Kino

Vakar, 15:00
Tā jau saka, ka rati jātaisa ziemā, bet ragavas – vasarā, un režisors Māris Martinsons tā arī dara. Īsi pirms Līgo svētkiem Neatkarīgajai bija ekskluzīva iespēja būt klāt romantiskās komēdijas Jaungada taksometrs 2 uzņemšanas laukumā, kur tika filmēts Jaungada sveiciens un filmas varoņi jau sāka skaitīt stundas līdz Jaungadam.
 
18.jun
Kinoteātris Splendid Palace, noslēdzot 95. jubilejas sezonu, ceturtdien, 20. jūnijā, aicina uz pasākumu Vasaras nakts ar Šekspīru – tas vienlaikus notiks divās zālēs, vienā tiks demonstrēta filma Romeo+Juliet, otrā – tiešraide no Vīnes valsts opernama, kurā notiks pirmizrāde jauniestudējumam Otello ar Aleksandru Antoņenko titullomā.
 
12.jun
Pagājušās nedēļas nogalē kādā rančo Kalifornijas štatā notikusi aktiera Krisa Prata un publicistes Katrīnas Švarcenegeres kāzu ceremonija.
 
12.jun
Kāds zinātājs sarunā ar People apstiprinājis pagājušonedēļ dzeltenās preses uzjundītās baumas par aktiera Bredlija Kūpera un modeles Irinas Šeikas attiecību izjukšanu.
 
5.jun
Britu aktieris Kits Heringtons, kurš seriālā Troņu spēle atveidoja Džonu Snovu, jau kādu laiku atrodas rehabilitācijas klīnikā, apstiprinājuši viņa pārstāvji.
 
4.jun
Šonedēļ arī Krievijā notiks filmas Rocketman, kas vēsta par Eltona Džona dzīvi, pirmizrāde, taču mūziķa un lentes autoru sašutumu izraisījis tas, ka filma ir cenzēta.
 
29.mai
Desmit procenti jauniešu Latvijā ikdienā pārmērīgi aizraujas ar filmu un seriālu skatīšanos, liecina jaunākais Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss. Eksperti norāda, ka atkarība no filmām un seriāliem negatīvi ietekmē gan garīgo, gan fizisko veselību, taču pats bīstamākais šajā vecuma posmā ir atkarības radītā sociālā trauksme – cilvēks zaudē sociālās prasmes, kļūst noslēgts, savukārt tas rada problēmas, veidojot karjeru un ģimeni.
 
29.mai
Austrālijas federālā tiesa nospriedusi, ka aktieris Džefrijs Rašs saņems 2,8 miljonu Austrālijas dolāru (vairāk nekā 1,7 miljoni eiro) lielu kompensāciju no izdevniecības, kuras publicētajā laikrakstā viņš apmelots.
 
29.mai
Jaunākās Bondiānas filmas uzņemšanā iestājusies pauze, jo galvenās lomas atveidotājs Daniels Kreigs filmēšanas laikā Jamaikā paslīdējis un savainojis potīti.
 
25.mai
Kannu kinofestivāla galveno balvu - "Zelta palmas zaru" - šogad saņēmusi Dienvidkorejas režisora Bona Džūnho melnā komēdija "Parasite".
 
20.mai
Lai gan Sandija Semjonova vārds joprojām daudziem asociējas ar reportāžām no karstajiem punktiem, žurnālists jau gadiem ar to apmeklējumiem vairs neaizraujas un ir pievērsies dokumentālo filmu režisēšanai. Viņa jaunākais veikums – filma Dzimuši hokejam.
 
30.apr
Valsts svētkos, Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienā, Nacionālais Kino centrs (NKC) rīko 4. maija Latvijas filmu maratonu kinoteātrī Splendid Palace – bezmaksas seansus visas dienas garumā un brīvdabas seansu kinoteātra priekšpagalmā vakara noslēgumā. Šāgada akcenti – jaunākās simtgades filmas un sešas pirmizrādes.
 
