Pavasara vēsmas gaisā liek saviļņoties dvēselei, gribas uzvilkt košas drēbes, iet augstu paceltu galvu un lūkoties debesīs. Gribas būt skaistai, pievilcīgai, pamanāmai. Un, tieši tuvojoties pavasarim, vairāk aktualizējas arī diētu tēma. Kā kļūt slaidākai un skaistākai?
Uzreiz gan gribas oponēt – vai gan skaistums mērāms svara kilogramos? Lai atceramies krāšņās sievietes flāmu baroka gleznotāja Pītera Paula Rubensa gleznās! Bet dažādas diētas tagad ir modes tendence, un arī astroloģijai ir kas sakāms par veselīgu uzturu un svara jautājumiem. Tiesa, astroloģija ir ļoti precīza un individuāla mācība – konkrēts cilvēks konkrētā laikā un vietā, un visiem neder viss, tomēr ir atsevišķas lietas, ko varam ievērot gan pēc Mēness stāvokļiem, gan zodiaka zīmēm. Un tieši par šiem vispārējiem ieteikumiem šodien arī runāsim.
Kurām zodiaka zīmēm lielāks risks pieņemties svarā
Astroloģijā eksistē vispārējie zodiaka zīmju apraksti, un pastāv uzskats, ka lielākie «krājēji» ir Zemes stihijas zodiaka zīmes – Vērši, Mežāži un arī Jaunavas. Un tieši šo zīmju pārstāvjiem var rasties svara problēmas. Vērsīši ir dzīves baudītāji, un nereti viņus priecē «labs vīns un labs siers», pēc ilga saspringta darba gribas kārtīgi paslinkot, un, lūk, arī pa kādam liekam kilogramam uzrodas gluži nemanot. Viena no Jaunavu sūtībām ir ievērot un popularizēt veselīgu dzīvesveidu, bet kas notiek? Šīs zīmes pārstāvji nereti iesēžas grāmatveža vai jurista krēslā, un pēc laika liekie kilogrami ir klāt. Mežāži visam pieiet lēnīgi un pamatīgi, tostarp arī maltītēm, un tas pamatīgums pamazām uzkrājas. Taču pēc vienas, tā dēvētās Saules zīmes neko nevar skatīt vai apgalvot, ir jāredz astroloģiskā karte kopumā – kuras stihijas ietekme ir spēcīgāka un kādas ir citas planētu kombinācijas.
Ar svaru aizsargājas pret negatīviem cilvēkiem
Astroloģijā pastāv uzskats, ka svara pieaugumu var veicināt neizmantotais potenciāls un enerģija, arī tad, ja cilvēks dzīvē nedara to, kas viņam jādara. Iespaido arī psiholoģiski momenti, un svars kalpo kā aizsardzība pret skarbo ikdienu un negatīviem cilvēkiem. «Uzaudzēšu sev biezu ādu...»
Ja vēlaties notievēt, Mēness palīdzēs
Latviešiem, arī citām tautām, kopš senatnes svarīgs debess spīdeklis ir Mēness. Daudzi darbi un atveseļošanas pasākumi tika plānoti atbilstoši Mēness fāzēm un Mēness dienām (laiks no Mēness lēkta līdz rietam, kas nesakrīt ar diennakts ilgumu, dažkārt viena Mēness diena var ilgt divas dienas vai tikai dažas stundas). Šos Mēness ciklus var izmantot arī diētu un atslodzes dienu plānošanā.
Tāpat kā visās jomās, arī astroloģijā par diētām ir dažādi ieteikumi, un katram jāizmēģina, kurš tieši viņam ir efektīvākais.
Tradicionālā pieeja ir diētu plānot tad, kad Mēnesim sākas dilstošā fāze, pēc principa: no liekā atbrīvojamies, kad Mēness dilst, bet, ja vajag, lai iet labumā, tad procesu sākam, kad Mēness aug. Tāpat arī atslodzi var ieplānot uz Mēness fāžu maiņām – 12 stundas pirms un 12 stundas pēc jaunmēness vai pilnmēness iestāšanās.
Pēc Mēness dienu principa atslodzes vai diētas uzsākšanai vispiemērotākās ir 11. vai 27. Mēness diena. Vai arī laiks, kad Mēness atrodas Vērša, Jaunavas vai Svaru zīmē un dilstošā fāzē. (Visu vajadzīgo informāciju par Mēness fāzēm, zīmēm un dienām vienkopus var atrast žurnāla «Praktiskā Astroloģija» īpašajos kalendāros.) Lai efekts būtu lielāks, vēlams atrast tādu dienu, kad vienkopus sakrīt vairāki no minētajiem faktoriem.
