Kino

18.okt
Šā gada 8. novembrī pirmizrādi piedzīvos filma “Dvēseļu putenis”. Pirmo reizi Latvijas filmu pirmizrāžu vēsturē galvenā pirmizrādes norises vieta Rīgā – “Kino Citadele” – tiks pilnībā atvēlēta jaunajai filmai: 14 zālēs visu vakaru tiks demonstrēta tikai vērienīgā kara drāma, uzņemot 3000 skatītāju.
 
12.okt
"Ar tikko nojaušamiem nagiem, sirdī ieķērušās vien, tik nevainīgas šķiet"... Latviešu turbofolka apvienība "Oranžās brīvdienas" piedāvā klausītajiem klausītājiem savu interpretāciju par pasaku meistara Kārļa Skalbes pasaku "Kaķīša dzirnavas", iepazīstinot ar pasakas sižetisko, ceturto kompozīciju - "Rozā ķepiņas (ar tikko nojaušamiem nagiem)" no muzikālas izlases "Skalbe. Dzirnavās". Izlasi rudens nogalē klajā laidīs NABA MUSIC/ MELO RECORDS.
 
10.okt
Ik gadu Latvijā tiek uzņemtas ārvalstu kinokompāniju filmas. Tas dod būtisku pienesumu valsts ekonomikai un tūrismam, tāpēc šim mērķim tiek paredzēts finansējums Latvijas Nacionālā kino centra budžetā. Sešu gadu laikā kopumā iztērēti 3,4 miljoni eiro, bet iegūti – 16,6 miljoni eiro. Lai reklamētu Latviju kā filmindustrijai pievilcīgu vietu, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra 18.–19. oktobrī rīkos starptautisku konferenci Magnetic Latvia Kino, kā arī ar tās atbalstu tapis videorullītis.
 
7.okt
HBO un Sky piedāvātās četru sēriju drāmas “Katrīna Lielā” uzņemšana daļēji notikusi Rundāles pilī un filmēšanā piedalījušies arī latvieši, tostarp Latvijas Nacionālās operas soliste Ilona Bagele. Kamēr skatītāji vēl tikai vērtē pašu seriālu, Ilona Bagele, kuras balsi apjūsmoja visa “Katrīnas Lielās” komanda, dalās savā filmēšanas pieredzē un iespaidos, satiekot oskaroto Holivudas zvaigzni Helēnu Mirenu.
 
28.sep
Režisora Māra Martinsona filma "Jaungada taksometrs 2" uzsāk ceļu pie skatītājiem, iepazīstinot ar filmas reklāmas rullīti. "Jaungada taksometrs 2" ir pirmā filma Latvijas mūsdienu kino vēsturē, kuras varoņi izdzīvos savas sižeta līnijas turpinājumā, kas būs redzamas kinoteātros Latvijā no 6. decembra.
 
25.sep
Jau pavisam drīz, 4. oktobrī, pie Latvijas kino skatītājiem nonāks režisora Jura Kursieša un studijas “Tasse Film” pilnmetrāžas spēlfilma “Oļegs” – uz patiesiem notikumiem balstīts skaudrs stāsts par kāda austrumeiropieša labākas dzīves meklējumiem Beļģijā. Galvenais varonis nokļūst bezcerīgā situācijā, kad viņa dzīvi sāk kontrolēt poļu noziedznieks. Lūk, astoņi interesanti fakti, kas atklāj filmēšanas aizkulises.
 
20.sep
Gandrīz pirms 25 gadiem, 1994. gada 22. septembrī, kanālā NBC tika pārraidīta pirmā seriāla “Draugi” sērija, kas uz mūžiem mainīja amerikāņu komēdijseriālu žanru. Seriāls pārvērta sešas zvaigznes – Dženifera Anistone, Kortnija Koksa, Līza Kudrova, Mets Leblāns, Metjū Perijs un Deivids Švimmers – par vieniem no vislabāk apmaksātajiem aktieriem televīzijas vēsturē!
 
17.sep
«Mūsu radīto stāstu uztveru nevis kā vēstījumu par mākslīgo intelektu, bet kā metaforu mīlestībai, kuru nevar aizsniegt, kurai nevar pieskarties, bet kura tomēr ir,» saka režisors Uldis Cipsts. Šodien, 17. septembrī, Latvijas Mobilā telefona viedtelevīzijā sāk demonstrēt jauno oriģinālseriālu Tur. Paredzēts, ka vēlāk tas būs skatāms arī LTV.
 
