Kino

4.dec
Ir pagājis gads un režisora Māra Martinsona romantiskās komēdijas Jaungada taksometrs varoņi atkal skaita stundas līdz jaunajam gadam – jau no piektdienas, 6. decembra, Jaungada taksometrs 2 piestās visos kinoteātros visā Latvijā.
 
23.nov
Šodien plkst.15 kinoteātrī "Splendid Palace" notiks režisora Jura Kursieša filmas "Oļegs" īpašais seanss, kurā tiks stāstīts arī par filmas operatoram Bogumilam Godfrejovam piešķirtā "Lielā Kristapa" statuetes atrašanu, informēja kinoteātra "Splendid Palace" pārstāve Laura Jansone.
 
21.nov
«Klusējoša piekrišana ir līdzdalība noziegumā,» uzskata režisors Vitālijs Manskis, kura veidotā filma Putina liecinieki nupat saņēma balvu Lielais Kristaps un ir izvirzīta Eiropas Kino akadēmijas balvai.
 
20.nov
Jau pēc diviem mēnešiem, no 2020. gada 17. janvāra kinoteātros visā Latvijā varēs noskatīties Viestura Kairiša jauno filmu Piļsāta pi upis; darbs pie šīs vēsturiskās drāmas risinājies vairāk nekā trīs gadus. Filmas Piļsāta pi upis treilerī var iepazīties ar galvenajiem varoņiem un notikumu intonācijām - lai arī vēsturiskais fons ir dramatisks, tas nesagrauj jaunu cilvēku attiecību vieglumu un cerības.
 
19.nov
Nepilnu vienpadsmit dienu laikā kopš režisora Dzintara Dreiberga vērienīgās karas drāmas “Dvēseļu putenis” nonākšanas uz kino ekrāniem filmu paguvuši noskatīties vairāk nekā 102 000 skatītāju. Tas ir lielākais skatītāju skaits pašmāju kinodarbam atjaunotās Latvijas kino vēsturē šādā filmas izrādīšanas periodā, informē filmas veidotāji un tās izplatītāji Latvijā “Uz kino” un “Kinopunkts”.
 
13.nov
Pazudusi režisora Jura Kursieša filmas "Oļegs" operatoram Bogumilam Godfrejovam piešķirtā "Lielā Kristapa" statuete.
 
12.nov
Latvijas nacionālo kino balvu "Lielais Kristaps" kā labākā pilnmetrāžas spēlfilma šogad ir ieguvusi režisora Jura Kursieša filma "Oļegs", par darbu kurā kā labākais apbalvots arī operators Bogumils Godfrejovs.
 
12.nov
Režisora Gata Šmita krimināldrāmai "1906" ir vislielākās cerības plūkt uzvaras laurus nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" kategorijā "Labākā pilnmetrāžas filma", prognozē "Optibet" bukmeikeri.
 
11.nov
Režisora Dzintara Dreiberga vērienīgo kara drāmu "Dvēseļu putenis" tās pirmajā demonstrēšanas nedēļas nogalē no 8. līdz 10. novembrim ir noskatījies rekordliels skatītāju skaits - 25 305. Visvairāk skatītāju - 16 160 - apmeklējuši filmas seansus Rīgā, bet arī reģionos bijusi vērojama liela skatītāju aktivitāte: ārpus galvaspilsētas "Dvēseļu puteni" paguvuši noskatīties jau 9 145 skatītāju, informē filmas veidotāji un tās izplatītājs Latvijā "Uz kino".
 
8.nov
Filmas Dvēseļu putenis, kas tapusi pēc Aleksandra Grīna romāna motīviem, ceļš uz lielajiem ekrāniem nav bijis rozēm kaisīts. Tā piedzīvoja gan A. Grīna mantinieku neapmierinātību, gan uzņemšanas komandas maiņu, gan finansiālas peripetijas un tomēr spēja to visu pārvarēt un iznākt uz ekrāniem tai paredzētajā laikā – 2019. gada novembrī (sākotnēji gan bija plānots 2018. gada 18. novembris – uz Latvijas valsts simtgadi).
 
1.nov
  Šā gada 8. novembrī, tieši 100 gadus pēc Latvijas brīvības cīņām, uz kino ekrāniem visā Latvijā nonāks režisora Dzintara Dreiberga vēsturiskā kara drāma “Dvēseļu putenis”, ievadot novembra svētku un neatkarības nedēļu.
 
23.okt
Šā gada 8. novembrī, tieši 100 gadus pēc Latvijas brīvības cīņām, uz kino ekrāniem visā Latvijā nonāks režisora Dzintara Dreiberga vēsturiskā kara drāma "Dvēseļu putenis", ievadot novembra svētku un neatkarības nedēļu. Iepazīsti filmas galvenos varoņus!
 
