Otrdiena, 21.maijs

redeem Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs

arrow_downwardKino

Ziedoņa mēneša pašā viducī, pavasara krāsu un smaržu pilnbriedā mūžībā aizsaukta daudzu paaudžu teātra un kino skatītāju mīlētā Nacionālā teātra aktrise Baiba Indriksone (22.02.1932 – 14.05.2024).
14.mai Santa Raita
Francijā otrdien, 14.maijā, sāksies Kannu kinofestivāls, kur konkursam "Īpašais skatiens"atlasīta pašmāju režisora Ginta Zilbaloža pilnmetrāžas animācijas filmu "Straume" jeb "Flow", informē Nacionālā kino centra (NKC) pārstāve Margarita Rimkus.
13.mai Ziņu aģentūra LETA
Filmas “Tīklā. TTT leģendas dzimšana” pirmizrāde ir gaidāma 2025. gadā, kad Latvijā notiks Eiropas čempionāts basketbolā. Tikmēr ikvienam, ne tikai basketbola vai kino fanam, ir unikāla iespēja nofilmēties Dzintara Dreiberga jaunajā filmā par latviešu leģendārās sieviešu basketbola komandas “TTT” izveidošanos.
11.mai Portāls nra.lv
Eiropas dienā kinoteātros Talsos un Rīgā bez maksas varēs noskatīties piecas Eiropas fonda "Radošā Eiropa Media" atbalstītas filmas, informē Nacionālā kino centra pārstāve Lelda Ozola.
9.mai Ziņu aģentūra LETA
Valdība rīt lems par aprioācijas pārdali, lai atbalstītu papildu valsts budžeta finansējuma piešķiršanu ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā 6. atlases kārtas rezerves sarakstā iekļautajiem projektu pieteikumiem. Rezerves sarakstā iekļauto sešu projektu atbalstam 2024. gadā nepieciešams papildu valsts finansējums 2 984 598 eiro apmērā.
6.mai Portāls nra.lv
Valsts svētkos divdesmito reizi notiks Nacionālā kino centra (NKC) 4.maija Latvijas filmu maratons, kas notiks divos paralēlos formātos - kinoteātrī "Splendid Palace" un tiešsaistes portālā "filmas.lv", informēja NKC pārstāve Kristīne Matīsa.
4.mai Portāls nra.lv
Jau parīt Latvija atzīmēs savu neatkarību. Tā ir diena, kad sanāksim kopā un sadosimies rokās. Karogs plīvos un pateicība par brīvu Latviju būs klātesoša. Un kā dziesmā: "Lec saulīte, spīdi spoži. Lec saulīte, tumsu šķel. Tā arī 4.maijs paies, gaismas ceļam pavadot.
2.mai Lauma Ozola
Nākamnedēļ, 12.maijā, plkst.16.30 Rotko muzejs demonstrēs režisores Dzintras Gekas jaunāko dokumentālo filmu "Juris Jurjāns. Septiņas dienas ar gleznošanu, runāšanu, klusēšanu", kam sekos tikšanās ar filmas režisori un radošo komandu, aģentūru LETA informēja muzejā.
1.mai Ziņu aģentūra LETA
Jūnijā kinoteātra "Splendid Palace" pagalmā būs skatāmas franču kinorežisoru filmas, aģentūru LETA informēja SIA "Rīgas nami" sabiedrisko attiecību vadītāja Dace Preisa.
1.mai Ziņu aģentūra LETA
Franču kinozvaigznes Omars Sī un Eva Grīna piedalīsies nākammēnes gaidāmā Kannu kinofestivāla žūrijas darbā, pirmdien pavēstīja organizētāji.
29.apr Ziņu aģentūra LETA
Kad jums ir jāatrisina sarežģīta krimināllieta, lai notvertu sērijveida slepkavu, jūs uzmeklēsiet vislabāko detektīvu. Un, ja vēlaties, lai izmeklēšana tiktu veikta ar neatkārtojamu franču šarmu, zvaniet Vensānam Kasēlam.
