COVID vakcīna

28. decembrī desmit Latvijas slimnīcās izveidotos vakcinācijas kabinetos tika sākta brīvprātīga vakcinēšana pret Covid-19. Kā pirmie jaunās vakcīnas saņēma mediķi.

Pirmās farmācijas uzņēmuma "Pfizer" un "BioNTech" ražotās vakcīnas "Comirnaty" Latvijā tika nogādātas sestdienas, 26.decembra, rītā. Tās jāuzglabā ļoti zemā temperatūrā - vismaz -75 grādi pēc Celsija skalas. Šādas dziļās saldēšanas iekārtas ir Valsts asinsdonoru centram, kur arī tiek glabātas sasaldētās vakcīnas. Pēc atkausēšanas vakcīnas līdz piecām dienām jeb to plānotajam izlietošanas laikam var uzglabāt +2 līdz +8 grādos pēc Celsija skalas, iepriekš informēja Veselības ministrijā.

Pirmajā piegādē Latvija ir saņēmusi 9750 "Pfizer" un "BioNTech" ražoto vakcīnu "Comirnaty" devas, kuras tiks nodrošinātas kopumā 4875 veselības aprūpes darbiniekiem, jo viena cilvēka vakcinēšanai nepieciešamas divas devas.

Janvāra beigās ražotāji plāno "Moderna" un "AstraZeneca" izstrādāto vakcīnu piegādes, ja pirms tam pozitīvi noslēgsies šo zāļu reģistrācija.

16:31
Informatīvais materiāls par vakcinēšanos pret Covid-19 jeb tā dēvētā vakcinācijas avīze pie iedzīvotājiem varētu nonākt maija vidū, tomēr tā pa pastu tiks izplatīta tikai latviešu valodā, otrdien Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijā atzina Veselības ministrijas (VM) Vakcinācijas projekta biroja pārstāve Ieva Stūre.
 
16:02
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) atbalsta "dzīvās rindas" principu vakcinācijai pret Covid-19 un vienlaikus mudina neveidot vakcīnu uzkrājumus.
 
15:46
Dažādus atvieglojumus pret Covid-19 vakcinētajiem iedzīvotājiem varētu noteikt, vakcinācijas aptverei Latvijā sasniedzot 30%-40%, otrdien valdības sēdē sacīja veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) padomnieks rīcībpolitikas jautājumos Kaspars Bērziņš.
 
14:46
Jaunajā vienotajā vakcinācijas tīklā jeb informācijas tehnoloģiju platformā "ViVat" tās darbības pirmajā dienā - 19.aprīlī - uz vakcināciju pret Covid-19 pieteikušies 378 iedzīvotāji, pastāstīja Veselības ministrijas (VM) Vakcinācijas projekta biroja pārstāve Ieva Stūre.
 
14:05
Pret Covid-19 vakcinēto personu vidū atklāts 7,3 reizes mazāk Covid-19 gadījumu, valdības sēdē pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.
 
13:20
Turpinot vakcināciju pret Covid-19, tiek uzsākta plānotā izbraukuma vakcinācija mājās tiem iedzīvotājiem, kuri bija tam pieteikušies, informē Veselības ministrijas Vakcinācijas projekta birojs.
 
11:56
Motivēt potēties pret Covid-19 varētu ar B darba nespējas lapas izsniegšanu no pirmās dienas, ja pēc potes cilvēkam parādās blaknes, liecina otrdien valdības sēdei iesniegtā Veselības ministrijas (VM) prezentācija par izņēmumiem vakcinētām personām un apsvērumiem obligātai vakcinācijai.
 
9:25
Zāļu valsts aģentūras (ZVA) direktora Svena Henkuzena ieskatā atbildīgais par papildu vakcīnu pret Covid-19 neiepirkšanu jāmeklē politiskā līmenī un Nacionālajā veselības dienestā (NVD).
 
8:30
Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) otrdien sniegs vērtējumu, vai pastāv cēloņsaistība starp asins trombu veidošanos un "Johnson & Johnson" ražotāja vakcīnu, un izdos attiecīgās rekomendācijas.
 
7:55
Pirmdien visaktīvāk pret Covid-19 vakcinētā prioritārā grupa bija izglītības iestāžu darbinieki, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.
 
