Kino

31.mar
Latviešu filmas – Dvēseļu putenis un Piļsāta pi upis (Pilsēta pie upes) –, kas nesen piedzīvoja pirmizrādi kinoteātros Latvijā, nu skatāmas tiešsaistē.
 
29.mar
Londonas tiesai nācies atcelt prāvu, kurā bija plānots skatīt Džonija Depa prasību pret avīzi The Sun un tās izdevējiem, jo aktieris, kurš pašlaik atrodas savā īpašumā Francijā, nevar ierasties Londonā noteikto ceļošanas ierobežojumu dēļ.
 
22.mar
Filmu studija Deep Sea Studios un kinorežisors Matīss Kaža piedāvā iespēju interneta lietotājiem bez maksas jebkur pasaulē noskatīties trīs studijā veidotas filmas: starptautiski godalgoto dokumentālo filmu Vienu biļeti, lūdzu!, dokumentālu portretstāstu Vīrietis un dālijas par dzīvi mūsdienu Latvijas laukos, kā arī spēles īsfilmu Meierholda lidojums, kurā krievu avangarda režisoru Vsevolodu Meierholdu atveido Jaunā Rīgas teātra aktieris Kaspars Znotiņš.
 
19.mar
Koronavīrusa uzliesmojuma dēļ Kannu kinofestivāls plānotajā laikā maijā nenotiks, ceturtdien pavēstīja festivāla valde, norādot, ka tiek izskatīta iespēja festivālu pārcelt uz jūnija beigām.
 
11.mar
Sabiedrības viedoklī nācies ieklausīties izdevniecības Hachette Book Group vadībai, kas nolēmusi tomēr nepublicēt kinorežisora Vudija Allena memuāru grāmatu Apropos of Nothing, kam veikalu plauktos bija jānonāk 7. aprīlī.
 
24.feb
Nedēļas nogalē, no 28. februāra līdz 1. martam, tiek rīkots ASV neatkarīgo filmu festivāls (US Independent Film Festival), kurā būs iespēja izbaudīt lieliskus ASV neatkarīgā kino darbus, kas līdz šim Latvijā uz lielā ekrāna nav bijuši skatāmi.
 
18.feb
«Tas ir stāsts par trīs vīru draudzību cauri laikam,» tā savu jaunāko filmu Klases salidojums 2 pozicionē tās režisors Andrejs Ēķis. «Filmas galvenie varoņi ir tik atklāti, cik atklāts ikviens var būt ar savējiem. Kopā viņi iekuļas neiedomājamos piedzīvojumos un atbalsta cits cita trakākās idejas gan priekos, gan bēdās.»
 
17.feb
Vērienīgās kara drāmas “Dvēseļu putenis” galvenais operators-inscenētājs Valdis Celmiņš nominēts vienai no nozīmīgākajām profesionālo kinooperatoru balvām pasaulē – Starptautiskās Kinooperatoru federācijas balvai IMAGO. Viņš ir viens no trim pretendentiem uz balvu par labāko operatora darbu spēlfilmai līdzās filmas “1917” galvenajam operatoram Rodžeram Dīkinsam (Roger Deakins).
 
15.feb
Nedēļas nogalē no piektdienas līdz svētdienai īsfilmu festivāls 2ANNAS Kaņepes kultūras centra kino Augusts piedāvā skatītājiem gan ko pavisam neparastu, gan Baltijas valstīs un pasaulē radītās jaunākās īsfilmas un kino bērniem konkursa programmu seansos, gan arī fokusa programmas "Redzi mani" un "Melnais caurums". Savukārt nedēļas izskaņā, svētdien, 16. februārī plkst. 16.30 - kā jau ierasts, - apbalvoto filmu seanss, kurā izbaudīt pašas izcilākās festivāla filmas.
 
11.feb
Filmas "Klases salidojums 2" komanda kopā ar RīgaTv 24 ir sagatavojuši aizkadra video stāstu par filmas tapšanu, šoreiz galveno lomu atveidotāji Juris Kaukulis, Ainārs Ančevskis un Imants Strads spēlē afbild uz jautājumiem par saviem tēliem.
 