24.apr SADARBĪBAS PROJEKTS
Kolektīvā ieguldījuma platformā "Kickstarter" tiek vākti ziedojumi dokumentālās filmas "Latviešu mīts" pabeigšanai, informē filmas pārstāvji.
23.apr Ziņu aģentūra LETA
Kad jums ir jāatrisina sarežģīta krimināllieta, lai notvertu sērijveida slepkavu, jūs uzmeklēsiet vislabāko detektīvu. Un, ja vēlaties, lai izmeklēšana tiktu veikta ar neatkārtojamu franču šarmu, zvaniet Vensānam Kasēlam.
22.apr SADARBĪBAS PROJEKTS
«Ikviens no mums ir svarīgs, ikviens mūsu lēmums ir svarīgs. Un dzīves kompromisos saglabāt ideālus un cilvēcību ir vissvarīgākais,» uzskata kino režisors un producents Andrejs Ēķis.
20.apr Santa Raita
Režisora Aleksa Gārlenda provokatīvā filma “Pilsoņu karš” savā pirmajā nedēļas nogalē Ziemeļamerikas kinoteātros nopelnījusi 25,7 miljonus dolāru.
17.apr SADARBĪBAS PROJEKTS
Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) audiovizuālās mākslas studenti sākuši darbu pie diplomdarba īsfilmas "Limuzīns ķiršu krāsā", kas iecerēta kā asa sižeta komēdija par deviņdesmito gadu kriminālajām aprindām, aģentūru LETA informēja LKA.
8.apr Ziņu aģentūra LETA
Režisora Aleksa Gārlenda filmas “Pilsoņu karš” (“Civil War”) darbība risinās netālā nākotnē Amerikā, kura ir sadalījusies vairākās pilsoņu karā iesaistītās frakcijās. Rietumu spēki un bruņota štatu alianse, kuras saceļas pret federālo valdību, ir dažu dienu attālumā no tā, lai piespiestu galvaspilsētu kapitulēt. Cerībā iegūt pēdējo interviju ar kādreizējo Amerikas Savienoto Valstu prezidentu, Lī (aktrise Kirstena Dansta) - fotogrāfe, kura ir guvusi pieredzi ar darbu karstajos punktos visā pasaulē, kopā ar žurnālistu grupu dodas uz Balto namu.
8.apr Portāls nra.lv
"STV Pirmā!" raidījumā "Kad viņas satiekas" viesojas Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra direktore Dana Bjorka. Viņa ir ne tikai teātra direktore, bet arī lieliska aktrise, kura savu talantu apliecinājusi neskaitāmās lomās.
2.apr Portāls nra.lv
Pirmdien publicētajā intervijā izdevumam "Allure” kolumbiešu popdziedātāja dalījās ar ne tik spožu skatījumu uz Grētas Gērvigas atzinību guvušo filmu "Bārbija”.
2.apr tautaruna.lv
Liepāja atvēlēs 100 000 eiro līdzfinansējumu, lai mēģinās piesaistīt filmu uzņemšanu pilsētā, aģentūru LETA informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele.
22.mar Ziņu aģentūra LETA
Aizvadītajā naktī notika ilgi gaidītais un vērienīgais notikums kino pasaulē - Amerikas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija.
11.mar Lauma Ozola
Janvārī pirmizrādi piedzīvoja Elzas Gaujas veidotā Go3 oriģinālfilma “Pastkarte no Romas”, kas turpmāko mēnešu laikā pulcēja pilnas kinozāles visā Latvijā, kā arī ieguva Nacionālo kinobalvu “Lielais Kristaps” kā gada labākā pilnmetrāžas spēlfilma. No 8. marta ikvienam ir iespēja noskatīties filmu Go3 televīzijā.
8.mar Portāls nra.lv