Vakar, 15:21
Jaunā informācijas tehnoloģiju platforma "ViVat" jeb vienotais vakcinācijas tīkls nodrošinās iedzīvotājiem ērtāku pieteikšanos vakcīnas saņemšanai, pirmdien žurnālistiem sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).
 
Vakar, 14:22
Daļa Daugavpils pedagogu vakcinēties pret Covid-19 atteikusies pēc sava ģimenes ārsta ieteikuma, pirmdien žurnālistiem sacīja pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Marina Isupova.
 
Vakar, 14:00
Piekritīsiet, ka tagad tikai retajam nav viedokļa par vakcinēšanos pret Covid-19. Cilvēki, no vienas puses, uz vakcīnu skatās kā uz debesu dāvanu, uz vienīgo veidu, kas nodrošinās ceļu uz nākotni, vakcinēšanos sauc par svētku svētkiem, bet Krišjānis Kariņš un Daniels Pavļuts ir "svētie", kas mums šo dzīvību dod, proti, mēģina nodrošināt vakcinācijas procesu valstī. Vakcinēties gribētāji, atvainojiet par pārspīlēto ironiju. Otra puse nav labāka, jo skaļi kliedz, ka vakcīna ir čips, vakcīna viņus nogalinās un viņi nekad nesamierināsies, ka viņus piespiež vakcinēties, proti, gan pati vakcīna, gan vakcinēšanas procesa organizēšana tiek pārspīlēti lielā mērā apmētāta ar dubļiem. Katram, protams, ir tiesības uz savu viedokli, bet, lai cilvēki šajā valstī pavisam nesaietu ragos (mūsu mentālā veselība pandēmijas dēļ jau tā ir iedragāta), mēģinot cits citam pierādīt savu brīžiem absurdo un pārspīlēto "patiesību", lieliska ideja, manuprāt, ir "dzīvā rinda" uz vakcinēšanos.
 
Vakar, 11:26
Latvija šodien saņēmusi 11 700 "Pfizer"/"BioNTech" vakcīnas pret Covid-19 devu, informēja Vakcinācijas projekta biroja pārstāve Agnese Strazda.
 
Vakar, 8:45
Aizvadītajās trīs dienās Latvijā bija iespējams ik katram interesentam saņemt vakcīnu pret Covid-19, stāvot "dzīvajā rindā." Intervijā LTV "Rīta panorāma" Vakcinācijas projekta biroja vadītāja Eva Juhņēviča skaidroja, kad vēl tiks sniegta šāda iespēja cilvēkiem rindas kārtībā saņemt poti pret Covid-19.
 
18.apr
Asās diskusijas 13.aprīļa valdības sēdē par gauso vakcināciju pret Covid-19 tās pašas nedēļas beigās rezultējās ar masu vakcinācijas centru atvēršanu jebkuram vakcinēties gribētājam. Vakcinācijas organizētāji piekāpās, ka iekrātās vakcīnas pēc iespējas ātrāk jāiztērē, pat ja tas prasa atteikšanos no stingras pārraudzības un birokrātiskās pieteikšanās. Tomēr nerisinot arī plānošanas problēmas pašos pamatos, tas var būt īslaicīgs ielāps, norāda Latvijas Televīzijas raidījums “De Facto”. Tas izpētījis, ka organizēšanā ir daudz iesaistīto, kas kopainu neredz un brīdinājumos par praksē piedzīvotajām problēmām ieklausās novēloti.
 
18.apr
Svētdien Latvija saņēmusi ražotāja "Moderna" vakcīnas pret Covid-19 piegādes daļu - 20 400 devu, informēja Vakcinācijas projekta birojā.
 
18.apr
"Dzīvās rindas" pieeja apliecināja iedzīvotāju lielo interesi par vakcinēšanos pret Covid-19, pauda veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).
 
18.apr
Šīs nedēļas pēdējās trijās dienās, kad pirmo reizi "dzīvās rindas" kārtībā masu vakcinācijas centros pie potes pret Covid-19 varēja tikt ikviens interesents, savakcinēti vairāk nekā 8640 cilvēki, liecina vakcinācijas procesa nodrošinātāju sniegtā informācija.