Kino

21.jūl
Viens no deviņdesmito gadu populārākajiem seriāliem tuvākajā laikā varētu atgriezties uz zilajiem ekrāniem, vēsta “The Mirror”.
 
19.jūl
Venēcijas kinofestivālu šogad atklās ar filmas "La La Land", kas saņēmusi vairākus "Oskarus", režisora Deimiena Šazela jaunāko darbu "First Man", ceturtdien pavēstīja festivāla organizētāji.
 
18.jūl
„Homo Novus” veidotāji šodien iepazīstināja ar spēlfilmas treileri, kas visiem interesentiem tagad būs pieejams interneta vidē un Latvijas kinoteātros. Spēlfilmas pirmizrāde risināsies 26. septembrī, savukārt kinoteātros tā būs skatāma jau no 28. septembra. “Homo Novus” kļūs par ceturto no sešām spēlfilmām programmā „Latvijas filmas Latvijas simtgadei”.
 
15.jūl
Sākas festivālu sezona, kad katru nedēļas nogali ir iespējams pavadīt kādā grandiozā festivālā gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. Ja, atvelkot elpu starp festivāliem, vai kādā citā brīvā brīdī mūziku un festivāla noskaņu gribas sajust tāpat, var sarīkot filmu vakaru, izvēloties kādu no lietotnē Shortcut pieejamām filmām par un ap mūziku. Lai filmu izvēle būtu vienkāršāka, šeit apkopotas astoņas filmas, no kurām izvēlēties sev tīkamāko.
 
12.jūl
Fantāzijas seriāls "Game of Thrones" ceturtdien nominēts "Emmy" televīzijas balvām 22 kategorijās, tostarp par gada labākā dramatiskā seriāla titulu.
 
10.jūl
Merilina Monro ir stila ikona un sievišķības etalons, viena no visspilgtākajām un noslēpumainākajām Holivudas "zelta laikmeta" pārstāvēm. Tieši viņa izgudroja vislabāk pārdoto "seksbumbas" tēlu – blondas cirtas, sarkanas lūpas, juteklisks skatiens. To ir ļoti viegli atkārtot, bet efekts būs satriecošs. Tieši tādēļ otrā starptautiskā teātra un kino mūzikas festivāla "Jūras Pērle" - tā emblēma ir slavenā aktrise - organizatori aicina visus izmēģināt sevi burvīgās Merilinas dubultnieka lomā.
 
10.jūl
Ceturtdien, 12. jūlijā, pulksten 22.30 un pēc tam ik ceturtdienu līdz 2. augustam Rīgas Doma dārzā notiks bezmaksas brīvdabas kinoseansi, kuros šogad, Latvijas valsts jubilejas gadā, būs iespējams iepazīties ar 20. gadsimta latviešu kinohronikām.
 
4.jūl
Šodien, 5. jūlijā, pulksten 19 kinoteātrī Splendid Palace tiek demonstrēta dokumentālā filma Iemesti pasaulē – par vienu no nozīmīgākajiem Austrālijas mūsdienu māksliniekiem Imantu Tilleru. Šis ir vienīgais seanss ar mākslinieka piedalīšanos, kurš Latvijā ieradies, lai valsts simtgades programmas ietvaros Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Lielajā zālē atklātu vērienīgu personālizstādi Ceļojums uz nekurieni.
 
3.jūl
Aktieris Leonardo Di Kaprio parādījis pirmo skatu uz Kventina Tarantino nākamo filmu ''Once Upon Time In Hollywood'', kur redzams kopā ar citu Holivudas zvaigzni - Bredu Pitu.
 
16.jun
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) kopsummā par 16 469 eiro noslēgusi līgumu par dokumentālās filmas veidošanu par Latvijas deviņu lielāko pilsētu Brīvības ielām, liecina Iepirkumu uzraudzības birojā pieejamā informācija.
 
14.jun
Amerikāņu aktieris Kevins Speisijs pirmo reizi pēc plašu rezonansi izraisījušajām apsūdzībām par nepiedienīgu seksuālu uzvedību drīzumā atkal būs redzams uz lielajiem ekrāniem.
 
6.jun
Gatavojoties režisora Viestura Kairiša jaunās spēlfilmas "Pilsēta pie upes" filmēšanai, tiek meklēti aktieri.
 
1.jun
Lindas Oltes filmas Nora skatīšanās Lattelecom interaktīvās televīzijas arhīvā kļuva par ceļojumu pagātnē uz laikiem, kad melnbalto televizoru ekrānos tante Nora Bumbiere un onkulis Viktors Lapčenoks dziedāja dziesmu par dzeltenajām lapām, bet mēs, bērni, to skatījāmies kopā ar vecākiem.
 
1.jun
Piektdien, 1. jūnijā pulksten 21:30 Baznīcu nakts ietvaros Doma baznīcas dārzā notiks režisores Kristīnes Želves dokumentālās spēlfilmas, Simtgades septītās filmas “Mērijas ceļojums” speciālseanss. Doma baznīca ir zīmīga vieta šai filmai – tur laulājās Mērijas vecāki un Rīgas Domam tā bija pirmā kāzu ceremonija, kas notika latviešu valodā, vēsta Nacionālais kino centrs.
 
30.mai
Sociālajā tīklā Facebook izplatīts aicinājums atsaukties vīriešus vecumā no 16 līdz 70 gadiem, kas vēlas piedalīties filmas tapšanā.
 
29.mai
«Blēži ir komēdija, Blēži ir daļa no 2018. gada Latvijas, Blēži nav tīrs kriminālstāsts, Blēži ir mazliet provokācija,» – tā savu jaunāko filmu, kuras pirmizrāde šajā nedēļā, raksturo režisors Andrejs Ēķis.
 
25.mai
Jauno Džeimsa Bonda filmu, kas uz kino ekrāniem nonāks 2019.gadā, režisēs Denijs Boils, piektdien paziņojuši producenti.
 
23.mai
Ceturtdien, 24. maijā, pulksten 19 kino Citadele tiek demonstrēta filma par leģendāro mākslinieku Vinsentu van Gogu, kas atklās līdz šim nezināmu ieskatu mākslinieka personīgajā dzīvē un radošajā daiļradē.
 
21.mai
“Tas ir tāds svarīgs mirklis - pa 30 gadiem nekas nav mainījies, pasaule tāda pati ir. Ir režīmi, kas nekad neļauj nekādas svabadības izpaust. Jo iznāk jocīgi – amerikāņu filma brīvā Eiropā tiek cenzēta satura dēļ no Ķīnas puses. Liekas – šodien?! Bet tas notiek! Nekas vēl nav beidzies!” grupas „Pērkons” solists Raimonds Bartaševičs sacīja RīgaTV 24 raidījumā "Preses klubs", komentējot ziņu, ka Francijā pēc ķīniešu prasības aizliegts rādīt dokumentālo filmu par Latvijas rokgrupu "Pērkons".
 
19.mai
Kannu kinofestivāla galveno balvu - "Zelta palmas zaru" - šogad saņēmusi japāņu režisora Hizokazu Kore-edas filma "Shoplifters", kas tiek dēvēta arī par "mūslaiku Oliveru Tvistu".
 
18.mai
2018. gada 17. maijā Baltijas valstu kino festivālā Sanktpēterburgā Krievijas pirmizrāde notikusi režisores Ināras Kolmanes dokumentālajai filmai "Dubultā dzīve. Sekss un PSRS".
 
18.mai
''Kriminālās ekselences fonds'' komanda aicina uz pavisam īpašu ekspozīciju, kas veltīta 2. skatītākajai pašmāju filmai šogad.