Kino

21.sep
Ikgadējā "Emmy" balvu pasniegšanas ceremonijā svētdien Losandželosā, kurā tika godināti labākie seriāli, triumfēja "Succession" un "Schitt's Creek".
 
12.sep
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Jančevska un Burkovska, Maliks un Ozoliņš, Krēmers un Osokins, «Melo-M» un Rudāne, Ziedonis performancē un kartupeļu talkā
 
9.sep
Lai vairotu daudzveidību un taisnīgu pārstāvniecību kino nozarē, ASV Kino mākslas un zinātnes akadēmija noteikusi stingrus jaunus kritērijus filmām, kas pretendēs uz "Oskara" ceremonijas galveno balvu.
 
9.sep
Ar jaunu sparu sākuši skanēt aicinājumi boikotēt ASV studijas "Disney" jauno filmu "Mulana", plašākai sabiedrībai uzzinot, ka daļa filmas uzņemta Ķīnas Siņdzjanas reģionā, kas kļuvis bēdīgi slavens ar plašajiem cilvēktiesību pārkāpumiem pret musulmaņiem.
 
4.sep
Jaunākās filmas par supervaroni Betmenu uzņemšana Lielbritānijā ir apturēta pēc tam, kad tās galvenais aktieris Roberts Patinsons inficējies ar jauno koronavīrusu.
 
29.aug
Pasauli pārsteigusi ziņa par amerikāņu aktiera Čedvika Bouzemena (Chadwick Boseman) nāvi, kurš vislabāk pazīstams no "Marvel" supervaroņu filmas "Melnā pantera" ("Black Panther), kurā atveidoja galveno lomu.
 
29.aug
Daudzi no mums saskārušies ar seriālu skatīšanās maratonu jeb "binge watching", kad skaties seriālu, vienu sēriju pēc otras, līdz attopies, ka esi noskatījies pusi sezonas. Jaunākie pētījumi liecina, ka 40% TV skatītāju pasaulē var noskatīties filmu vai seriālu 1-3 stundas bez pārtraukuma, savukārt 20% skatās seriālus pat 3-5 stundas no vietas. "Kino Kults" līdzdibinātājs un vadītājs, kino eksperts Sergejs Timoņins iesaka četrus, viņaprāt, aizraujošākos seriālus.
 
24.aug
Berlīnes kinofestivālā no nākamā gada visas balvas būs dzimuma neitrālas, pirmdien paziņojuši organizatori.
 
4.aug
“Malks svaiga gaisa kino pasaulē,” tā pēc pirmizrādes Venēcijas kinofestivālā par austrālietes Šenonas Mērfijas filmu “Piena zobi” atsaucās žurnāls Variety. Atzinību un “Zelta globusu” ar seriālu “Nogalināt Evu” (Killing Eve) guvusī režisore pliekanu mīlas stāstu nogurdinātajiem piedāvā neparastu un ārkārtīgi kolorītu pirmās mīlestības skatījumu. Filma ar “Zvaigžņu karu” aktiera Bena Mendelsona līdzdalību Latvijā skatāma no 7. augusta.
 
28.jūl
 Seriāla "Troņu spēles" zvaigznes, angļu aktrises Sofijas Tērneres un viņas vīra, amerikāņu popmūziķa Džo Džonasa ģimenē piedzimis bērns, pirmdien pavēstījuši jaunie vecāki.
 
24.jūl
Studija "Disney" ceturtdien pavēstīja, ka koronavīrusa pandēmijas dēļ spiesta uz nenoteiktu laiku atlikt lielbudžeta filmas "Mulana" iznākšanu uz ekrāniem, kā arī uz gadu atlikt "Zvaigžņu karu" un "Avatara" kinosāgu nākamo filmu pirmizrādes.
 
24.jūl
Konkurences padome (KP) nesaskata pārkāpumus filmu izplatīšanas tirgū Latvijā, secināts KP ziņojumā par tirgus uzraudzību filmu demonstrēšanas noteikumiem kinoteātros.
 
24.jūl
Vācijā aktieriem pirms filmēšanās ainām, kurās paredzētas cīņas vai skūpstīšanās, turpmāk vairs nebūs jāpavada laiks karantīnā, ceturtdien ziņu aģentūrai DPA apliecināja nozares organizācija.
 
22.jūl
Režisora Dzintara Dreiberga vēsturiskā kara drāma "Dvēseļu putenis" no 24.jūlija būs skatāma kinoteātros 12 Lielbritānijas pilsētās un kinolente ir iekļauta jūlija beigās gaidāmajā Šanhajas Starptautiskajā kinofestivāla programmā.
 
1.jūl
30.jūnijā Losandželosā ASV Kinofilmu un mākslas zinātņu akadēmija paziņoja par jaunu biedru uzņemšanu. Akadēmija ir uzaicinājusi pievienoties organizācijai 819 kino industrijas pārstāvjus, kuri izcēlušies ar savu ieguldījumu kinofilmu veidošanā. Viņu vidū ir arī Latvijā dzīvojošais un strādājošais dokumentālo filmu režisors Vitālijs Manskis (Vitaly Mansky).
 
28.jun
3.jūlijā plkst. 22.00 Kultūras pils "Ziemeļblāzma" parkā norisināsies brīvdabas kino vakars, kurā tiks izrādīta filma "Sapņu komanda 1935".
 
26.jun
Kā liecina informācija sociālajā tīklā facebook, tad 1.jūlijā darbu atsāks kinoteātris "Forum Cinemas".
 
22.jun
Jāņos Latvijas Televīzijas skatītājiem būs iespēja vērot gan iecienīto latviešu kino klasiku, gan kārtīgu svētku noskaņojuma devu iegūt no Latvijas Nacionālā teātra aktieriem.
 
20.jun
88 gadu vecumā miris britu aktieris Ians Holms, kurš plašāk pazīstams ar lomām filmās "The Lord of the Rings" ("Gredzenu pavēlnieks") un "Alien" ("Svešais").
 
12.jun
No britu raidsabiedrības BBC straumēšanas platformas UKTV repertuāra izņemta viena no populārākajām 70.gadu situāciju komēdijas "Fawlty Towers" (Viesnīca "Foltija torņi") sērijām, jo tajā, kā skaidroja uzņēmums, dzirdami "rasistiski apvainojumi".
 
12.jun
Ar vairākām "Oskara" balvām godalgotā 1939.gada filma "Gone With the Wind" ("Vējiem līdzi") pēc izņemšanas no straumēšanas platformas "HBO Max" repertuāra "rasistiska atainojuma" dēļ ceturtdien atrodas ASV tīmekļa lielveikala "Amazon" pārdotāko filmu un televīzijas pārraižu topa pirmajās vietās.
 
4.jun
Kannu kinofestivāla rīkotāji trešdien izziņojuši 2020.gada oficiālās atlases 56 filmas, neraugoties uz to, ka pats festivāls šogad koronavīrusa pandēmijas dēļ nenotiks.