Mēs bieži aizmirstam, cik svarīga ir zobu higiēna un, kā tā ietekmē mūsu veselību. Uzzini, no kādiem ieradumiem vēlams atteikties, lai nezaudētu skaistu smaidu.
Skaistu smaidu vēlas ikviens no mums, bet kā tādu iegūt mājas apstākļos? Kamēr zobārstu pagaidām varētu nebūt viegli sastapt, piedāvājam 4 dabīgas metodes, ka padarīt savus zobus baltākus mājas apstākļos.
Ārsti no kāda 7 gadus veca zēna mutes Indijā izoperējuši 526 zobus. Zēna vecāki sākotnēji domājuši, ka bērns ir ļoti slims, tāpēc sūdzas par sāpēm žoklī, tomēr vēlāk izrādījies, ka neparastu ģenētisku mutāciju dēļ viņa smaganās ir 526 zobi.
Pagājušajā gadā visi zobi bijuši 19,3% Latvijas iedzīvotāju, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Latvijas iedzīvotāju veselību ietekmējošo paradumu pētījums par 2018.gadu.
Uzzini, kādi paradumi jums palīdzēs uzturēt mutes dobumu un zobus veselus visa mūža garumā. Tie ir vienkārši ikdienas ieradumi, kurus ir vērts uzsākt, ja līdz šim vēl to neesat izdarījuši. Ieguvumus un pozitīvos rezultātus redzēsiet gan spogulī, gan izjutīsiet kā ietaupījumu budžetā, jo nebūs jātērē lielas naudas summas zobārstniecībā.
Smaids ir viens no atbruņojošākajiem komunikācijas līdzekļiem, kas var atvērt daudzas durvis. Tāpēc ir svarīgi, lai zobi būtu veselīgi un skaisti un cilvēki varētu smaidīt bez bažām. Kā ikdienā rūpēties par zobu veselību un kādus mutes kopšanas līdzekļus izvēlēties, stāsta farmaceite Ieva Zvagule.
Pat vislabākā zobu pasta neatsver pāridarījumus, ko cilvēks aiz nezināšanas vai ieraduma pēc ikdienā nodara saviem zobiem, tāpat arī ir faktori, kuru ietekmi uz mutes veselību mēs pietiekami neapzināmies.
Kurš gan nesapņo par Holivudas zvaigznes cienīgu, žilbinošu smaidu? Taču, lai zobi būtu glīti, veseli, nepietiek vien piedomāt pie to kopšanas, bet arī pie ēdieniem, kurus lieto uzturā, lai neveicinātu zobu iekrāsošanos pavisam nepievilcīgā tonī. Lai zobus saglabātu žilbinoši baltus, liec aiz auss bleubloom.com sagatavotos ieteikumus un izvairies no produktiem, kas būtiski varētu ietekmēt tavu zobu daili.
Smaids esot vislabākā rota. Tomēr, ko darīt, ja zobu veselība sagādā problēmas? Lai pēc iespējas retāk būtu nepieciešama zobārsta palīdzība, zobi jākopj jau no agras bērnības un zobu higiēnai jākļūst par ikdienas ieradumu. Kā izvairīties no zobu bojājumiem ar pareiziem ikdienas zobu kopšanas ieradumiem – padomos dalās BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, zobu higiēniste un RSU lektore Anda Mironova un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.
Skaistam smaidam mūsu ikdienas dzīvē ir liela nozīme - tā nav tikai mūsu vizītkarte, zobu stāvoklis ietekmē emocionālo labsajūtu un veselību kopumā. Pārsvarā zobu aizvietošana, izmantojot implantus, ir vissaudzīgākais un visērtākais variants pacientam. Tas vienmēr ir svarīgs notikums gan emocionālā, gan finansiālā ziņā. Padomos, kādas būtiskas nianses jāņem vērā, ievietojot zobu implantus, dalās implantoloģe Jūlija Katkeviča.
Labklājības ministrijas (LM) rosināts, no 2019. gada 1. janvāra visu gadu tiks īstenots izmēģinājuma projekts par atbalstu zobu protezēšanas jautājumos senioriem. Projekta realizācijā piedalīsies Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas institūts un Zobārstniecības fakultātes studenti.
Mēs zinām, ka jāiet pie higiēnista un zobārsta, ka ikdienā zobi pareizi un regulāri jātīra, reklāmas rosina lietot dažādas zobu pastas, kas sola žilbinošu baltumu. Bet ar to visu var izrādieties par maz. Ko vēl derētu darīt, lai bez bažām var brīvi un atklāti smaidīt, nebaidoties, ka citi novērsīsies un domās: kādi viņam neglīti zobi un smaganas?
Ikdienas steigā mēs īsti neaizdomājamies par to, cik ļoti būtisku iespaidu uz cilvēka vispārējo veselību atstāj zobu un mutes veselība - pareiza un regulāra mutes higiēna, starpzobu spraugu tīrīšana, individuāli atbilstošu zobu higiēnas preču izvēle.
Lai gan cilvēki ļoti labi apzinās, ka mutes veselība ietekmē katra vispārējo veselības stāvokli, tomēr 44% Latvijas iedzīvotāju pie zobārsta vēršas tikai tad, kad ir jau parādījušās sāpes. To apliecina Starptautiskās mutes veselības dienas aptauja.
Kad gudrības zoba sāpes ap desmitiem piektdienas vakarā kļuva neciešamas, jūrmalniece Baiba Dumbure zvanīja uz 1188 un vaicāja, kur ir tuvākais zobārsts, kas strādā naktī. Viņai kā pirmo nosauca Jūlijas Katkevičas praksi Slokas ielā Rīgā. Bet, jau sazvanot pašu praksi, teikts, ka jārēķinās vismaz ar 30 eiro, ziņo LTV ziņu dienests.