22.okt
Pagājušās nedēļas nogalē kādā senā un greznā savrupmājā Rodailendā kāzas nosvinējuši aktrise Dženifera Lourensa un mākslas darbu tirgotājs Kūks Meronijs, par kuru saderināšanos kļuva zināms februārī.
 
21.okt
Režisora Jura Kursieša filma "Oļegs" ieguvusi galveno žūrijas balvu Luksemburgā notiekošajā Centrāleiropas un Austrumeiropas kinofestivālā "CinEast", liecina informācija festivāla mājaslapā.
 
20.okt
Režisora Dāvja Sīmaņa filma "Tēvs nakts" sestdien Haifas starptautiskajā filmu festivālā Izraēlā ieguvusi balvu kā labākā ārzemju filma, apstiprināja filmas producents Gints Grūbe.
 
18.okt
Šā gada 8. novembrī pirmizrādi piedzīvos filma “Dvēseļu putenis”. Pirmo reizi Latvijas filmu pirmizrāžu vēsturē galvenā pirmizrādes norises vieta Rīgā – “Kino Citadele” – tiks pilnībā atvēlēta jaunajai filmai: 14 zālēs visu vakaru tiks demonstrēta tikai vērienīgā kara drāma, uzņemot 3000 skatītāju.
 
12.okt
"Ar tikko nojaušamiem nagiem, sirdī ieķērušās vien, tik nevainīgas šķiet"... Latviešu turbofolka apvienība "Oranžās brīvdienas" piedāvā klausītajiem klausītājiem savu interpretāciju par pasaku meistara Kārļa Skalbes pasaku "Kaķīša dzirnavas", iepazīstinot ar pasakas sižetisko, ceturto kompozīciju - "Rozā ķepiņas (ar tikko nojaušamiem nagiem)" no muzikālas izlases "Skalbe. Dzirnavās". Izlasi rudens nogalē klajā laidīs NABA MUSIC/ MELO RECORDS.
 
10.okt
Ik gadu Latvijā tiek uzņemtas ārvalstu kinokompāniju filmas. Tas dod būtisku pienesumu valsts ekonomikai un tūrismam, tāpēc šim mērķim tiek paredzēts finansējums Latvijas Nacionālā kino centra budžetā. Sešu gadu laikā kopumā iztērēti 3,4 miljoni eiro, bet iegūti – 16,6 miljoni eiro. Lai reklamētu Latviju kā filmindustrijai pievilcīgu vietu, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra 18.–19. oktobrī rīkos starptautisku konferenci Magnetic Latvia Kino, kā arī ar tās atbalstu tapis videorullītis.
 
7.okt
HBO un Sky piedāvātās četru sēriju drāmas “Katrīna Lielā” uzņemšana daļēji notikusi Rundāles pilī un filmēšanā piedalījušies arī latvieši, tostarp Latvijas Nacionālās operas soliste Ilona Bagele. Kamēr skatītāji vēl tikai vērtē pašu seriālu, Ilona Bagele, kuras balsi apjūsmoja visa “Katrīnas Lielās” komanda, dalās savā filmēšanas pieredzē un iespaidos, satiekot oskaroto Holivudas zvaigzni Helēnu Mirenu.
 
28.sep
Režisora Māra Martinsona filma "Jaungada taksometrs 2" uzsāk ceļu pie skatītājiem, iepazīstinot ar filmas reklāmas rullīti. "Jaungada taksometrs 2" ir pirmā filma Latvijas mūsdienu kino vēsturē, kuras varoņi izdzīvos savas sižeta līnijas turpinājumā, kas būs redzamas kinoteātros Latvijā no 6. decembra.
 
25.sep
Jau pavisam drīz, 4. oktobrī, pie Latvijas kino skatītājiem nonāks režisora Jura Kursieša un studijas “Tasse Film” pilnmetrāžas spēlfilma “Oļegs” – uz patiesiem notikumiem balstīts skaudrs stāsts par kāda austrumeiropieša labākas dzīves meklējumiem Beļģijā. Galvenais varonis nokļūst bezcerīgā situācijā, kad viņa dzīvi sāk kontrolēt poļu noziedznieks. Lūk, astoņi interesanti fakti, kas atklāj filmēšanas aizkulises.
 
20.sep
Gandrīz pirms 25 gadiem, 1994. gada 22. septembrī, kanālā NBC tika pārraidīta pirmā seriāla “Draugi” sērija, kas uz mūžiem mainīja amerikāņu komēdijseriālu žanru. Seriāls pārvērta sešas zvaigznes – Dženifera Anistone, Kortnija Koksa, Līza Kudrova, Mets Leblāns, Metjū Perijs un Deivids Švimmers – par vieniem no vislabāk apmaksātajiem aktieriem televīzijas vēsturē!