Svētdiena, 24.septembris

redeem Agris, Agrita

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardCOVID vakcīna

28. decembrī desmit Latvijas slimnīcās izveidotos vakcinācijas kabinetos tika sākta brīvprātīga vakcinēšana pret Covid-19. Kā pirmie jaunās vakcīnas saņēma mediķi.

Pirmās farmācijas uzņēmuma "Pfizer" un "BioNTech" ražotās vakcīnas "Comirnaty" Latvijā tika nogādātas sestdienas, 26.decembra, rītā. Tās jāuzglabā ļoti zemā temperatūrā - vismaz -75 grādi pēc Celsija skalas. Šādas dziļās saldēšanas iekārtas ir Valsts asinsdonoru centram, kur arī tiek glabātas sasaldētās vakcīnas. Pēc atkausēšanas vakcīnas līdz piecām dienām jeb to plānotajam izlietošanas laikam var uzglabāt +2 līdz +8 grādos pēc Celsija skalas, iepriekš informēja Veselības ministrijā.

Pirmajā piegādē Latvija ir saņēmusi 9750 "Pfizer" un "BioNTech" ražoto vakcīnu "Comirnaty" devas, kuras tiks nodrošinātas kopumā 4875 veselības aprūpes darbiniekiem, jo viena cilvēka vakcinēšanai nepieciešamas divas devas.

Janvāra beigās ražotāji plāno "Moderna" un "AstraZeneca" izstrādāto vakcīnu piegādes, ja pirms tam pozitīvi noslēgsies šo zāļu reģistrācija.

Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūras prokurore tiesai nosūtījusi krimināllietu, kurā apsūdzēta persona par prettiesiska labuma nodošanu ar starpnieku valsts institūcijas pilnvarotajai personai, kura nav valsts amatpersona, lai tā, izmantojot savas pilnvaras, E-veselības sistēmā ievadītu apzināti nepatiesus datus par it kā notikušu vakcināciju pret Covid-19, un apsūdzētais saņemtu sadarbspējīgu vakcinācijas sertifikātu. Apsūdzība uzrādīta arī par šī viltotā vakcinācijas sertifikāta vairākkārtīgu izmantošanu Covid-19 infekcijas laikā.
26.apr Portāls nra.lv
Zāļu valsts aģentūra (ZVA) pieņēmusi lēmumus izmaksāt 15 000 eiro kompensācijās par gadījumiem, kad ar vakcināciju pret Covid-19 pacientiem nodarīts kaitējums veselībai, liecina Veselības ministrijas (VM) izstrādātais rīkojuma projekts, kas šodien atbalstīts valdībā.
18.apr Ziņu aģentūra LETA
Pirms diviem gadiem Latvija dāvinājumā no Lietuvas saņēma Covid-19 vakcīnas ar domu, ka, tiklīdz Lietuva pieprasīs, Latvijai būs vakcīnas jāatdod. Ņemot vērā lielo vakcīnu pārpalikumu, Lietuva, protams, vakcīnas neatprasīs, taču valdībai bija jāpieņem īpašs lēmums šajā jautājumā, ko Ministru kabinets arī vakar paveica.
5.apr Inga Paparde
Pašlaik ir skaidrs, ka Latvija nevarēs pilnībā atteikties no pieteiktajām vakcīnām, kā arī nevarēs par šo naudu iegādāties citas zāles, jo tam nepiekrīt farmācijas uzņēmums, liecina “Neatkarīgās” rīcībā esošā informācija. Tomēr ir arī kāda laba ziņa: visas pieteiktās vakcīnas nebūs jāizpērk, un tas nebūs jādara viena gada laikā.
2.mar Inga Paparde
Honkonga atcels prasību par obligātu sejas masku valkāšanu gandrīz trīs gadus pēc tās ieviešanas, otrdien paziņoja varasiestādes.
28.feb Ziņu aģentūra LETA
Šogad valsts budžetā ir paredzēti vairāk nekā 63 miljoni eiro aptuveni četru miljonu jaunu kovida vakcīnu devu iegādei. Tā kā vakcinēties gribošo cilvēku skaits valstī sarūk teju ģeometriskā progresijā, rodas jautājums – vai pastāv iespēja lauzt šos, iespējams, bezatbildīgi vai tīši noslēgtos līgumus ar vakcīnu ražotājiem?
26.feb Uģis Spandegs
Zāļu valsts aģentūra līdz šim pieņēmusi lēmumu kompensācijās par Covid-19 vakcinācijas radīto zaudējumu izmaksāt jau vairāk nekā 300 tūkstošus eiro. Divos gadījumos tā ir bijusi maksimālā summa, ko var izmaksāt par smagu veselībai nodarītu kaitējumu vakcīnas dēļ. Zāļu valsts aģentūras izskatīšanā pašlaik ir vēl 25 pieteikumi kompensācijai.
23.feb Inga Paparde
Janvāra sākumā Latvijā pamata vakcinācijas pret Covid-19 aptveres rādītājs bija 69,2% no kopējā iedzīvotāju skaita, kas ir ļoti tuvu vēlamajam sabiedrības vakcinācijas pārklājuma rādītājam - 70% - un vidējam Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) rādītājam - 73%, teikts Veselības ministrijas izstrādātajā informatīvajā ziņojumā, ar kuru otrdien iepazinās valdība.
21.feb Ziņu aģentūra LETA
Zāļu valsts aģentūra (ZVA) pieņēmusi lēmumus izmaksāt 30 000 eiro kompensācijas par gadījumiem, kad ar vakcināciju pret Covid-19 pacientam nodarīts kaitējums veselībai, liecina Veselības ministrijas (VM) izstrādātais informatīvais ziņojums, kuru otrdien atbalstīja valdībā.
21.feb Ziņu aģentūra LETA
Pētījumi par sekām saistībā ar vakcinēšanās pasākumiem pret Covid-19 pasaulē jau ir uzsākti, taču ņemot vērā, ka gan pētījumi, gan vakcinācijas process turpinās, vēl pāragri spriest par blaknēm, TV24 raidījumā “Dienas personība” norāda profesore, infektoloģe Angelika Krūmiņa. 
11.jan Portāls nra.lv
Aizvadītajā diennaktī Latvijas slimnīcās esošo Covid-19 pacientu skaits samazinājies no 363 līdz 358 pacientiem, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotā informācija.
5.jan Ziņu aģentūra LETA
Rīgas pilsētas tiesa piespriedusi jau izciestu cietumsodu un naudas sodu divām personām, tostarp mediķim, lietā par fiktīvu vakcināciju pret Covid-19, liecina publiski pieejamais tiesas spriedums.
27.nov 2022 Ziņu aģentūra LETA
Līdz šim pamatvakcināciju pret Covid-19 noslēguši 69,2% jeb 1,3 miljoni Latvijas iedzīvotāju, informē Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja.
21.nov 2022 Ziņu aģentūra LETA
Eiropas Komisija apstiprinājusi divas jau līdz šim zāļu tirgū esošas vakcīnas pret Covid-19 lietošanai zīdaiņiem. Skaļa un nepārprotama aicinājuma vakcinēt zīdaiņus un mazus bērnus pret Covid-19 nav, taču eksperti iesaka vecākiem konsultēties ar pediatru un ģimenes ārstu, jo, iespējams, ir situācijas, kad vakcinācija pret Covid-19 būtu ieteicama.
17.nov 2022 Inga Paparde
Eiropas Komisija (EK) ir apstiprinājusi uzņēmumu "Pfizer-BioNTech" un "Moderna" vakcīnu pret Covid-19 lietošanu bērniem no sešu mēnešu vecuma, aģentūru LETA informēja Zāļu valsts aģentūrā (ZVA).
16.nov 2022 Ziņu aģentūra LETA
Eiropas Komisija (EK) apstiprinājusi Covid-19 vakcīnu "VidPrevtyn Beta", kas paredzēta lietošanai balstvakcinācijā pieaugušajiem, kuri iepriekš saņēmuši mRNS vai adenovīrusa vektora Covid-19 vakcīnu, aģentūru LETA informēja Zāļu valsts aģentūrā (ZVA).
14.nov 2022 Ziņu aģentūra LETA
Valdība pieņēmusi lēmumu jau trīs Covid-19 vakcinācijas kompensācijas lietās, kopumā no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem tam atvēlot vairāk nekā 150 000 eiro.
9.nov 2022 Inga Paparde
Valdība šodien lēma piešķirt līdzekļus 5000 eiro apmērā kompensāciju izmaksāšanai par gadījumu, kad ar vakcināciju pret Covid-19 pacientam nodarīts kaitējums veselībai.
8.nov 2022 Ziņu aģentūra LETA
Eiropas Zāļu aģentūras (EZA) Cilvēkiem paredzēto zāļu komiteja (CHMP) rekomendē "Moderna" ražotās vakcīnas pret Covid-19 "Spikevax" lietošanu Eiropas Savienībā bērniem vecumā no sešiem mēnešiem līdz pieciem gadiem.
21.okt 2022 Portāls nra.lv, Ziņu aģentūra LETA
Šonedēļ ar īsziņas starpniecību tiks sākta senioru aicināšana vakcinēties pret Covid-19 un gripu, aģentūru LETA informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).
13.okt 2022 Ziņu aģentūra LETA