Indriksone: Apkures pabalsta mehānisms varētu būt jāpapildina

© Kaspars Krafts/F64

Atbalsta mehānisms iedzīvotājiem apkures cenu pieauguma kompensēšanai, par ko pagājušajā nedēļā vienojusies valdība un Saeima, varētu būt jāpapildina, intervijā raidījumā "Spried ar Delfi" norādīja ekonomikas ministre Ilze Indriksone (NA).

Viņa pauda, ka pašlaik daļa siltumapgādes uzņēmumu vēl tikai iesniedz Sabiedriskajā pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK) tarifus nākamajai apkures sezonai, kas nozīmē, ka šobrīd vēl ir grūti prognozēt to, cik liels cenu pieaugums dažādās pašvaldībās gaidāms konkrēti siltumenerģijai.

Ministre atzīmēja, ka atsevišķām mājsaimniecībām pašlaik noteiktais atbalsts centralizētās siltumapgādes rēķinu segšanai, kas paredz noteikt samazinājumu 50% apmērā no starpības starp siltumenerģijas tarifu, kuru apstiprinājusi SPRK vai attiecīgā pašvaldība, un siltumenerģijas tarifa mediānu 68 eiro par megavastundu (MWh), varētu būt pietiekams, tomēr būs mājsaimniecības, kuras rēķinus samaksāt nespēs.

Indriksone konkrēti izcēla vienu grupu, kas nekvalificējas mājokļa atbalstam, tomēr šajos apstākļos var būt teju uz bankrota robežas. Šādos gadījumos palīdzībai būšot jārod īpašs krīzes atbalsts.

Politiķe neprognozēja konkrētu laiku, kad ar jauno atbalstu varētu nākt klajā, nenosakot arī to, vai tas varētu notikt pirms oktobrī gaidāmajām parlamenta vēlēšanām vai pēc šī notikuma.

Jau ziņots, ka sestdien, 13.augustā, spēkā stājās grozījumi Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā, kas paredz veikt virkni pasākumu siltumapgādes un apkures izmaksu pieauguma daļējai segšanai mājsaimniecībām.

Grozījumi likumā veikti, lai mazinātu negatīvo sociālekonomisko ietekmi uz iedzīvotāju ienākumiem, kas saistīti ar iepriekš nepieredzētu energoresursu strauju cenu kāpumu.

Atbalsta pakotnē iekļauto pasākumu kopējo atbalsta summa būs ap 442,25 miljoniem eiro.

Ekonomika

„Vai tiešām kāds nopietni domā, ka šie ļaudis būs potenciālie nodokļu maksātāji? Viņi atbrauc pie mums no Zviedrijas un Vācijas, lai nevis strādātu tur par 4000, bet gan te par 600 vai 800 eiro un kārtīgi maksātu nodokļus? Kāds tiešām tam tic? Nu, izbeidziet, lūdzu!” TV24 raidījumā „Preses klubs” skarbu viedokli pauda rokmūziķis, Latvijas Rokmūzikas asociācijas prezidents Jānis Bukums.

Svarīgākais