Ziemeļkorejas jaunajam līderim pēc sava tēva Kima Čenira nāves nāksies dalīt varu ar savu tēvoci un armiju, tā kā izolētā valsts grasās pāriet no vienpersoniskas diktatūras uz kolektīvu valdību, vēsta aģentūras Reuters avots, kam ir cieša saikne ar Phenjanas un Pekinas politiku.
Piesardzīgs optimisms, kas robežojas ar bažām par iespējamu situācijas destabilizāciju Ziemeļkorejā, – tā lielākā daļa pasaules sabiedrības reaģējusi uz vēsti par 69 gadus vecā Ziemeļkorejas līdera Kima Čen Ira nāvi un pilnvaru nodošanu viņa jaunākā dēla Kima Čon Ina rokās.
Pirms četriem gadiem par mobilā telefona lietošanu Ziemeļkorejā varēja piespriest termiņu soda nometnē, taču kopš 2008. gada līdzšinējie ierobežojumi atcelti, un mobilo sakaru tīkla lietotāju skaits strauji pieaug.
Nedēļas nogalē Krievijā uz sarunām ar prezidentu Dmitriju Medvedevu vienā no savām retajām ārvalstu vizītēm bija ieradies Ziemeļkorejas līderis Kim Čen Irs. Politiķi apspriedīs pārtikas problēmas Ziemeļkorejā, kā arī citus jautājumus.
Dienvidkoreja ir pieņēmusi Ziemeļkorejas piedāvājumu rīkot augsta līmeņa sarunas, un tas noticis, sekojot ASV un Ķīnas aicinājumam šādas sarunas atsākt.
Vakar, sākoties Dienvidkorejas un ASV kopējām militārajām mācībām, Ziemeļkoreja savas raķetes bija sagatavojusi uzbrukumam, bet Ķīna, kas pagājušajā nedēļā notikušo abu Koreju apšaudi nav nosodījusi, aicināja nekavējoties rīkot sarunas.
Ziemeļkorejas valsts mediji sestdien izplatījuši brīdinājumu, ka "neviens nevar paredzēt sekas" svētdien Dzeltenajā jūrā paredzētajiem manevriem, kuros kopā ar Dienvidkorejas spēkiem piedalīsies ASV aviācijas bāzes kuģa kaujas grupa.
Vakar Dienvidkorejai piederošajā Jonjonas salā atkal bijusi dzirdama artilērijas kanondāde, taču no 12 kilometrus attālā Ziemeļkorejas krasta izšautie lādiņi krituši Dzeltenajā jūrā Ziemeļkorejas teritorijā.
Pēc izskanējušās kritikas par reakciju pēc šonedēļnotikušās abu Koreju apšaudes no amata ir atkāpies Dienvidkorejas aizsardzības ministrs Kims Taejangs.
Ziemeļkorejas artilērija otrdien apšaudīja Dienvidkorejai piederošu pierobežas salu, nogalinot vienu Dienvidkorejas jūras kājnieku un nopietni ievainojot vēl trīs, paziņoja Dienvidkorejas armija.
Pēdējo trīs gadu laikā no Ziemeļkorejas uz Dienvidkoreju pārbēguši vairāk nekā 10 000 cilvēku – tikpat daudz, cik laika posmā no Korejas kara beigām 1953. gadā līdz 2007. gadam, paziņojusi Dienvidkorejas apvienošanās ministrija.
Ziemeļkorejas Strādnieku partijas dibināšanas 65. gadadienas tanku, raķešu palaidēju un citas militārās tehnikas parādi pirmo reizi pie tēva un valsts vadītāja Kima Čen Ira sāniem šogad vēroja arī viņa jaunākais dēls un mantinieks Kims Čen Uns.
Ziemeļkorejas masu saziņas līdzekļi ir izplatījuši videomateriālus un fotogrāfiju, kurās redzams valsts līdera Kima Čen Ira dēls un par pēcteci izvirzītais Kims Čen Uns.
Prognozes, ka Ziemeļkorejas Strādnieku partijas konferencē par valsts līdera Kima Čen Ira pēcteci tiks virzīts viņa jaunākais dēls Kims Čen Uns, ir piepildījušās. Pēc tam, kad Kimam junioram piešķīra ģenerāļa dienesta pakāpi, viņš ievēlēts arī par partijas Centrālās militārās komisijas vicepriekšsēdētāju un partijas Centrālās komitejas locekli.
Ziemeļkorejas mediji pavēstījuši, ka 28. septembrī sāksies valdošās Darba partijas konference, kurā paredzēts veikt izmaiņas partijas vadībā. Daudzi eksperti uzskata, – šajā konferencē arī tiks apstiprināts, ka par Ziemeļkorejas līdera Kima Čen Ira, kura veselība pasliktinoties, oficiālo pēcteci kļūs viņa jaunākais dēls Kims Čen Uns.
Čehijas finanšu ministrs Tomass Zideks apstiprinājis, ka valsts varētu no Ziemeļkorejas saņemt vairākas tonnas dziedinošās žeņšeņa saknes, jo nabadzīgā Ziemeļkoreja neredz citas iespējas, kā dzēst parādu par tramvaju un automašīnu piegādi. Čehu mediji tikmēr ironizē par to, kā šo žeņšeņu varētu izmantot.