12,94 miljoni eiro (9,09 miljoni latu) piešķirti AS "Lavijas Gāze" un Lietuvas dabasgāzes kompānijas "Lietuvos Dujos AB" projektam, kas paredz paaugstināt gāzes starpsavienojuma kapacitāti starp abām valstīm.
Savukārt 131 miljons eiro (92,07 miljoni latu) piešķirts Zviedrijas un Baltijas starpsavienojuma projektam. To realizē Zviedrijas, Lietuvas un Latvijas pārstāvji. Mūsu valsti projektā pārstāv AS "Latvenergo"
Žozē Manuels Barrozu, Eiropas Komisijas priekšsēdētājs, teica: “Eiropas Savienības atveseļošanas plāna ietvaros mēs finansējam stratēģiskos ieguldījumus – tas ir īstermiņa stimuls, kas paredzēts ilgtermiņa mērķiem. Investīcijas maģistrālajā infrastruktūrā ne vien rosinās ekonomikas un nodarbinātības izaugsmi, bet arī palīdzēs nodrošināt apkuri un elektroenerģiju iedzīvotāju mājokļos piegādes traucējumu situācijās. Nesenā gāzes krīze mums bija dzīves skola un viens no iemesliem, kāpēc nolēmām piešķirt ievērojamus līdzekļus jauniem enerģētikas infrastruktūras projektiem."
Eiropas enerģētikas komisārs Ginters Etingers minēja: "Komisija ir vienojusies par līdz šim lielāko finansējuma summu enerģētikas projektiem. Esam atlasījuši svarīgākos projektus, kas palīdzēs izveidot integrētāku energotīklu Eiropā un tādējādi panākt vieglāk pielāgojamas enerģijas plūsmas pāri dalībvalstu robežām. Lai izpildītu Eiropas enerģētikas un klimata politikas mērķus, vajadzīgas lielas un riskantas investīcijas infrastruktūrā, kas tik drīz neatmaksāsies. Šībrīža ekonomiskajā situācijā šādi projekti var aizkavēties, Tāpēc ir īstais brīdis iesaistīties Eiropai, lai palīdzētu saglabāt virzību."
Ar šodien pieņemto Komisijas lēmumu 910 miljoni eiro tiek piešķirti 12 elektroenerģijas starpsavienojumu projektiem un 1389 miljoni eiro — 31 gāzes cauruļvadu projektam. Izraudzītie projekti palīdzēs īstenot stratēģiskus investīciju projektus, kuru izpildi apdraudēja ekonomikas lejupslīde. Eiropas Savienības līdzekļi tiek piešķirti kā līdzfinansējums līdz 50 % papildus 22 miljardiem eiro privātā sektora investīciju. Projektu iesniedzēji 2,3 miljardus eiro saņems 18 mēnešu laikā.
Izraudzītie elektroenerģijas un gāzes infrastruktūras projekti atspoguļo Eiropas Savienības prioritātes enerģētikā. Starp tām jāmin Eiropas Savienības dalībvalstu starpsavienojumu pilnveidošana un nomaļo teritoriju, piemēram, trīs Baltijas valstu, Īrijas un Maltas, izolācijas mazināšana. Tiks veicināta gāzapgādes drošība, atbalstot divvirziena plūsmas projektus 9 dalībvalstīs un "Nabucco" un "Galsi" projektus, kas ļaus dažādot gāzes importu.
Šīs investīcijas sniegs stimulu nodarbinātības palielināšanai un saglabās daudzus mazos uzņēmumus būvniecības un pakalpojumu nozarē. Vairāki miljoni iedzīvotāju iegūs drošāku energoapgādi, jo īpaši piegāžu traucējumu gadījumā.