COVID vakcīna

28. decembrī desmit Latvijas slimnīcās izveidotos vakcinācijas kabinetos tika sākta brīvprātīga vakcinēšana pret Covid-19. Kā pirmie jaunās vakcīnas saņēma mediķi.

Pirmās farmācijas uzņēmuma "Pfizer" un "BioNTech" ražotās vakcīnas "Comirnaty" Latvijā tika nogādātas sestdienas, 26.decembra, rītā. Tās jāuzglabā ļoti zemā temperatūrā - vismaz -75 grādi pēc Celsija skalas. Šādas dziļās saldēšanas iekārtas ir Valsts asinsdonoru centram, kur arī tiek glabātas sasaldētās vakcīnas. Pēc atkausēšanas vakcīnas līdz piecām dienām jeb to plānotajam izlietošanas laikam var uzglabāt +2 līdz +8 grādos pēc Celsija skalas, iepriekš informēja Veselības ministrijā.

Pirmajā piegādē Latvija ir saņēmusi 9750 "Pfizer" un "BioNTech" ražoto vakcīnu "Comirnaty" devas, kuras tiks nodrošinātas kopumā 4875 veselības aprūpes darbiniekiem, jo viena cilvēka vakcinēšanai nepieciešamas divas devas.

Janvāra beigās ražotāji plāno "Moderna" un "AstraZeneca" izstrādāto vakcīnu piegādes, ja pirms tam pozitīvi noslēgsies šo zāļu reģistrācija.

11:24
Vakcināciju pret Covid-19 nedēļas pirmajās divās dienās sācis tikai aptuveni tūkstotis cilvēku, liecina Nacionālā veselības dienesta dati.
 
11:01
Mikroblogošanas vietnes Twitter lietotāji diskutē par rezultātu gaidīšanas laiku pēc labaratorijās veikta Covid-19 testa. Kāds testa rezultātu saņem ļoti ātri, kādam jāgaida ilgāks laiks.
 
8:50
Dobeles un Augšdaugavas novadā, kā arī Krāslavā šodien notiks izbraukuma vakcinācija pret Covid-19, informē Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļa.
 
7:00
Lai izvairītos saslimt ar Covid-19, plašajā sejas aizsargmasku piedāvājumā internetaptiekās dod priekšroku FFP2 respiratoriem, tomēr viņu māc šaubas par to kvalitāti un solīto efektivitāti, vēstīja raidījums "Bez Tabu".
 
Vakar, 18:54
Tieši uzrunājot seniorus un aicinot viņus vakcinēties pret Covid-19, vien 6,2% no tiem, kuru kontaktinformācija tika nodota ārstniecības iestādēm decembrī, sākuši vakcināciju, valdības sēdē pavēstīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).
 
Vakar, 14:30
Latvijā iedzīvotāji ļoti gausi dodas saņemt balstvakcīnu pret Covid-19. Turklāt lielai daļai iedzīvotāju vakcinācijas sertifikātu termiņš beigsies februārī. Ja pasliktināsies situācija stacionāros, iespējams, nāksies pastiprināt valstī izsludinātos drošības pasākumus, TV3 Ziņas.
 
Vakar, 13:00
Līdz otrdienai pret Covid-19 revakcinēti gandrīz 30% vakcināciju procesu noslēgušie iedzīvotāji, liecina Nacionālā veselības dienesta dati.
 
Vakar, 9:20
Eiropas Savienībā no medikamentiem kovida ārstēšanai joprojām neviens nav paredzēts lietošanai ārpus slimnīcas. Taču par divām tablešu zālēm, kas gaida apstiprināšanu Eiropas Zāļu aģentūrā (EZA), jau sacelta milzīga ažiotāža. Cilvēki zvana zāļu lieltirgotavām un gaida, kad šīs zāles varēs iegādāties, vēstīja LTV raidījums "Panorāma".
 
Vakar, 7:30
"Pfizer" un "Moderna" Covid-19 vakcīnu ceturtā deva ir tikai "daļēji' efektīva pret koronavīrusa omikrona paveidu, pirmdien paziņoja Izraēlā veikta pētījuma autori.
 
Vakar, 7:00
Latvijas valdība uz 18 dienām likusi visiem ieceļotājiem no astoņām dažādām valstīm veikt Covid-19 testu pirms iekāpšanas transportlīdzeklī. Šobrīd šī norma vairs nav spēkā, taču tā paspējusi sagādāt ne mazums neērtību, vēstīja raidījums "Bez Tabu".
 
17.jan
Līdz šim pret Covid-19 Latvijā vakcinēti vairāk nekā 5000 bērnu vecumā no pieciem līdz 11 gadiem, liecina Nacionālā veselības dienesta dati.
 
17.jan
Šodien stājas spēkā izmaiņas regulējumā, kas paredz personu uzraudzības informācijas sistēmā "covidpass.lv" iekļaut plašākas ziņas arī no pilnībā vakcinētiem vai pārslimojušajiem ieceļotājiem.
 
17.jan
Latvijas valdība uz 18 dienām likusi visiem ieceļotājiem no astoņām dažādām valstīm veikt Covid-19 testu pirms iekāpšanas transportlīdzeklī. Šobrīd šī norma vairs nav spēkā, taču tā paspējusi sagādāt ne mazums neērtību, vēstīja raidījums "Bez Tabu".
 
16.jan
Tuvākās nedēļas laikā gaidāma valsts iepirkuma otrā krava ar Covid-19 ātrajiem paštestiem. Tos izdalīs skolām, sociālās aprūpes iestādēm un publiskā sektora darbiniekiem. Tie būs 3,5 miljoni testa komplektu. Pēc izlietošanas tie visi kļūst par atkritumiem. Vai tie ir bīstami un kas ar tiem notiek, skaidroja TV3 Ziņas.
 
15.jan
Melburnā, Austrālijā, līgava pirms kāzām apzināti mēģināja inficēties ar Covid-19 un saslimt, lai izvairītos no laulību ceremonijas atlikšanas vai atcelšanas. Stāstu par meiteni publicē Daily Mail.
 
15.jan
“Vai un cik ilgā laikā ir jāveic otra Covid-19 vakcīna, ja persona ir saņēmusi pirmo vakcīnu un pēc tās izslimojusi Covid-19?” jautā Līva, kura pēc pirmās vakcīnas sasirga ar Covid-19 un neizprot, kā rīkoties tālāk.
 
15.jan
Kāda skolotāja mikroblogošanas vietnē Twitter dalījusies ar stāstu par to, kādas sekas pēc pārslimošanas ar Covid-19 ir viņai un viņas kolēģiem.
 
15.jan
Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas infektologs, Latvijas Universitātes profesors Uga Dumpis mikroblogošanas vietnē Twitter izteicies par antigēnu paštestu lietderību, izplatoties omikronam.
 
15.jan
Piektdien pret Covid-19 Latvijā revakcinēti vismaz 8312 cilvēki, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.
 
15.jan
Ar mērķi veicināt iedzīvotāju vakcinēšanos pret Covid-19 šodien Latvijā atvērs papildu vakcinācijas centrus Balvos un Olainē, informēja Nacionālais veselības dienests.