Otrdiena, 28.novembris

redeem Olita, Rita, Vita

arrow_downwardKino

Latvijā pirmo reizi uzņemta erotiska drāma – “Ekstāze” Dž. Dž. Džilindžera režijā. Filmai vakar, 23. novembrī, notika prezentācijas pasākums, kas pulcēja tās veidotājus, aktierus, režisoru un atbalstītājus. Prezentācijā tika atklātas filmēšanas specifiskās aizkulises, rādīti neredzēti kadri no filmas, kā arī bija iespēja iepazīties ar galveno varoņu atveidotājiem un to tēliem. Filma pirmizrādi piedzīvos 30. novembrī, Latvijas kinoteātros būs skatāma no 1. decembra, informē Inga Zālīte, filmas “Ekstāze” mediju pārstāve.
24.nov Portāls nra.lv
Tallinas kinofestivālā "Melnās naktis" programmā "Rebels With a Cause" par labāko atzīta režisora Toma Vengra Lietuvas, Latvijas un Īrijas kopražojuma spēlfilma "Pieci ar pusi mīlas stāsti kādā dzīvoklī", aģentūru LETA informēja filmas veidotāju pārstāve Liene Vinovska.
22.nov Ziņu aģentūra LETA
Nacionālais kino centrs (NKC) aicina masu medijus un nozares profesionāļus uz topošo filmu prezentāciju, aģentūru LETA informēja NKC pārstāve Liene Liekna.
20.nov Ziņu aģentūra LETA
Filmas “Putins” (2024) autors ir komerciāli veiksmīgais poļu kinorežisors Patriks Vega. Viņš atzīmē, ka filma iecerēta kā māksliniecisks protests pret “krievu diktatoru un karu Ukrainā”. Šajā darbā filmējies arī latviešu kino un teātra aktieris Andris Keišs, vēsta TV3.
7.nov Portāls nra.lv
Nacionālajai kino balvai "Lielais Kristaps" pieteiktas 88 filmas, aģentūru LETA informēja balvas pārstāve Marta Bite.
3.nov Ziņu aģentūra LETA
Igaunijas galvaspilsētā Tallinā šodien sākas kinofestivāls "Melnās naktis", kur Latvija būs pārstāvēta ar 11 filmām vairākās konkursa programmās, informē Nacionālā kultūras centra pārstāve Agnese Zapāne.
3.nov Ziņu aģentūra LETA
Krievijā, kur kopš 1.novembra notiek Eiropas Savienības (ES) delegācijas rīkots "Eiropas filmu festivāls", bez producentu atļaujas iekļautas arī divas filmas, kuru tapšanā piedalījušās radošās komandas no Latvijas, trešdien vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".
1.nov Ziņu aģentūra LETA
Vācijas pilsētā Lībekā novembra sākumā notiks Ziemeļvalstu filmu dienas, kurām dažādās programmās atlasītas piecas Latvijas filmas, bet režisors Armands Začs izvēlēts jauno talantu platformai "Future North", informē Nacionālā kino centra pārstāve Agnese Zapāne.
31.okt Ziņu aģentūra LETA
Latvijas jauniešu īsfilmu konkursā "1201RĪGA2023" uzvarējusi 17 gadus vecā Adelīna Alise Bergmane no Rīga, kura režisējusi īsfilmu "Es esmu tikai mazs", informē pasākuma rīkotāju pārstāve Kristīne Kampenus.
14.okt Ziņu aģentūra LETA
1.oktobrī - Starptautiskā senioru dienā tiks demonstrēts Latvijas jauniešu veidotais raidījums “Dzīva dzīve”, kas tapa režisoru Zanes Gargažinas un Staņislava Tokalova vadībā. Jaunieši kļuva par radošās profesionālās komandas dalībniekiem, palīdzot sagatavot un veidot televīzijas raidījumu, kas motivē un iedvesmo skatītājus, vēsta projekta virzītāji.
