COVID vakcīna

28. decembrī desmit Latvijas slimnīcās izveidotos vakcinācijas kabinetos tika sākta brīvprātīga vakcinēšana pret Covid-19. Kā pirmie jaunās vakcīnas saņēma mediķi.

Pirmās farmācijas uzņēmuma "Pfizer" un "BioNTech" ražotās vakcīnas "Comirnaty" Latvijā tika nogādātas sestdienas, 26.decembra, rītā. Tās jāuzglabā ļoti zemā temperatūrā - vismaz -75 grādi pēc Celsija skalas. Šādas dziļās saldēšanas iekārtas ir Valsts asinsdonoru centram, kur arī tiek glabātas sasaldētās vakcīnas. Pēc atkausēšanas vakcīnas līdz piecām dienām jeb to plānotajam izlietošanas laikam var uzglabāt +2 līdz +8 grādos pēc Celsija skalas, iepriekš informēja Veselības ministrijā.

Pirmajā piegādē Latvija ir saņēmusi 9750 "Pfizer" un "BioNTech" ražoto vakcīnu "Comirnaty" devas, kuras tiks nodrošinātas kopumā 4875 veselības aprūpes darbiniekiem, jo viena cilvēka vakcinēšanai nepieciešamas divas devas.

Janvāra beigās ražotāji plāno "Moderna" un "AstraZeneca" izstrādāto vakcīnu piegādes, ja pirms tam pozitīvi noslēgsies šo zāļu reģistrācija.

9:45
Vakcinācijas tempi pret Covid-19 ar otro poti saglabājas zemi - piektdien vakcīnas otro devu saņēmuši 17 cilvēki, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie dati.
 
9:04
Lielbritānijas farmācijas kompānija "AstraZeneca" piektdien brīdināja, ka tās Covid-19 vakcīnas piegādes Eiropas Savienībai (ES) būs "mazākas, nekā sākotnēji bija gaidāms", jo šīs vakcīnas ražotnē ir sarucis ražošanas apjoms.
 
Vakar, 16:44
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš kopā ar Lietuvas premjerministri Ingrīdu Šimonīti (Ingrida Šimonyte) un Igaunijas premjerministru Jiri Ratasu (Jüri Ratas) pievienojas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu grupai, kas aicina ES institūcijas nodrošināt "AstraZeneca" Covid-19 vakcīnas piegādi ES dalībvalstīm nekavējoties, lai pēc tās apstiprināšanas tūlīt pat varētu uzsākt iedzīvotāju vakcināciju ar tām.
 
Vakar, 16:00
Ungārijas valdība piektdien pavēstīja, ka tā panākusi vienošanos par Krievijā izstrādātās vakcīnas "Sputnik V" iegādi lielā daudzumā, neraugoties uz to, ka Eiropas Savienības (ES) medikamentu regulators to vēl nav apstiprinājis.
 
Vakar, 14:12
Zāļu valsts aģentūra informē, ka līdz 20.janvārim Latvijā ir saņemti 14 ziņojumi par novērotām iespējamām Pfizer/BioNTech Covid-19 vakcīnas blaknēm pēc otrās devas saņemšanas.
 
21.jan
Lietuvas Īpašās izmeklēšanas dienests (STT) paziņojis, ka tā rīcībā nonāk aizvien vairāk informācijas, kas norāda uz iespējamiem Covid-19 vakcīnu melnā tirgus izveidošanās riskiem.
 
21.jan
Īrijā līdz septembrim visiem pilsoņiem būs nodrošināta iespēja vakcinēties pret Covid-19, ceturtdien pavētīja veselības ministrs Stīvens Donelijs.
 
21.jan
Valdība ceturtdien apstiprinājusi ieceri pieteikties vēl papildu 646 510 Latvijai pieejamajām "CureVac" ražotāja vakcīnu devām, tādējādi no šī ražotāja kopumā plānojot iegādāties 946 510 vakcīnu devas.
 
21.jan
Visi izraēlieši, kas saņēmuši vakcīnas abas devas, tīmeklī varēs pieteikties "zaļajām caurlaidēm", un ar tām viņiem nebūs jāpavada laiks karantīnā, pēc ārzemju apmeklējuma atgriežoties Izraēlā.
 
21.jan
Šī gada pirmajos trīs mēnešos Latvija varētu saņemt 497 827 vakcīnas pret Covid-19 devas, kas ļautu sapotēt 248 914 cilvēku, liecina šodienas valdības sēdē iekļautais Veselības ministrijas (VM) informatīvais ziņojums.
 
21.jan
Leģendārais aktieris un kultūrists Arnolds Švarcnegers savā Instagram profilā publicējis video, kurā redzams, kā vīrietis saņem vakcīnu pret Covid-19, atrodoties savā mašīnā.
 
21.jan
“Visas vakcīnas pret Covid-19 ir tādā vai citā veidā efektīvas, jo citādi tās netiktu reģistrētas un atļautas lietošanai. Vakcīnas ir pietiekoši drošas,” bažas par pret Covid-19 izstrādāto vakcīnu efektivitāti un drošumu RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” kliedēja Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prezidents Ivars Kalviņš.
 
21.jan
Eiropas Komisija (EK) noslēgusi līgumu ar vakcīnu pret Covid-19 ražotāju "CureVac", kā rezultātā tiek Latvijai piedāvāts iegādāties 946 510 "CureVac" vakcīnas devu par 11 358 120 eiro, liecina šodienas valdības sēdē izskatītais Veselības ministrijas (VM) informatīvais ziņojums.
 
21.jan
Kopumā vakcinācijas devas pret Covid-19 saņēmuši 16 278 ārsti un ārstniecības iestāžu darbinieki, no tiem abas potes jau saņēmuši 2126 cilvēki, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie dati.
 
20.jan
Krievijas varasiestādes pieteikušas Covid-19 vakcīnu "Sputņik V" reģistrēšanai Eiropas Savienībā (ES), trešdien paziņojis Krievijas Tiešo investīciju fonds, kas finansēja vakcīnas izstrādi.
 
20.jan
Drīz būs gatavs rīks, kas iedzīvotājiem ļaus pieteikties vakcinācijai pret Covid-19, mikroblogošanas vietnē "Twitter" norāda veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).
 
20.jan
Japāna plāno sākt masveida vakcināciju pret jauno koronavīrusu maijā - tikai divus mēnešus pirms pārcelto Tokijas olimpisko spēļu atklāšanas, trešdien vēsta vietējie mediji.
 
20.jan
Salīdzinot ar vakcinācijas tempiem pirmajā posmā, kad pirmajās divās dienās vakcinācijas devas saņēma 1473 cilvēki, tad otro poti divu dienu laikā saņēmuši 1375 cilvēki, kas ir par 98 cilvēkiem mazāk, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie dati.
 
19.jan
Serbija otrdien uzsākusi iedzīvotāju masveida vakcināciju pret Covid-19, kļūstot par pirmo Eiropas valsti, kas vakcinācijas programmā izmanto Ķīnas uzņēmuma "Sinopharm" izstrādāto vakcīnu.
 
19.jan
Apmēram mēnesi pasaulē pilnā sparā rit vakcinēšanās pret Covid-19. Dati rāda, ka pārliecinoša līdere pasaulē ir Izraēla, kas izrāvusies priekšgalā injicēto vakcīnu devu ziņā.