COVID vakcīna

28. decembrī desmit Latvijas slimnīcās izveidotos vakcinācijas kabinetos tika sākta brīvprātīga vakcinēšana pret Covid-19. Kā pirmie jaunās vakcīnas saņēma mediķi.

Pirmās farmācijas uzņēmuma "Pfizer" un "BioNTech" ražotās vakcīnas "Comirnaty" Latvijā tika nogādātas sestdienas, 26.decembra, rītā. Tās jāuzglabā ļoti zemā temperatūrā - vismaz -75 grādi pēc Celsija skalas. Šādas dziļās saldēšanas iekārtas ir Valsts asinsdonoru centram, kur arī tiek glabātas sasaldētās vakcīnas. Pēc atkausēšanas vakcīnas līdz piecām dienām jeb to plānotajam izlietošanas laikam var uzglabāt +2 līdz +8 grādos pēc Celsija skalas, iepriekš informēja Veselības ministrijā.

Pirmajā piegādē Latvija ir saņēmusi 9750 "Pfizer" un "BioNTech" ražoto vakcīnu "Comirnaty" devas, kuras tiks nodrošinātas kopumā 4875 veselības aprūpes darbiniekiem, jo viena cilvēka vakcinēšanai nepieciešamas divas devas.

Janvāra beigās ražotāji plāno "Moderna" un "AstraZeneca" izstrādāto vakcīnu piegādes, ja pirms tam pozitīvi noslēgsies šo zāļu reģistrācija.

28.jun
Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) iesaka reģistrēt "Novavax" izstrādātās vakcīnas pret Covid-19 "Nuvaxovid" lietošanu pusaudžiem no 12 līdz 17 gadu vecumam, informēja Zāļu valsts aģentūrā (ZVA).
 
28.jun
Zāļu valsts aģentūrā (ZVA) ir saņemti 32 kompensācijas piešķiršanas pieprasījumi par blaknēm no vakcīnām pret Covid-19,  informēja ZVA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dita Okmane.
 
23.jun
Austrija atcels obligāto potēšanos pret Covid-19, ceturtdien paziņojis veselības ministrs Johannes Rauhs.
 
23.jun
Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) ir ieteikusi piešķirt reģistrācijas apliecību uzņēmuma "Valneva" izstrādātajai vakcīnai pret Covid-19, lai izmantotu to primārai vakcinācijai personām no 18 līdz 50 gadu vecumam, informēja Zāļu valsts aģentūrā.
 
16.jun
Spānija piedāvās ceturto Covid-19 vakcīnas devu visiem iedzīvotājiem, visticamāk, gada beigās, ceturtdien pavēstīja veselības ministre Karolina Dariasa.
 
14.jun
Veselības ministrs Daniels Pavļuts kanāla TV24 raidījumā "Dienas personība ar Veltu Puriņu" atbildējis, vai pret Covid-19 vakcinētajiem būs nepieciešams rudenī vakcinēties atkārtoti.
 
10.jun
ASV biotehnoloģiju uzņēmums "Moderna" paziņojis, ka izmēģinājumā gūti pozitīvi rezultāti bivalentajai jeb divvērtīgajai balstvakcīnai, kas būs iedarbīga gan pret omikrona variantu, gan pret oriģinālo vīrusa celmu.
 
3.jun
Šā gada pavasarī no Veselības ministrijas (VM) amatpersonām izskanējušos faktus par pārmērīgajām Covid-19 vakcīnu iegādēm un līdz ar to iespējamo valsts naudas izšķērdēšanu prokuratūra pagaidām negrasās vērtēt, taču Valsts kontrole (VK) pārbaudes šajā jomā sola turpināt, liecina “Neatkarīgajai” atsūtītās atbildes no minētajām institūcijām.
 
2.jun
Līdz 31.maijam Latvija ziedojusi trešajām valstīm vairāk nekā miljonu vakcīnu pret Covid-19 devu, skaidro Nacionālais veselības dienests.
 
21.mai
Vai esam tik bagāti, lai par lielu naudu pirktu un pēc tam nopirkto mantu – ziedotu? Tāds jautājums var rasties, raugoties uz Covid-19 vakcīnu apriti. Divi miljoni pošu ir krājumos, vēl divus drīzumā piegādās. Izlietot līdz derīguma termiņa beigām tās visas nebūs iespējams – tas ir skaidrs jau šobrīd, vēsta TV3 Ziņas.
 
19.mai
Jauns pētījums liecina, ka cilvēkiem, kuru smadzenes ir smagi skārusi Covid-19 infekcija, var rasties traucējumi, kas līdzvērtīgi novecošanās procesam par 20 gadiem, vēsta Medikforum.
 
15.mai
Sistemātiskā Covid-19 vakcīnu ziedošana trešajām valstīm liecina par pārmērīgi apjomīgām vakcīnu iegādēm, kuru dēļ vējā izkaisīta valsts nauda. Atbildība par šīs naudas šķērdēšanu pagaidām netiek prasīta nedz no veselības ministra Daniela Pavļuta, nedz no Veselības ministrijas (VM) Farmācijas departamenta direktores Ineses Kauperes.
 
11.mai
Aprīļa laikā Latvijā piegādātas 198 000 vakcīnu pret Covid-19 devas, skaidro Nacionālais veselības dienests (NVD).
 
10.mai
Covid-19 vakcīnas apstiprināto blakusparādību dēļ radīto kaitējumu cilvēka veselībai vai dzīvībai gadījumā kompensācijas paredzēts izmaksāt no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, šādu lēmumu pieņēmusi valdība. Kompensāciju par vakcīnas nodarīto postu varētu prasīt 700 cilvēku gadā.
 
7.mai
Neskatoties uz to, ka šausmīgo notikumu dēļ Ukrainā daudzus vairs neinteresē koronavīrusa gadījumu skaits, pati slimība nekur nav pazudusi, tā vienkārši nonākusi otrajā plānā, saka slavenais TV ārsts Jevgēnijs Komarovskis.
 
3.mai
Šodien, 3.maijā, Ministru kabineta sēdē apstiprināta kārtība kompensācijas piešķiršanai gadījumos, kad vakcīnas pret Covid-19 blakusparādību rezultātā cilvēkam radies smags vai vidēji smags kaitējums veselībai vai dzīvībai.
 
12.apr
Valdība otrdien atbalstīja Veselības ministrijas (VM) ieceri nepieteikties Čehijas uzņēmuma "Novavax" ražotajām vakcīnu pret Covid-19 piegādēm, kas plānotas šī gada trešajā ceturksnī.
 
9.apr
Veselības ministrijas Farmācijas departamenta direktore Inese Kaupere kanāla Tv24 raidījumā "Uz līnijas" komentēja vakcīnu pret Covid-19 derīguma termiņus.
 
7.apr
Patlaban ir pāragri apsvērt mRNS vakcīnu pret Covid-19 - "Pfizer" izstrādātās "Comirnaty" un "Moderna" izstrādātās "Spikevax" - ceturtās devas lietošanu vispārējā populācijā, secinājusi Eiropas Zāļu aģentūras (EZA) Covid-19 darba grupa un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs (ECDC).
 
6.apr
Veselības ministrijas Farmācijas departamenta direktore Inese Kaupere kanāla TV24 raidījumā "Uz līnijas", skaidroja, kas tiks darīts ar pāri palikušajām vakcīnām pret Covid-19.