11.feb
Šā gada ASV Kinoakadēmijas balvas Oskars pasniegšanas ceremonijā Losandželosā, iespējams, negaidīti triumfēja Dienvidkorejas kinolente Parazīts (Parasite), kas uzvarēja četrās kategorijās, arī visprestižākajā – tā tika atzīta par pērnā gada labāko filmu. Ar šo uzvaru veikts jauns ieraksts Oskaru balvas vēsturē – pirmo reizi galvenās balvas jeb gada labākās filmas tituls atdots filmai, kuras ekrāna valoda nav angļu.
 
9.feb
Naktī uz pirmdienu tiks sadalītas prestižās Kinoakadēmijas balvas jeb "Oskari". 92."Oskara" balvu pasniegšanas ceremonija notiks Losandželosā. Arī šogad svinīgā ceremonija notiks bez vadītāja.
 
9.feb
Losandželosā 91 gada vecumā gājis bojā aktieris un komiķis Orsons Bīns, kuru notriekusi automašīna, paziņoja policija.
 
25.jan
Seriāls "Jaunais pāvests" savu pirmizrādi piedzīvoja Venēcijas Filmu festivālā 2016. gadā, iegūstot pozitīvu kritiķu vērtējumu jau pirms nonākšanas TV ekrānos, kā rezultātā tika ieplānota otrās sezonas filmēšana. Tomēr "Jaunā pavēsta" (2020) autoriem tika liegta iebraukšana un filmēšana Vatikānā, bet seriāla režisors Paolo Sorentīno pārvērta šo izaicinājumu par iespēju – filmēšanas komandai dodoties ceļojumā pa Itāliju. Jaunās seriāla sezonas filmēšana notika 50 ekskluzīvās vietās, kas atdarināja Vatikānu.
 
20.jan
ASV izklaides gigants "Walt Disney Co." nolēmis pārdēvēt kinostudiju "Twentieth Century Fox", tādējādi cenšoties distancēties no iepriekšējam īpašniekam Rupertam Mērdokam piederošiem aktīviem, vēsta mediji.
 
20.jan
Nupat Latvijas kinoteātros startējušo režisora Viestura Kairiša spēlfilmu "Piļsāta pi upis / Pilsēta pie upes" pirmajās filmas izrādīšanas dienās un īpašajos seansos kopā noskatījušies jau 13 492 skatītāju; šī ir visvairāk apmeklētā filma Latvijas kinoteātros šajā nedēļas nogalē. Jaunu cilvēku attiecību stāsts uz vēsturisko notikumu fona turpina veiksmīgi uzsākto ceļu pie skatītājiem kinoteātros visā Latvijā.
 
15.jan
Vakar paziņotas ASV Kinoakadēmijas balvas pretendentes 24 kategorijās, un līdz 9. februārim, kad Losandželosā notiks 92. balvu pasniegšanas ceremonija, daudzas no tām iespējams noskatīties arī Rīgā.
 
13.jan
ASV Kinoakadēmijas jeb "Oskara" balvu nominācijās šogad dominē režisora Toda Filipsa drāma "Joker" ("Džokers"), kas nominēta balvām 11 kategorijās.
 
10.jan
2020. gada sākums ļoti priecīgs iezīmējies aktrisei Kameronai Diazai un mūziķim Bendži Medenam, jo pasaulē nākusi viņu pirmdzimtā – meitiņa, kuru vecāki nosaukuši par Reditu.
 
9.jan
Pasaulē populārā straumēšanas kompānijas "Netflix" seriāla "Stranger Things" ceturto sezonu paredzēts filmēt Lietuvā, tai skaitā bijušajā Viļņas Luķišķu cietumā, no kura ieslodzītie pērn pārvesti uz citām soda izciešanas vietām, ziņu aģentūrai BNS pastāstījuši vairāki informēti avoti.
 
6.jan
77.ikgadējā "Zelta globusu" pasniegšanas ceremonijā galveno balvu svētdien saņēmusi kinolente par Pirmo pasaules karu "1917", kas atzīta par labāko dramatisko filmu.
 
26.dec 2019
Lai izplatītu ļaunprogrammatūras, kibernoziedznieki bieži izmanto par ēsmu populāras filmas, un jaunākā filmu sāga par tāltālu galaktiku nav izņēmums. Šogad jaunākā un pēdējā turpinājuma triloģijas filma ir piesaistījusi uzbrucēju uzmanību jau pirms pirmizrādes - tīmekli pārplūdina vēl neiznākušās filmas krāpnieciskas vietnes un ļaunprātīgas datnes, informē "Kaspersky".