Lūk, arī kādas pašmāju brigādes albums – kaut kā mūsējie uz jaunu ripuļu izdošanu pēdējā laikā nav bijuši diez ko čakli. Kas tad mums te ir?
Hmm, nav pat īsti skaidrs. It kā šī apvienība izveidota 2005., it kā 2006. gadā, it kā tajā ir seši jaunieši, lai gan „draugos” pie „Striķa” mājas lapas rēgojas tikai četras ģīmetnes, bet uz CD vāciņa minēti septiņi cilvēki ar tik daudz izsakošiem vārdiem/pseidonīmiem kā Artis, Kate, Agrītis, Atis, Mārcis, Pudings un Kasītis. "Forever" ir "Striķa" otrais albums (taču neizdevās atrast informāciju, kad iznācis pirmais un kā tam vārdā jeb nosaukumā), tajā iekļautas 12 kompozīcijas, no kurām lielākā daļa radušās pēdējo gadu laikā, taču "Uz atgriešanos" un "Zaķīts" esot nedaudz senāki garadarbi. „”Striķim” patīk bišk regejs (muziks ar atsitienu), bišk ska (muziks ar daudz atsitieniem), bik dub (muziks ar jokainiem vai bez atsitieniem) un drusku nopietnas joku dziesmiņas,” tā par sevi paši mūziķi, taču nedaudz nopietnākās mājas lapās var lasīt, ka "Striķis" spēlē Latvijā ne pārāk izplatīto ziemeļu regeju, kurā apdziedātas vietējo tradīcijas, sociālie prieki un bēdas, kas ar to nedaudz atšķiras no ierasti saulaini zaļajām Jamaikas regeja skaņām. Labi, tas viss jokojot – savējie šo brigādi zina gana labi, bet savējie lielākoties ir tie, kuri parasti apgrozās „Nabaklab” tuvumā. Ja par „Striķa” izpildīto mūzikas stilu kāds vaicātu šo rindu autoram (taču neprasa, eh...), tad rodas pēkšņa vēlme to raksturot kā „pseidotraģiskais parodijpankpops”. Der?
PAR. Teksti nudien ir padevušies, bet vislabāk „Striķim” padodas tās dziesmas, kurās sadomāts ķerties pie citu mūziķu parodēšanas. Kaut vai „Bail no salnām” – elegants Laura Reinika dziesmu tekstu mikss. Nu jā, arī mūzikai nav ne vainas, labs garastāvoklis garantēts! Starp citu, „Zaķīts mazs” droši varētu aizstāt rotaļdziesmu „Pastum, pastum pietupies” – te arī varētu sarīkot teicamas kolektīvās dejas.
PRET. Žēl, ka CD nav pievienots buklets ar tekstiem – vārdi šādai mūzikai ir ļoti svarīgi, bet ir slinkums ar atšautām ausīm visu laiku sēdēt pie atskaņotāja, lai nepalaistu garām īsto „mesidžu”. Otrs – šajā lauciņā latvju zemē darbojas vēl vairākas grupas un, piemēram, „7 Pieaugušiem vīriešiem” „Striķis” var tikai pienest ūdeni.