16.sep
Latvija ASV Kinoakadēmijas balvai "Oskars" izvirzījusi režisora Dāvja Sīmaņa un studijas "Mistrus Media" simtgades spēlfilmu "Tēvs Nakts", informēja Nacionālā Kino centra (NKC) pārstāve Elīna Cire.
 
15.sep
Jura Podnieka studija publicējusi pēc Jāņa Joņeva kulta romāna "Jelgava 94" tapušās spēlfilmas treileri. Filma pirmizrādi piedzīvos 17. septembrī Jelgavā un 18. septembrī Rīgā, savukārt no 20. septembra tā būs skatāma kinoteātros visā Latvijā.
 
15.sep
2000. gadā sprādziena rezultātā nogrima milzīga ar atomreaktoru aprīkotā zemūdene “Kursk”. Sprādziena rezultātā gāja bojā lielākā daļa komandas, taču gandrīz divi duči cilvēku izdzīvoja sprādzienā un tika iesprostoti dziļi zem ūdens.
 
30.aug
Drīzumā tiks pabeigta režisora Viestura Kairiša jaunā spēlfilma "Piļsāta pi upis / Pilsēta pie upes", kas būs viena no retajām filmām, kas uzņemta latgaliešu dialektā.
 
26.aug
Nacionālais kino centrs ir izsludinājis šogad otro valsts budžeta līdzfinansējuma konkursu ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā.
 
25.aug
SIA "Visio" plāno uzņemt dokumentālo filmu par kinorežisoru Aloizu Brenču.
 
25.aug
Latvijas Nacionālais kino centrs (NKC) aicina līdz 26.augustam pieteikt Latvijas filmas pretendēšanai uz "Oskara" balvas nomināciju.
 
22.aug
Nākamās Džeimsa Bonda filmas nosaukums būs "No Time To Die" ("Nav laika mirt"), un jaunās lentes pirmizrāde gaidāma aprīlī, otrdien pavēstīja filmu franšīzes komanda.
 
21.aug
Rīt un parīt, 22. un 23. augustā, kinoteātrī Splendid Palace jau trešo reizi notiks Baltijas filmu dienas – bezmaksas seansi, kuros katras valsts kinoskatītāji varēs noskatīties vairākas kaimiņvalstu filmas un tikties ar filmu autoriem.
 
9.aug
Franču aktieris Alēns Delons pirms dažām nedēļām pārcieta insultu (smadzeņu trieku) un pašlaik atveseļojas Šveicē, ceturtdien paziņoja viņa vecākais dēls Entonijs Delons.
 
8.aug
Otro gadu pēc kārtas Lielbritānijā visvairāk straumētā televīzijas pārraide ir ASV situāciju komēdija "Friends" ("Draugi"), kuras uzņemšana tika izbeigta jau pirms 15 gadiem.
 
4.aug
Arvien vairāk ir sieviešu, kuras viskarstākajos pasaules nostūros dara visbīstamāko darbu, kam nepieciešama speciāla sagatavotība, - viņas ir slepenās aģentes. Vienā no vismīklainākajiem speciālajiem dienestiem, leģendārajā Izraēlas “Mossad” 40 procenti aģentu ir sievietes, 24 procenti no viņām strādā augstā amatā. Sievietēm, kuras izvēlas šo ceļu, ir jāatbilst ārkārtīgi augstajiem speciālo dienestu standartiem.
 
1.aug
Šīs nedēļas nogalē, 2. un 3. augustā, Kuldīgā norisināsies Dizaina filmu festivāls, kas piedāvās noskatīties labāko jauno kino, kas veltīts dizaina, mākslas un apkārtējās vides tēmām.
 
22.jūl
Studija "ROK" ar Krievijas Filmu fonda atbalstu, piedaloties Latvijas kino sabiedrībai Mistrus Media, ir uzsākusi darbu pie pilnmetrāžas filmas “47” izveides. Filmēšana notiks Latvijā, Sanktpēterburgā, Kaļiņingradas un Pleskavas apgabalos. 20. jūlijā Latvijā sākta kopražojuma spēlfilmas Latvijas posma filmēšana, kas turpināsies līdz pat augustam Rīgā, Tukumā, Engurē un Kuldīgā.