Džokovičs izcīna savu 24."Grand Slam" titulu

© IMAGO/PanoramiC/Scanpix/Leta

Par ASV atklātā tenisa čempionāta uzvarētāju svētdien kļuva serbs Novaks Džokovičs, kurš finālā trīs setos pieveica neitrālo sportistu Daņiilu Medvedevu un izcīnīja savu 24."Grand Slam" titulu.

Pasaules otrā rakete Džokovičs bija pārāks ar 6-3, 7-6 (7:5), 6-3, izcīnot savu ceturto ASV atklātā čempionāta uzvarētāja titulu.

36 gadus vecais serbs šosezon finālu sasniedza visos četros "Grand Slam" turnīros un šī bija viņa trešā trofeja. Zaudējums tika piedzīvots vien Vimbldonas tenisa čempionāta finālā pret ranga līderi spāni Karlosu Alkarasu no Spānijas, kurš ASV čempionāta pusfinālā piekāpās Medvedevam.

Džokovičs kā pirmais no tenisistiem četrus gadus spēlējis izcīnīt trīs no četriem "Grand Slam" tituliem.

"Nekad nebiju iedomājies, ka stāvēšu šeit un runāšu par 24 "Grand Slam" tituliem," pēc panākuma sacīja tenisa Atvērtās ēras (no 1968.gada) vecākais ASV čempionāta uzvarētājs. "Bet pēdējos gados jutu, ka man ir iespēja iekļūt vēsturē. Un kālab gan lai to neizmantotu?"

"Grand Slam" titulu ziņā Džokovičs apsteidza amerikānieti Serēnu Viljamsu, kurai līdz šim bija 23 trofejas. Savukārt 24 reizes "Grand Slam" turnīros" uzvarējusi austrāliete Margarete Korta, taču 13 no viņas vienspēļu tituliem tika izcīnīti vēl pirms profesionāliem tenisistiem bija ļauts startēt "Grand Slam".

"Šis panākums man tiešām nozīmē ļoti daudz," piebilda serbs, kurš šonedēļ atgriezīsies ATP ranga pirmajā vietā.