4 kļūdas, ko pieļaujam ar zobiem, tos pamazām iznīcinot

© pixabay

Mēs bieži aizmirstam, cik svarīga ir zobu higiēna un, kā tā ietekmē mūsu veselību. Uzzini, no kādiem ieradumiem vēlams atteikties, lai nezaudētu skaistu smaidu.

1. Sliktas elpas ignorēšana

Slikta elpa var liecināt par smaganu iekaisumu un higiēnas problēmām. Diemžēl, paši bieži varam nejust sliktu elpu, taču ir vienkāršs veids, kā to pārbaudīt:

1. nolaizi delnu;

2. nogaidi 5 līdz 10 sekundes;

3. pasmaržo delnu.

pixabay

2. Dzēriena baudīšana uzreiz pēc zobu tīrīšanas

Protams, daudzi no mums rītos zobus mazgā pirms brokastīm, bet ir svarīgi, lai vakarā zobu pasta ir pēdējā garša, ko sajūtam pirms gulētiešanas. Tējas dzeršana pirms miega var nopietni ietekmēt zobu veselību.

pixabay

3. Nepareiza zobu tīrīšana

Daudzi cilvēki pārāk stipri mēdz tīrīt zobus. Diemžēl šādi mēs kaitējam zobu emaljai un zobi kļūst jutīgi. Tāpat ir svarīgi izvēlēties atbilstošu zobu birsti un to regulāri mainīt, īpaši, ja esi slimojis. Zobus netīri uzreiz pēc ēdienreizes, bet nogaidi vismaz 30 minūtes.

pixabay

4. Nepietiekami ilga zobu tīrīšana

Diez vai 30 sekunžu veltīšana zobu tīrīšanai ko līdzēs. Atceries- zobi jāmazgā vismaz 2 minūtes.

Pēc zobu mazgāšanas mēs parasti skalojam muti ar ūdeni. Taču nekādā gadījumā nenorij ūdeni! Tas palielina zobu bojāšanos par 25%. Zobu pastai ir spēcīga garša, taču pie tās var pierast.

pixabay

Avots

Veselība

Mūsdienās diabēts ir kļuvis par nopietnu sabiedrības veselības izaicinājumu, un tā attīstība bieži notiek nemanāmi, bez acīmredzamām pazīmēm. Kāpēc diabēta izplatība kļuvusi tik izteikta, kādi faktori veicina tā nemanāmo piezagšanos ikdienā, skaidro farmaceite Ksenija Lukjanova.