Svētdiena, 28.maijs

redeem Vilhelms, Vilis

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardKino

Tallinā piešķirtas Igaunijas filmu nozares augstākās profesionālās atzinības - Igaunijas Nacionālās kino balvas. Par labāko montāžas režisoru Igaunijas kolēģi atzinuši Andri Grantu, ar balvu novērtējot viņa darbu pie Igaunijas un Latvijas kopražojuma filmas "Snaudošais zvērs". No Latvijas puses filmu producējusi "Studija Lokomotīve" un producenti Dominiks Jarmakovičs un Roberts Vinovskis.
17.apr Portāls nra.lv
Holivudas aktrise Rīza Viterspūna un viņas vīrs, Holivudas reklāmaģents Džims Tots piektdien paziņoja, ka plāno šķirt laulību, kas ilgusi apmēram 12 gadus.
25.mar Ziņu aģentūra LETA
No 31. marta līdz 4. aprīlim Rīgā notiks ikgadējās Eiropas Parlamenta (EP) LUX filmu dienas, kuru laikā klātienē bez maksas varēs noskatīties piecas LUX skatītāju balvai izvirzītas Eiropas filmas. Filmu dienas 31. martā atklās ar ekspertu sarunu par Eiropas kino.
20.mar Portāls nra.lv
TV3 raidījums “900 sekundes” vēlējās noskaidrot, vai Latvijas iedzīvotāji arī sekoja līdzi Oskara statuešu pasniegšanas ceremonijai un vai viņi dodas uz kinoteātriem, lai skatītos tieši oskarotās kinofilmas.
19.mar Portāls nra.lv
Dokumentālā filma "Navaļnijs" saņēmusi "Oskara" balvu kategorijā "labākā dokumentālā filma".
13.mar Ziņu aģentūra LETA
ASV Kinoakadēmijas jeb "Oskara" balvu ceremonijā šogad lielākos uzvaras laurus plūkusi filma "Everything Everywhere All at Once" ("Viss visur vienlaikus").
13.mar Ziņu aģentūra LETA
Kinoaktieru ģildes balvu ceremonijā svētdien Losandželosā triumfēja zinātniskās fantastikas komēdija “Everything Everywhere All at Once” ("Viss visur vienlaikus").
27.feb Ziņu aģentūra LETA
Dokumentālās filmas "Navaļnijs" veidotāji nule kā iegūto Lielbritānijas Kino un televīzijas mākslas akadēmijas (BAFTA) balvu veltījuši starptautiskās pētnieciskās žurnālistikas organizācijas "Bellingcat" vadītājam Hristo Grozevam.
20.feb Ziņu aģentūra LETA
Lielbritānijas Kino un televīzijas mākslas akadēmijas (BAFTA) balvu pasniegšanas ceremonijā vislielākos laurus svētdien plūkusi vācu filma "All Quiet on the Western Front" ("Rietumu frontē bez pārmaiņām"), kas vēsta par dzīvi un nāvi Pirmā pasaules kara ierakumos.
20.feb Ziņu aģentūra LETA
Pēdējā laikā sociālajos tīklos notiek aktīva diskusija par to, vai kinoteātros Latvijā būtu jārāda filmas ar subtitriem krievu valodā. “Kantar TNS” aptaujā TV3 raidījumā "900 sekundes" noskaidrots sabiedrības viedoklis.
19.feb Portāls nra.lv
Kādi ir Latvijas iedzīvotāju kino skatīšanās paradumi, cik garām filmām viņi dod priekšroku? TV3 raidíjums “900 sekundes” to skaidroja aptaujā.
19.feb Portāls nra.lv
