Kino

1:04
Pazīstamā režisora Dāvja Sīmaņa jaunās spēlfilmas Gads pirms kara pasaules pirmizrāde notiks Roterdamas starptautiskajā kinofestivālā. Līdz ar četrpadsmit citām pretendentēm filma atlasīta vienā no festivāla galvenajām programmām "Big Screen Competition", kur uzvarētājs balvā saņems 30 000 EUR un garantētu filmas izrādīšanu Nīderlandes kinoteātros un televīzijas kanālos.
 
23.jan
"Bondiādes" kārtējās filmas "No Time To Die" ("Nav laika mirt") pirmizrāde Covid-19 pandēmijas dēļ atkal atlikta.
 
17.jan
Leģendārā seriāla aktrise Džoana Kolinsa poti pret Covid-19 saņēmusi vienā dienā ar Elizabeti II un princi Filipu, raksta "The Mirror". Aktrise kadru no potēšanas publicējusi sociālajā bilžu vietnē Instagram.
 
11.jan
HBO bosi apstriprinājuši, ka būs hita "Sekss un lielpilsēta" seriāla un divu filmu turpinājums. Izlaists arī "tīzeris".
 
28.dec 2020
Režisora Andra Gaujas attiecību drāma "Nekas mūs neapturēs" saņēmusi balvu Salerno starptautiskajā kinofestivālā, informēja Nacionālā kino centra (NKC) pārstāve Kristīne Matīsa.
 
27.dec 2020
Pērn, salīdzinot ar 2018.gadu, ir pieaudzis Latvijā ražoto filmu skaits, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) "Latvijas statistikas gadagrāmatā 2020" pieejamie dati.
 
19.dec 2020
Lielisks papildinājums tumšajiem decembra vakariem ir krāšņas filmas Ziemassvētku un Jaungada noskaņās. Lietotne «Shortcut» piedāvā tematiski piemērotas filmas visdažādākajām gaumēm, kas mirdzošu prieku un gaišu svētku sajūtu atnesīs gan lieliem, gan pašiem mazākajiem skatītājiem.
 
15.dec 2020
Pagājušajā nedēļā sākts darbs pie režisora Andreja Ēķa spēlfilmas "Svingeri" Krievijas versijas, kurā vienu no galvenajām lomām atveidos populārais kaimiņvalsts aktieris Dmitrijs Nagijevs.
 
12.dec 2020
Aicinot baudīt nesteidzīgus vakarus un novērtēt plašo latviešu filmu klāstu, ko saviem skatītājiem sarūpējis «Shortcut», piedāvājam TOP15 filmas – no visu mīlētas klasikas līdz spilgtākajiem jaunumiem –, ko noteikti ir vērts redzēt un arī skatīties atkārtoti.
 
11.dec 2020
Latvijā pēc saslimšanas ar Covid-19 mūžībā devies dienvidkorejiešu kinorežisors Kims Kiduks, apstiprināja Latvijā dzīvojošais krievu režisors Vitālijs Manskis.
 
5.dec 2020
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt, izlasīt: Streičs un Brasla, Egliens un Krūze, Rutulis un «Labvēlīgais tips», Tabaka un Čaks.
 
27.nov 2020
Starptautiskajā Amsterdamas dokumentālo filmu festivāla (IDFA) tiešsaistes ceremonijā apbalvotas divas Latvijas filmas - režisora Vitālija Manska filma "Gorbačovs. Paradīze" saņēma balvu par labāko režiju, bet studijas "Avantis Promo" kopražojumam "Starp diviem kariem" piešķirta galvenā balva konkursā "First Appearance".
 
21.nov 2020
Vērts redzēt, dzirdēt, izlasīt: Blumbergs un Vītoliņa, Gupalo un Kalniņš, Dailes aktieru karaliste un visi JRT aktieri
 
19.nov 2020
Latvija ASV Kinoakadēmijas balvas "Oskars" sacensībai izvirzījusi režisora Dzintara Dreiberga spēlfilmu "Dvēseļu putenis", informēja Nacionālā Kino centra (NKC) vecākā referente Zane Kauliņa.
 
16.nov 2020
Nacionālo kino balvu "Lielais Kristaps" kā gada labākā pilnmetrāžas spēlfilma ieguvusi kinolente "Dvēseļu putenis", kuras producenti ir Inga Praņevska un Dzintars Dreibergs.
 
15.nov 2020
Rona lomas atveidotājs filmu sērijā par Hariju Poteru Ruperts Grints aizvadītajā nedēļā publicējis savu pirmo bildi Instagram. Tomēr sirsnīgais kadrs ar tikko dzimušo bērnu jau nodrošinājis vairāk kā 2 miljonu sekotāju sajūsmu.
 
12.nov 2020
No šodienas līdz svētdienai Nacionālā Kino centra (NKC) interneta portālā "Filmas.lv" būs iespējams noskatīties nacionālajai kino balvai "Lielais Kristaps" nominētās filmas, informēja festivāla preses sekretāre Zane Dzene.
 
9.nov 2020
Saistībā ar ārkārtējo situāciju, starptautiskais dokumentālā kino festivāls "Artdocfest/Riga" pārcelts uz nākamā gada aprīli, informē "Baltijas fokusa" programmas un simpozija kuratore Kristīne Briede.
 
7.nov 2020
„Man piezvanīja kāds cilvēks pēc filmas noskatīšanās un teica: „Ilgi domāju: kāpēc es raudāju filmas laikā?” Un tad pats atbildēja: „Tu mums esi uzdāvinājis bēres ar atvērtu zārku. Mums nekad nav bijusi iespēja atvadīties no strēlniekiem. Mums to „nogrieza”, mēs ar viņiem pat nevarējām izrunāties...” – teic Dzintars Dreibergs, filmas „Dvēseļu putenis” režisors. Viņa veidotajai filmai ir piešķirtas 11 nominācijas, un tās tiks „atvērtas” 15. novembrī notiekošajā nacionālajā kinoforumā „Lielais Kristaps”. Aleksandra Grīna romāns „Dvēseļu putenis” ir iedvesmojis Dzintaru radīt izcilu filmu. Un par jūtu dziļumu un patiesumu ir sirds pateicība un asaras. Arī manējās.
 
3.nov 2020
ASV kino zvaigzne Džonijs Deps zaudējies lietā par apmelošanu, ko bija ierosinājis pret laikraksta "The Sun" izdevēju par 2018.gada rakstu, kurā viņš nodēvēts par sievas sitēju.
 
1.nov 2020
«Es jūtos labi, man patīk šis starpstāvoklis starp divām galējībām – vasaru un ziemu. Man vispār patīk tādi starpstāvokļi un, ja vēl saule uzspīd, ir pavisam labi,» saka aktieris Gatis Gāga. Pie Latvijas televīzijas (LTV) skatītājiem viņš šoruden ieradies kā Aivars Liepiņš, ar dzīvi ne pārāk apmierināts klarnetes skolotājs – jaunajā seriālā «Projekts: Šķiršanās».
 
1.nov 2020
Viedokļi par labākajām latviešu filmām ir tikpat atšķirīgi kā gaume attiecībā uz krāsām vai garšām. Vienam šķiet, ka viss labākais radīts padomju gados, cits labprātāk skatās simtgades filmas. Kādam pa prātam latviešu sentiments, dažs priekšroku dod smejamgabaliem. Lai kāda būtu katra skatītāja gaume, dažas filmas nudien ir grēks neredzēt – tas ir ne tikai Latvijas kino klasikas zelta fonds, bet arī pierāda, ka latviešu kinematogrāfam ir pa spēkam visdažādākie žanri.