11.apr
Daudzi miljoni ar nepacietību gaida seriāla Troņu spēle pēdējās sezonas pirmās sērijas pirmizrādi, kas jau svētdien, 14. aprīļa vakarā notiks ASV. Interneta plašumos ir izteikti neskaitāmi minējumi par to, kurš beigu beigās pārvaldīs Westeros kontinentu. Protams, nesnauž arī Betsafe bukmeikeri, kas no visiem seriāla varoņiem par galveno favorītu Westeros valdnieka lomai uzskata Brenu Stārku. Šāda varbūtība tiek vērtēta ar 54%.
 
9.apr
Sestdien, 13. aprīlī, pulksten 19 kinoteātrī Splendid Palace pirmo reizi Latvijā viesosies Eiropā ievērojamākais outdoor piedzīvojumu filmu festivāls European Outdoor Film Tour – E.O.F.T. 18/19 Latvija. Gada labākās piedzīvojumu filmas vienā programmā un tikai vienā seansā!
 
6.apr
Sestdien, 6. aprīlī, kino pilsētā Cinevilla tiks noslēgta filmas "Dvēseļu putenis" filmēšana. Tās laikā tiks uzņemta epizode, kurā tiek godināti pārnākušie latviešu strēlnieki un viņiem tiek piešķirti Lāčplēša Kara ordeņi.
 
5.apr
Ir klāt fantāzijas sāgas "Troņu spēle" noslēdzošā sezona. Kaut arī atbilde uz jautājumu, kurš tad īsti iesēdīsies Dzelzs tronī, tiek turēta ļoti lielā noslēpumā, tomēr populārā seriāla fani steidz dalīties ar saviem minējumiem un pieejamo informāciju.
 
5.apr
Tieši pēc nedēļas, 11.aprīlī, pirmizrādi piedzīvos režisores Laimas Žurginas dokumentālā filma “Kaza kāpa debesīs”, un klajā laists filmas treileris. Ilgus gadus tapušajā darbā apkopotas atmiņas un unikāli materiāli par Latvijas kultūras dzīvē īpašu laiku, īpašu vietu un īpašiem cilvēkiem - 20. gadsimta 60. gadiem, leģendāro Rīgas kafejnīcu Kaza un kultūras personībām, kas izaugušas no Kazas apmeklētāju loka.
 
4.apr
Interesenti tiek aicināti piedalīties filmas Dvēseļu putenis fināla epizodes filmēšanā, kas notiks sestdien, 6. aprīlī kino pilsētā Cinevilla. Filmēšanas laikā tiks uzņemta epizode, kurā tiek godināti pārnākušie latviešu strēlnieki un viņiem tiek piešķirti Lāčplēša Kara ordeņi.
 
29.mar
Jau šovasar 6. augustā ar līdz šim iespaidīgāko šovu Latvijā atgriezīsies viena no visu laiku vispopulārākajām Vācijas supergrupām "Rammstein." Vakar, 28. martā, grupa laida klajā savu pirmo ierakstu ar nosaukumu “Deutschland” kopš 2009. gada izdotā albuma “Liebe ist für alle da”. Grupas jaunākais – septītais albums būs pieejams no 17. maija.
 
28.mar
Gada sākumā Sandansas kinofestivālā pirmizrādi piedzīvoja režisora Dena Rīda (Dan Reed) filma “Atstājot Nekurzemi”. Tā uzreiz radīja plašu rezonansi medijos, jo caur divu vīriešu bērnības stāstiem atklāj, kādi pagātnes noslēpumi slēpjas aiz popkultūras ikonas Maikla Džeksona diskutablās personības.
 
22.mar
Filmu studija “Baltic Pine Films” meklē masu skatu dalībniekus starptautiskai filmēšanai Liepājā. Filmēšanas norise 2019. gada 1. un 2. aprīlī koncertzālē “Lielais Dzintars”.
 
21.mar
Klajā nācis Viestura Kairiša filmas “Pilsēta pie upes” (Piļsāta pi upis) reklāmas rullītis. Filma, kurā mīlas stāsts mijas ar sarežģītiem vēstures notikumiem, Latvijas kinoteātros gaidāma nākamā gada janvārī.