30.sep Portāls nra.lv
Sarunās ar kinostudiju vadību svētdienas vakarā panākta provizoriska vienošanās, kas varētu izbeigt gandrīz piecus mēnešus ilgušo Holivudas scenāristu streiku, paziņoja ASV Scenāristu ģilde (WGA).
25.sep Ziņu aģentūra LETA
Kinofilmas "Dvēseļu putenis" režisors Dzintars Dreibergs uzņem filmu "Tīklā. TTT leģendas dzimšana" par 20.gadsimta sieviešu basketbola komandu, aģentūru LETA informēja filmas veidotāju pārstāve Inga Zālīte.
22.sep Ziņu aģentūra LETA
Britu un amerikāņu režisora Kristofera Nolena filma "Oppenheimer" ("Openheimers") kļuvusi pelnošāko biogrāfisko kinolenti, apsteidzot līdzšinējo rekordisti "Bohemian Rhapsody" ("Bohēmista rapsodija"), liecina jaunākās aplēses.
19.sep Ziņu aģentūra LETA
Latvija izvirza "Oskara" balvas konkurencei spēlfilmu "Mana brīvība", informē Nacionālā kino centra (NKC) pārstāve Agnese Zapāne.
13.sep Portāls nra.lv
Venēcija kinofestivāla noslēguma ceremonijā sestdien ar Zelta lauvu, festivāla galveno balvu, godalgota grieķu režisora Jorga Lantima zinātniskās fantastikas melnā komēdija "Poor Things" ("Nabaga radības") ar Emmu Stounu galvenajā lomā.
10.sep Ziņu aģentūra LETA
Desmito Rīgas Starptautisko kino festivālu (Riga IFF), kas norisināsies no 12.oktobra līdz 22.oktobrim, atklās ar igauņu režisora Rainera Sarneta komēdijas "Neredzamā cīņa" seansu, aģentūru LETA informēja festivāla rīkotāji.
30.aug Ziņu aģentūra LETA
81 gada vecumā Maskavā no dzīves aizgājis krievu kino un teātra aktieris Igors Jasulovičs, kas bija pazīstams ar lomām populāros kino darbos, bet pēdējos gados arī ar aktīvu sabiedrisko nostāju, sestdien pavēstīja Krievijas Teātra mākslas institūts (GITIS)
19.aug Ziņu aģentūra LETA
Brīvdabas kino vakarā piektdien, 17.augustā, plkst.21 Valmiermuižas parkā tiks demonstrēta režisores Linda Olte filma "Māsas", aģentūru LETA informēja Valmieras Kultūras centra pārstāve Līga Tarbuna.
14.aug Ziņu aģentūra LETA
Aktieris Kriss Nots paziņoja, ka viņa vienīgā kļūda bija tā, ka viņš krāpis savu sievu, raksta unian.net
13.aug Portāls nra.lv
Kinoaktrise Sandra Buloka bija saderinājusies ar Braienu Rendālu. Viņi iepazinās 2015.gadā un Sandra Buloka šo vīrieti sauca par savu mūža mīlestību. Diemžēl līdz kāzām līgavainis nenodzīvoja, raksta unian.net.
12.aug Portāls nra.lv
87 gadu vecumā pirmdien Losandželosā miris amerikāņu kinorežisors, kinoproducents un scenārists Viljams Frīdkins, kura filma "The Exorcist" ("Sātana izdzinējs") šokēja un pārsteidza skatītājus un kļuva par revolūciju šausmu filmu žanrā.
7.aug Ziņu aģentūra LETA
Studijas "Warner Bros." kinofilmas "Barbie" ("Bārbija") globālie kases ieņēmumi pārsnieguši miljardu dolāru, lentei kļūstot par pirmo sievietes režisēto filmu, kas pārsniegusi šo robežu, svētdien paziņoja kinoindustrijas informācijas uzņēmums "Exhibitor Relations".
7.aug Ziņu aģentūra LETA