COVID vakcīna

28. decembrī desmit Latvijas slimnīcās izveidotos vakcinācijas kabinetos tika sākta brīvprātīga vakcinēšana pret Covid-19. Kā pirmie jaunās vakcīnas saņēma mediķi.

Pirmās farmācijas uzņēmuma "Pfizer" un "BioNTech" ražotās vakcīnas "Comirnaty" Latvijā tika nogādātas sestdienas, 26.decembra, rītā. Tās jāuzglabā ļoti zemā temperatūrā - vismaz -75 grādi pēc Celsija skalas. Šādas dziļās saldēšanas iekārtas ir Valsts asinsdonoru centram, kur arī tiek glabātas sasaldētās vakcīnas. Pēc atkausēšanas vakcīnas līdz piecām dienām jeb to plānotajam izlietošanas laikam var uzglabāt +2 līdz +8 grādos pēc Celsija skalas, iepriekš informēja Veselības ministrijā.

Pirmajā piegādē Latvija ir saņēmusi 9750 "Pfizer" un "BioNTech" ražoto vakcīnu "Comirnaty" devas, kuras tiks nodrošinātas kopumā 4875 veselības aprūpes darbiniekiem, jo viena cilvēka vakcinēšanai nepieciešamas divas devas.

Janvāra beigās ražotāji plāno "Moderna" un "AstraZeneca" izstrādāto vakcīnu piegādes, ja pirms tam pozitīvi noslēgsies šo zāļu reģistrācija.

Vakar, 17:32
 Viens no veidiem, kā varētu mazināt ar Covid-19 inficēto un stacionēto pacientu skaitu, ir papildu ierobežojumu noteikšana nevakcinētajai sabiedrības daļai, norādīja Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs, profesors Ģirts Briģis.
 
Vakar, 15:02
Nav pieļaujams, ka politiķi veido savu politisko kapitālu uz vakcinācijas rēķina, jo vakcinācija nav politisks process, bet medicīniska manipulācija, sacīja Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) viceprezidents Roberts Fūrmanis.
 
18.sep
Ēdināšanas nozarē uzņēmumu, kur pret Covid-19 vakcinējušies pilnīgi visi darbinieki, ir mazākā daļa, izriet no Latvijas Restorānu biedrības (LRB) īstenotās aptaujas.
 
18.sep
Sestdien, 18. septembrī, izbraukuma vakcinācija pret Covid-19 notiks sešās vietās Latvijā.
 
18.sep
Piektdien Latvijā vakcīnas pret Covid-19 pirmo vai otro devu saņēmuši 5700 cilvēku, bet pilnībā vakcinēto Latvijas iedzīvotāju skaits pārsniedzis 800 000 robežu, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotā informācija.
 
17.sep
Veselības ministrija (VM) pašlaik neredz pamatojumu papildu Covid-19 potei visām iedzīvotāju grupām, jo vēl nav saņemtas tādas rekomendācijas no zinātniekiem, liecina VM sagatavotais informatīvais ziņojums, kuru jaunnedēļ plānots izskatīt valdībā.
 
17.sep
Sabiedriskais aktīvists Hai Šuljans, kurš Izraēlā iebilda pret vakcināciju un sejas masku nēsāšanu, nomira no Covid-19. Pirms nāves viņš sociālajos tīklos publicēja fotoattēlu skābekļa maskā un sacīja, ka viņam ir grūti elpot.
 
17.sep
Pašreizējā likumdošana neļauj elastīgi organizēt darbu cilvēkiem, kuriem nav Covid-19 sertifikāta, šodien Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijas par valdības rīcību Covid-19 pandēmijas pārvarēšanā sēdē sacīja Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) jurists, darba tiesību eksperts Jānis Pumpiņš.
 
17.sep
Pirms lemt par trešo vakcīnas pret Covid-19 devu plašai sabiedrībai, nepieciešams, lai vēl vismaz 20% Latvijas iedzīvotāju vakcinētos pret Covid-19 pirmo un otro reizi, norāda infektologs un Imunizācijas valsts padomes (IVP) loceklis Uga Dumpis.
 