Organismu labi attīrīt var arī ar badošanās kūri, bet te gan – nekādas pašdarbības vai eksperimentu. Šis process veicams mediķu uzraudzībā, turklāt atsevišķu slimību gadījumā tas var beigties ļoti slikti, lai neteiktu letāli. Tāpēc obligāti jākonsultējas ar ārstu.
Diētu horoskopi
Daži ieteikumi iedvesmai, kurā virzienā pamainīt vai ar ko papildināt savu ēdienkarti un ar kādām personības īpašībām jāstrādā. Jo, kā zināms, daudz kas no tā, kas notiek mūsu galvās, atsaucas arī uz organisma labsajūtu un svaru.
Auns
Jāattīsta pacietība un mērenība. Jāvairās no lieka enerģijas patēriņa un alkohola. Nepieciešams regulārs ēšanas režīms un maksimāli aktīvs dzīvesveids.
Vēlams: piena produkti, dārzeņi, graudaugi, augļi un rieksti. Gaļa ēdienkartē parādās ne vairāk kā 2–5 reizes nedēļā. Ieteicamas zivis, rūgušpiens, skābpiena produkti.
Vērsis
Jāattīsta optimisms. Jāizvairās no stūrgalvības un ļaušanās vājībām. Mazāk dzīves baudīšanas, vairāk fizisko aktivitāšu!
Vēlams: skābpiena produkti, kas uzlabo zarnu trakta darbību, jūras veltes, artišoki, svaigi kāposti, bietes, ķirbji.
Dvīņi
Jāattīsta spēja saglabāt mieru, pašdisciplīnu, uzmanības koncentrēšanu. Jāvairās no nervu spriedzes, spēka un enerģijas izniekošanas.
Vēlams: piena produkti, bet ir jāizvairās no miltu izstrādājumiem. Jālieto minerālūdens, nesaldinātas tējas vai dārzeņu buljons, liesa gaļa, selerijas, kukurūza, aprikozes, rieksti, siers.
Vēzis
Jāattīsta pašapziņa un emocionālais līdzsvars. Jāvairās no garastāvokļa maiņām, agresijas un stresa. Vēlamas fiziskās aktivitātes.
Vēlams: sabalansēta diēta, kas ietver gaļu, piena produktus, dārzeņus, graudu putraimus, augļus un zaļumus. Ieteicams piens, kāposti, krešu salāti, citroni, rozīnes, rudzu maize. Jāēd augļi, bet jāizvairās no produktiem, kas satur daudz cukura.
Lauva
Jāpiestrādā pie personības. Jāvairās no augstprātības, steigas un uzbudinājuma. Nav vēlams ēst stresa stāvoklī. Ieteicami produkti, kas palīdz atjaunot spēkus.
Vēlams: viegli pārstrādājams uzturs ar nelielu nepiesātināto taukskābju daudzumu, citrusaugi, jūras veltes, salāti, mellenes.
Jaunava
Jāpaplašina intereses un redzesloks. Jāvairās no sīkumainības, pārmērīgas pievēršanās niansēm. Ieteicamais ēšanas režīms – sātīgas brokastis un trīs vieglu uzkodu reizes.
Vēlams: uzturā jābūt skābpiena produktiem, kas normalizē zarnu trakta mikrofloru. Uzturā jālieto kefīrs, jogurts, mīkstie sieri, vairāk dārzeņu un augļu salātu.
Svari
Jāattīsta pašpārliecinātība un spēja skatīties uz notikumiem, kādi tie ir, neizvairoties no atbildības. Jāatturas no kaitīgiem ieradumiem, vēlamas fiziskās aktivitātes vai jogas nodarbības.
Vēlams: derēs jebkura diēta ar zemu tauku un ogļhidrātu saturu ēdienkartē. Uzturā jālieto brūnie rīsi, zivis, olas, zaļumi, vīģes, citrusaugi.
Skorpions
Jāattīsta spēja piedot, spēja pielāgoties sociālajiem apstākļiem. Jāvairās no aizdomīguma, privātīpašnieciskuma, greizsirdības.
Vēlams: viegli pārstrādājamas dzīvnieku valsts olbaltumvielas, vistas, liesa tītara un teļa gaļa, liellopu aknas. Jālieto rieksti, soja un graudaugi, nedrīkst aizrauties ar saldumiem, alkoholu un treknu gaļu.
