Sestdiena, 3.decembris

redeem Evija, Jogita, Raita

arrow_downwardCOVID vakcīna

28. decembrī desmit Latvijas slimnīcās izveidotos vakcinācijas kabinetos tika sākta brīvprātīga vakcinēšana pret Covid-19. Kā pirmie jaunās vakcīnas saņēma mediķi.

Pirmās farmācijas uzņēmuma "Pfizer" un "BioNTech" ražotās vakcīnas "Comirnaty" Latvijā tika nogādātas sestdienas, 26.decembra, rītā. Tās jāuzglabā ļoti zemā temperatūrā - vismaz -75 grādi pēc Celsija skalas. Šādas dziļās saldēšanas iekārtas ir Valsts asinsdonoru centram, kur arī tiek glabātas sasaldētās vakcīnas. Pēc atkausēšanas vakcīnas līdz piecām dienām jeb to plānotajam izlietošanas laikam var uzglabāt +2 līdz +8 grādos pēc Celsija skalas, iepriekš informēja Veselības ministrijā.

Pirmajā piegādē Latvija ir saņēmusi 9750 "Pfizer" un "BioNTech" ražoto vakcīnu "Comirnaty" devas, kuras tiks nodrošinātas kopumā 4875 veselības aprūpes darbiniekiem, jo viena cilvēka vakcinēšanai nepieciešamas divas devas.

Janvāra beigās ražotāji plāno "Moderna" un "AstraZeneca" izstrādāto vakcīnu piegādes, ja pirms tam pozitīvi noslēgsies šo zāļu reģistrācija.