Režisores Ināras Kolmanes filmu "Mātes piens" pirmajās divās nedēļās visā Latvijā noskatījušies vairāk nekā 25 000 skatītāju. Jau otro nedēļu pēc kārtas filma ir skatītākā filma Latvijā no šobrīd pieejamā filmu klāsta. Šajā nedēļas nogalē filma uzsāks starptautisko ceļu, tā pirmo reizi starptautiski tiks izrādīta Eiropas Filmu tirgū/ European Film Market (EFM), kur šogad galvenā uzmanība tiks pievērsta Latvijai, Igaunijai un Lietuvai, kas apvienojušās programmā "Baltic Countries in Focus". Eiropas Filmu tirgus notiek Berlīnes kinofestivāla ietvaros.
18.feb Portāls nra.lv
Galvenās "Zelta globusu" godalgas otrdien piešķirtas īru komēdijai "The Banshees of Inisherin" ("Inišerinas Banšī") un Stīvena Spīlberga pusautogrāfiskajai drāmai "The Fabelmans" ("Fabelmani").
11.jan Ziņu aģentūra LETA
Latviešu režisora Viestura Kairiša spēlfilma "Janvāris" neturpinās cīņu par ASV Kinoakadēmijas balvu "Oskars" kategorijā "Labākā ārzemju filma".
27.dec 2022 Ziņu aģentūra LETA
Sagaidīt Walt Disney Animantion Studios jauno animācijas filmu vienmēr ir aizraujoši. Tas tāpēc, ka ir interesanti redzēt, kādu jaunu stāstu mums parādīs šie radošie cilvēki. Neskaitot tās Disney filmas, kur kompānija paņem kādu no savām vecām animācijas filmām un pārtaisa tās ar labākiem grafikiem (Live-action remake), gandrīz neko nemainot vai mainot kādu aspektu sliktākā virzienā, jaunākās šīs kompānijas filmas ir interesantas, ieskaitot pašu jaunāko jeb "Strange World".
20.dec 2022 Marta Bādere, Rīgas Katoļu ģimnāzija
"Drīz būs jau nedēļa, kad Netflix ir iespējams redzēt manu otro (un joprojām jaunāko) spēlfilmu "Jelgava '94". Jā, Netflix!," ar neslēptu sajūsmu "Facebook" raksta filmas režisors Jānis Ābele. 
8.dec 2022 Portāls nra.lv
Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Lielajā aulā šodien paziņoti un sveikti Izcilības balvas kultūrā 2022.gada laureāti, kuru vidū ir režisors Viesturs Kairišs, izdevniecība "Liels un mazs", kā arī Latvijas Radio koris, aģentūru LETA informēja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.
5.dec 2022 Ziņu aģentūra LETA
Ar vairākiem izpārdotiem seansiem Rīgā un Latvijas reģionos 11. novembrī sāka demonstrēt režisora Viestura Kairiša jauno filmu “Janvāris”.  
12.nov 2022 Portāls nra.lv
Ceļu pie skatītājiem sākusi Ziemassvētku piedzīvojumu filma visai ģimenei “Circenīša Ziemassvētki” - uz lielajiem ekrāniem tā gan būs skatāma tikai novembra vidū, taču skatītājiem jau šobrīd ir iespēja noskatīties filmas oficiālo treileri.
27.okt 2022 Sandris Vanzovičs
Politiķis Andris Piebalgs, kas savulaik ieņēmis augstus amatus Eiropas Komisijā, tagad darbojas Eiropas Universitātes institūtā, kas atrodas Florencē. Viņš atklāj, ka ļoti vēlētos atgriezties aktīvajā politikā, taču saprot, ka viņa laiks ir pagājis, vēstīts Ilzes Annas Vītolas rakstā "Dzīvot nost" žurnālā "Ieva".
24.okt 2022 Portāls nra.lv
Režisores Lindas Oltes debijas spēlfilma "Māsas" A klases kinofestivālā Varšavā saņēmusi divas godalgas, informēja filmas veidotāju pārstāvji.
23.okt 2022 Ziņu aģentūra LETA
Režisora Viestura Kairiša filma "Janvāris" uzvarējusi 17.Romas Starptautiskajā filmu festivālā, liecina informācija festivāla mājaslapā.
23.okt 2022 Ziņu aģentūra LETA