind" ("Vējiem līdzi") pēc izņemšanas no straumēšanas platformas "HBO Max" repertuāra "rasistiska atainojuma" dēļ ceturtdien atrodas ASV tīmekļa lielveikala "Amazon" pārdotāko filmu un televīzijas pārraižu topa pirmajās vietās.
 
4.jun
Kannu kinofestivāla rīkotāji trešdien izziņojuši 2020.gada oficiālās atlases 56 filmas, neraugoties uz to, ka pats festivāls šogad koronavīrusa pandēmijas dēļ nenotiks.
 
27.mai
ASV Kalifornijas štats iesūdzējis tiesā lielās Holivudas studijas "Disney" un CBS saistībā ar apsūdzībām, ka 14 gadus slēpti gadījumi, kad notikusi seksuāla uzmākšanās seriāla "Criminal Minds" ("Noziedzīgie prāti") komandas vīriešiem, otrdien pavēstīja amatpersonas.
 
26.mai
Spītējot saspīlētajai situāciaji kultūras nozarē, Mārupē apmeklētājus sāk uzņemt lielākais “iebraucamais” brīvdabas kino. Pasākumos tiks nodrošināti ne vien kino seansi, bet arī brīvdabas koncerti.
 
19.mai
No šodienas kinoteātris "Splendid Palace" ierobežotā apjomā atsāks demonstrēt kino seansus, kas būs pieejami 25 apmeklētājiem zālē, pauž speciāliste Laura Jansone. Apmeklētājiem jārēķinās, ka pie ieejas viņiem tiks mērīta ķermeņa temperatūra.
 
16.mai
No 2020.gada 19.maija kinoteātris "Splendid Palace" ierobežotā apjomā atsāks demonstrēt kino ekskluzīvos seansos - tikai ar 25 apmeklētājiem zālē! Šie seansi pēc ilgā pašizolācijas perioda būs kā emocionāls kino plāksteris visiem tiem, kas ilgojas pēc lielā ekrāna.
 
15.mai
No sestdienas, 16.maija, Ķīpsalas izstāžu centra stāvlaukumā sāks darboties Drive in Kino jeb iespēja baudīt filmas jebkurai gaumei, sēžot savā auto. Komēdijas, drāmas, romantika un asa sižeta filmas un, protams, multfilmas no lielākajām starptautiskajām filmu studijām. Drive in Kino Ķīpsala piedāvās baudīt divus līdz četrus seansus dienā. Brauc vienatnē vai sasēdini savējos - vienai automašīnai jāiegādājas tikai viena biļete.
 
14.mai
T/c "Alfa" izsludinātais brīvdabas kino vakars, kas atklās šī gada jauno kino sezonu uz tirdzniecības centra jumta, guvis milzīgu atsaucību, tāpēc 21.maijā ir nolemts organizēt papildu filmu seansu.
 
11.mai
T/c "Alfa" jau trešo gadu pēc kārtas turpina tradīciju - kino demonstrēšanu brīvdabā uz tirdzniecības centra jumta. Pirmais kino seanss plānots šā gada 21.maijā, tāpēc interesenti līdz 17.maijam tiek aicināti nobalsot par vēlamajām filmām. Piedāvājumā iekļauti dažādu žanru kino, tostarp animācijas filmas ģimenēm ar bērniem.
 
6.mai
Holivudas aktieris Toms Krūzs plāno piedalīties kinolentē, kuras filmēšana notiks Starptautiskajā kosmosa stacijā, paziņojusi ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA).
 
3.mai
Eksperti Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas pasniedzējs, vēstures zinātņu doktors, zemessargs Kārlis Dambītis un pulkvežleitnants, Latvijas Republikas Zemessardzes 1. Rīgas brigādes komandieris Aivars Krjukovs vērtē filmas kaujas ainu patiesumu.
 
29.apr
Prasība, ka filmām obligāti jābūt izrādītām kinoteātros, lai tās varētu pretendēt uz "Oskara" balvām, šogad uz nenoteiktu laiku tiek atcelta, otrdien pavēstīja Kino mākslas un zinātnes akadēmija, koronavīrusa pandēmijas dēļ veicot būtiskas izmaiņas konkursa noteikumos.
 
27.apr
Latvijas neatkarības atjaunošanas dienā, 4. maijā, kā ierasts, notiks Latvijas filmu maratons, bet ārkārtas situācijas ierobežojumu dēļ tas notiks interneta vidē – portālā filmas.lv, tomēr saglabājot «kinoteātra modeli» – deviņi kinoseansi konkrētos laikos, arī pirmizrādes un pat grāmatas atvēršana. Turklāt šogad maratona programma būs pieejama visur pasaulē, ne tikai Latvijā.
 
27.apr
Dailes teātra mākslinieciskais direktors Viesturs Kairišs pagājušajā nedēļā nācis klajā ar ieceri veidot daudzsēriju melno komēdiju ar pagaidu nosaukumu "Smiļģa lāsts", kuras dramaturģiju veidos Justīne Kļava un Artūrs Dīcis, un režisori būs Viesturs Kairišs un Gatis Šmits.
 
16.apr
Kopš ārkārtas situācijas izsludināšanas valstī, TV skatīšanās kopējais apjoms pieaudzis par 6%, liecina tehnoloģiju un izklaides uzņēmuma Tet apkopotie dati. It īpaši palielinājusies cilvēku vēlme skatīties seriālus un filmas – Shortcut Films un Shortcut Premiere skatīšanās laiks pieaudzis pat divreiz.
 
31.mar
Latviešu filmas – Dvēseļu putenis un Piļsāta pi upis (Pilsēta pie upes) –, kas nesen piedzīvoja pirmizrādi kinoteātros Latvijā, nu skatāmas tiešsaistē.