Rīgas pilsētas tiesa piespriedusi jau izciestu cietumsodu un naudas sodu divām personām, tostarp mediķim, lietā par fiktīvu vakcināciju pret Covid-19, liecina publiski pieejamais tiesas spriedums.
27.nov Ziņu aģentūra LETA
Līdz šim pamatvakcināciju pret Covid-19 noslēguši 69,2% jeb 1,3 miljoni Latvijas iedzīvotāju, informē Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja.
21.nov Ziņu aģentūra LETA
Eiropas Komisija apstiprinājusi divas jau līdz šim zāļu tirgū esošas vakcīnas pret Covid-19 lietošanai zīdaiņiem. Skaļa un nepārprotama aicinājuma vakcinēt zīdaiņus un mazus bērnus pret Covid-19 nav, taču eksperti iesaka vecākiem konsultēties ar pediatru un ģimenes ārstu, jo, iespējams, ir situācijas, kad vakcinācija pret Covid-19 būtu ieteicama.
17.nov Inga Paparde
Eiropas Komisija (EK) ir apstiprinājusi uzņēmumu "Pfizer-BioNTech" un "Moderna" vakcīnu pret Covid-19 lietošanu bērniem no sešu mēnešu vecuma, aģentūru LETA informēja Zāļu valsts aģentūrā (ZVA).
16.nov Ziņu aģentūra LETA
Eiropas Komisija (EK) apstiprinājusi Covid-19 vakcīnu "VidPrevtyn Beta", kas paredzēta lietošanai balstvakcinācijā pieaugušajiem, kuri iepriekš saņēmuši mRNS vai adenovīrusa vektora Covid-19 vakcīnu, aģentūru LETA informēja Zāļu valsts aģentūrā (ZVA).
14.nov Ziņu aģentūra LETA
Valdība pieņēmusi lēmumu jau trīs Covid-19 vakcinācijas kompensācijas lietās, kopumā no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem tam atvēlot vairāk nekā 150 000 eiro.
9.nov Inga Paparde
Valdība šodien lēma piešķirt līdzekļus 5000 eiro apmērā kompensāciju izmaksāšanai par gadījumu, kad ar vakcināciju pret Covid-19 pacientam nodarīts kaitējums veselībai.
8.nov Ziņu aģentūra LETA
Eiropas Zāļu aģentūras (EZA) Cilvēkiem paredzēto zāļu komiteja (CHMP) rekomendē "Moderna" ražotās vakcīnas pret Covid-19 "Spikevax" lietošanu Eiropas Savienībā bērniem vecumā no sešiem mēnešiem līdz pieciem gadiem.
21.okt Portāls nra.lv, Ziņu aģentūra LETA
Šonedēļ ar īsziņas starpniecību tiks sākta senioru aicināšana vakcinēties pret Covid-19 un gripu, aģentūru LETA informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).
13.okt Ziņu aģentūra LETA
Līdz šim ar pielāgotajām Covid-19 vakcīnām vakcinējušies 24 502 cilvēki, informē Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja.
13.okt Ziņu aģentūra LETA
Skatoties uz koronavīrusa infekciju apstiprinošo testu skaitu, nevajag priecāties – inficēšanās risks šobrīd ir augsts, raidījumā TČK stāsta Slimību profilakses un kontroles centra (SKPC) Infekcijas slimību risku analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs. Taču paggaidām ierobežojumi nav nepieciešami, vēsta rus.lsm.lv.
13.okt tautaruna.lv
Pieaugot iedzīvotāju saslimstībai ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti aicina iedzīvotājus neatlikt vakcināciju pret gripu un Covid-19, aģentūru LETA informēja SPKC vecākais komunikācijas speciālists Gints Georgs Muraševs.
12.okt Ziņu aģentūra LETA
Vairums jeb 62% aptaujāto iedzīvotāju neplāno vakcinēties ar uzlabotajām Covid-19 vakcīnām, liecina “Kantar TNS” aptauja TV3 raidījumā "900 sekundes".
8.okt Portāls nra.lv
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija trešdien atbalstīja 14,8 miljonu eiro pārdali budžetā, lai norēķinātos par iegādātajām vakcīnām pret Covid-19.
5.okt Ziņu aģentūra LETA
Valdība otrdien nolēma piešķirt līdzekļus 142 290 un 10 000 eiro apmērā kompensāciju izmaksāšanai par diviem gadījumiem, kad ar vakcināciju pret Covid-19 pacientiem nodarīts kaitējums veselībai.
4.okt Ziņu aģentūra LETA
Laika posmā no 9. līdz 19.septembrim ar pielāgotajām Covid-19 vakcīnām vakcinēti 4368 cilvēki, informē Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja.
23.sep Ziņu aģentūra LETA
Covid-19 gadījumu skaits un šīs slimības izraisīto nāves gadījumu skaits Eiropā pēdējās nedēļās ir samazinājies, bet pandēmija joprojām turpinās, otrdien norādījusi Eiropas Zāļu aģentūra (EZA), aicinot valstis sākt revakcinācijas programmas.
20.sep Ziņu aģentūra LETA
Par valdības rīkojumā savulaik noteikto pienākumu vakcinēties pret Covid-19 ir ierosinātas aptuveni 280 lietas, no kurām tiesa ir izskatījusi aptuveni 150, un neviens vakcinācijas apstrīdētājs tiesā nav uzvarējis, vēsta "Latvijas Avīze".
20.sep Ziņu aģentūra LETA
No šīs nedēļas ģimenes ārstu praksēs un slimnīcās pieejamas uzlabotās Covid-19 vakcīnas, kas sola labāk pasargāt pret Latvijā dominējošo – vīrusa omikrona paveidu. Aktīva vakcinācija ar pielāgotajām potēm gan sagaidāma nedēļas beigās vai vēlāk, vēsta TV3 Ziņas.
18.sep Portāls nra.lv
Latvijas iedzīvotāju satraukums par Covid-19 pandēmijas izplatību saglabājas kopumā salīdzinoši zems, secināts "Benu aptiekas" un "Gemius" veiktajā aptaujā.
17.sep Portāls nra.lv

Izvēlies labāko abonēšanas
piedāvājumu tieši tavām vēlmēm