Strēlnieks
Jāstrādā arī pie personības īpašībām. Jāattīsta takta izjūta, pašdisciplīna, neatlaidība. Jāvairās no kaitīgiem ieradumiem, stresa un nervu uzbudinājuma.
Vēlams: uzturā jāiekļauj daudz augu valsts olbaltumvielu, ko satur soja, pupiņas, dažādu dārzeņu sēklas, rieksti. Jālieto zaļumi, burkāni, aknas, rīsi, pastinaki.
Mežāzis
Jāattīsta optimisms un spēja saskatīt jaukas dzīves perspektīvas, vārda brīvība. Jāvairās no egoisma un melanholijas.
Vēlams: proteīniem bagāts uzturs, piemēram, putna gaļa, liesa teļa gaļa, jūras dzīvnieku gaļa, zivis. Jālieto vairāk jogurta, acidofilās pastas, liess biezpiens, bietes, burkāni, āboli.
Ūdensvīrs
Jāattīsta intuīcija, rūpes par tuviniekiem. Jāvairās no pārmērīga noguruma, kaitīgiem ieradumiem, darbu atlikšanas uz vēlāku laiku. Vajag fiziskās aktivitātes.
Vēlams: piena produkti, jūras veltes, zaļumi, cietie sieri, citroni, āboli, rāceņi. Cukuru labāk aizstāt ar medu. No kūkām un ceptiem ēdieniem jāatsakās.
Zivis
Jāattīsta gribasspēks, reālistiska pieeja dzīvei. Jāvairās no alkohola, apreibināšanās, ļaušanās vājumam un sevis žēlošanai.
Vēlams: gurķi, redīsi, salāti, pupas, pētersīļi, arbūzi, auzu pārslas, apelsīni, greipfrūti, papaijas, liellopu aknas, mandeles, kā arī zivju ēdieni un citas jūras veltes.
SPILGTĀKIE PIEMĒRI
Sievietēm gribas ātru diētu, bet jāapzinās, ka karma mūs panāks un prasīs atbildību par to, ko esam izdarījušas iepriekš. Par organisma attīrīšanu jāsāk domāt laikus: kas ar mani būs pēc gadiem divdesmit? Nekas ātrs nedarbojas ilgstoši.
Sievietēm brieduma gados ir vajadzīgas kustības, lai aktivizētu asinsriti. Nav jāskrien, bet elementārām kustībām jābūt – kaut vai kāpt pa trepēm. Iedarbīgas ir siltas sāls vannas kājām reizi nedēļā, kas uzlabo asinsriti.
Problēma ir izvēle starp labu un ļaunu, vajadzīgu vai nevajadzīgu, derīgu un absolūti nederīgu, jo uz mūsu apziņu visu laiku iedarbojas: palutini sevi, ņem, ēd, lieto. Tas ir kārdinājums un, ļoti saasināti runājot – grēks. Kārdinātājs ar asti un ragiem.
Diēta ir atkarīga no gadalaika, un visi to ļoti labi zina. Bet kādi virsraksti parādās – sācies grilēšanas laiks! Vasara nav grilēšanas un ceptas gaļas laiks. Vasarā jāēd vieglas zupas, salāti, dārzeņi, augļi, ogas, viss, kas tobrīd izaudzis.
Ar smago, olbaltumu, sacepto barību tiek ļoti nodarīts pāri organismam. Jaunībā to neizjūt. Pagaidiet vien, pēc 10 gadiem arī šodienas jaunieši runās par diētām un aknu attīrīšanu.
Ja gaļa ir trīs reizes dienā, tad saņemam pārlieku daudz olbaltumvielu, ķermenis saskābst. Daudzi apgalvo – es bez gaļas nevaru. Tā nekad nav bijis, ka gaļa jāēd trīsreiz dienā. Pirmatnējie cilvēki gaļu ēda, kad nomedīja, bet pārējā laikā nevarēja to dabūt
Ievērojiet gavēni, ne velti to ieviesa cilvēka veselības dēļ kā attīrīšanās laiku pirms jaunas sezonas. Gavēnis nozīmē atjaunotni, tas ļauj iztīrīt organisma pagrabus, izlietot to, kas sagatavots ziemā, un sākt jaunu sezonu. Šajā laikā cilvēks sevi ierobežo ēšanā, tomēr ir atļauts tik daudz kas.
Aktrise un astroloģe Akvelīna Līvmane, «Praktiskā Astroloģija», 2015., Nr.7