Andrējeva saņēmusi vairākus darba piedāvājumus

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) vadītāja Valentīna Andrējeva, kura drīzumā atstās amatu, saņēmusi vairākus darba piedāvājumus.

Intervijā laikrakstam "Dienas Bizness" Andrējeva kategoriski noraida baumas, ka viņa varētu strādāt AS "Latvijas Gāze" - saskaņā ar likumdošanu Andrējeva regulējamos uzņēmumos nevarēs strādāt trīs gadus pēc aiziešanas no SPRK vadītājas amata.

"Tās ir muļķības! Es nesaprotu, kā kaut ko tādu vispār var rakstīt, nepainteresējoties par lietas būtību. Latvijas likumdošanā ir noteikts, ka vēl trīs gadus pēc darba regulatorā es nedrīkstu strādāt nevienā regulējamajā uzņēmumā. Tas nozīmē, ka es tuvākajā nākotnē nevaru strādāt ne "Latvijas Gāzē", ne "Latvenergo", ne kādā citā kompānijā, kuru darbību manis vadītā institūcija ir regulējusi. Man tas ir aizliegts. Un visi to zina, tāpēc šāda veida darba piedāvājumu man nemaz nav," akcentē SPRK vadītāja.

Patlaban Andrējeva saņēmusi vairākus darba piedāvājumus privātajā sektorā, bet sīkāk savus nākotnes plānus atturas komentēt, jo piedāvājumi vēl neesot izvērtēti.

"Taču jebkurā gadījumā es esmu arī Rīgas Tehniskās universitātes profesore. Un tas nozīmē, ka pēc darba regulatorā es vismaz kādu laiku varu lasīt lekcijas šajā mācību iestādē, un nav izslēgts, ka es to arī darīšu," norāda SPRK vadītāja.

Kā ziņots, Andrējeva nav pieteikusies izsludinātajā konkursā uz amatiem SPRK padomē. Savu lēmumu aiziet no darba regulatorā viņa nekomentē.

Konkursā uz SPRK vadītāja amatu saņemti divi pieteikumi, bet uz padomes locekļa - 16, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļā.

SPRK ir ekonomikas ministra pārraudzībā esoša atvasināta publiska persona, kas realizē sabiedrisko pakalpojumu regulēšanu enerģētikas, elektronisko sakaru, pasta, dzelzceļa transporta, sadzīves atkritumu apsaimniekošanas un ūdenssaimniecības nozarēs saskaņā ar likumu "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" un attiecīgo regulējamo nozaru speciālajiem normatīvajiem aktiem.

Kā ziņots, priekšsēdētāja amata kandidātiem nepieciešama augstākā izglītība, administratīvā darba pieredze vai pieredze darbā kādā no regulējamām nozarēm, ne mazāk kā trīs gadu pieredze vadošā amatā, izpratne par sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas jautājumiem, zināšanas par normatīvajiem aktiem regulējamo nozaru jomā, vismaz vienas svešvalodas zināšanas un Latvijas pilsonība.

Savukārt padomes locekļa amata kandidātiem tiek prasīta augstākā izglītība, administratīvā darba pieredze vai pieredze darbā kādā no regulējamām nozarēm, izpratne par sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas jautājumiem, zināšanas par normatīvajiem aktiem regulējamo nozaru jomā, vismaz vienas svešvalodas zināšanas, Latvijas pilsonība.

Kopā ar citiem dokumentiem kandidātiem bija jāiesniedz arī rakstisks konceptuāls izklāsts par sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas attīstību valstī uz divām lapām A4 formātā.

Andrējeva amatā stājās 2005.gada 5.decembrī un viņas pilnvaru termiņš beigsies šā gada decembrī. Viena padomes locekļa vieta patlaban ir brīva.

Svarīgākais