17.sep
Paaugstinoties Covid-19 izplatības rādītājiem, septembrī ir pieaugusi Latvijas iedzīvotāju uzticība Covid-19 vakcīnu drošumam – šī gada jūlija sākumā vakcīnu pret Covid-19 drošumam uzticējās 59% (pilnībā uzticējās – 25%, drīzāk uzticējās – 34%), bet šobrīd šis rādītājs ir 66%  (pilnībā uzticas – 38%, drīzāk uzticas – 28%), secināts jaunākajos BENU Aptiekas Stresa termometra datos, kas iegūti sadarbībā ar uzņēmumu GEMIUS, aptaujājot vairāk nekā 1800 iedzīvotājus.
 
17.sep
Ceturtdien Latvijā vakcīnu pret Covid-19 saņēmuši 4504 cilvēki, saglabājoties lēnam vakcinācijas tempam, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotā informācija.
 
17.sep
Haoss, kas valda vakcinācijas jomā, ir pamācošs: tā ir hrestomātija par tēmu – kā nekad nevajag darīt. Ja tie būtu tikai pamudinājumi, aicinājumi, brīdinājumi un pierādījumi par vakcīnu nepieciešamību, tas būtu saprotams un akceptējams virziens. Bet ir tikai: jūs visi mirsiet, slimnīcas būs pilnas, jūs esat bezatbildīgi idioti utt. Kāpēc jārada šī histērija? Nule saņēmu vēstuli no kādas sievietes, kura nevilšus arī bija iekļuvusi šīs histērijas virpulī.
 
16.sep
Ēdināšanas uzņēmumu darbinieku vakcinācijas aptvere ir būtiski lielāka nekā valstī kopumā - aptuveni pusē visu uzņēmumu ir vakcinēti vairāk nekā 60% darbinieku. Savukārt 27,3% uzņēmumu ir vakcinēti vairāk nekā 90% darbinieku, bet 13,6% uzņēmumos ir vakcinēti pilnīgi visi darbinieki, liecina Latvijas Restorānu biedrības (LRB) īstenotā aptauja.
 
16.sep
Nevakcinēto epidēmija – tā aizvien biežāk nu tiek saukta koronavīrusa plosīšanās kā Latvijā, tā citur pasaulē. Tomēr, lai gan būtiski mazākā skaitā, inficējas arī vakcinētie. Vai tas nozīmē, ka no saslimšanas jābaidās arī vakcinētajiem, kanālam ReTV skaidro RAKUS Toksikoloģijas un sepses klīnikas vadītājs Oļegs Šuba.
 
16.sep
Rīgā 87% skolu un nepilnā pusē bērnudārzu vismaz 80% darbinieku ir vakcinējušies pret Covid-19, liecina Rīgas domes sniegtā informācija.
 
16.sep
TV personība Aivis Ceriņš mikroblogošaas vietnē Twitter neslēpis sašutumu par vakcinācijas pret Covid-19 datiem Latvijas pansionātos.
 
16.sep
Latvijā vakcinācijas kursu pret Covid-19, saņemot vismaz vienu poti, sākuši jau 47,02% iedzīvotāju, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotā informācija.
 
15.sep
Pēc ilgāka pārtraukuma, kas bija radies ražotāja problēmu dēļ, Latvija saņēmusi 7200 "Johnson&Johnson" (J&J) ražotās vakcīnu devas pret Covid-19, informēja Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vakcinācijas projekta nodaļā.
 
15.sep
Šodien, 15.septembrī, Latvijā primārās vakcinācijas kursā trešo vakcīnas devu pret Covid-19 var sākt saņemt iedzīvotāji ar būtiski novājinātu imūno sistēmu, kuriem primārā vakcinācijas kursā nav izveidojusies pietiekama aizsardzība, vēsta Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļa.
 
15.sep
Pašlaik vakcināciju pret Covid-19 nodrošina 82,5% ģimenes ārstu prakšu, trešdien žurnālistus informēja Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča.