Vitamīni

1.mar 2020
C vitamīnam dažādos avotos tiek piedēvētas teju vai brīnumspējas cīņā ar vīrusiem un dažādām saslimšanām, tāpēc uzturzinātnes speciāliste Dzintra Kokta kopā ar nacionālo pārtikas mazumtirdzniecības tīklu ELVI apkopojusi galvenos faktus par C vitamīnu un padomus, kā šo būtisko vielu veiksmīgāk uzņemt ar savu ikdienas uzturu, lai imunitātes stiprināšanu var apvienot ar garšīgu ēdienu un nevajadzētu lietot farmācijas preparātus.
24.jan 2020
Saaukstēšanās laikā viss ķermenis cieš sāpes. Lai tās atvieglotu, pagatavo šo vannas sāli, kas palīdzēs pret sāpēm un relaksēs ķermeni. Labāk jūtoties, ātrāk atkal būsi uz "pekām".
20.jan 2020
Laikā, kad apkārt arvien apņēmīgāk rosās vīrusi, no saslimšanas nav pasargāts neviens. Tomēr nereti tieši bērni ir tie, kurus vīrusi skar visbiežāk. To izplatību sekmē kopīga uzturēšanās visu dienu bērnudārza un skolas telpās. Kā vīrusu laikā no saslimšanas pasargāt gan pašus mazākos, gan skolas vecuma bērnus? Ieteikumos dalās BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.
13.jan 2020
Ziemas laikā visbiežāk dzirdam ieteikumus par C vitamīna lietošanu, taču tas nebūt nav vienīgais svarīgais vitamīns organisma imunitātes stiprināšanai un vispārējai veselībai. Tāpat teju ikviens būs dzirdējis par D vitamīna nozīmi, taču kā ir ar pārējiem taukos šķīstošajiem vitamīniem – A, E un K? Kādu funkciju tie veic mūsu organismā un kā tos uzņemt? Ieteikumos par taukos šķīstošajiem vitamīniem dalās BENU Aptiekas farmaceite Ilze Priedniece.
8.dec 2019
Par vitamīniem un uztura bagātinātājiem, īpaši vīrusu un saaukstēšanās sezonā, tiek daudz runāts. Tie var stiprināt imunitāti un nepieciešamības gadījumā palīdzēt uzņemt mikroelementus un minerālvielas, kas netiek pietiekamā daudzumā uzņemti ar uzturu. Taču, vai zināji, ka, lai organisms veiksmīgāk uzņemtu vitamīnus un minerālvielas, tās ir jālieto pareizā laikā un veidā? Farmaceite Zanda Ozoliņa dalās ar padomiem, kas jāņem vērā, lietojot vitamīnus un uztura bagātinātājus.
5.nov 2019
Novembris visā pasaulē ir pasludināts par vegānisma mēnesi, un 1. novembrī tiek atzīmēta Pasaules vegānu diena. Tā ietvaros ikviens tiek aicināts iesaistīties dažādās akcijās, piemēram, izmēģināt ievērot šo dzīvesveidu vismaz mēnesi.
23.okt 2019
Laika apstākļi paši par sevi neizraisa slimības, bet tie darbojas kā provocējošs faktors. Vēls rudens un tam sekojošā ziema nereti ir grūts periods tiem, kuri cieš no sirds un asinsvadu problēmām, tādēļ īpaši jāievēro vairāki veselīga dzīvesveida noteikumi, lai varētu labi justies neatkarīgi no gadalaika.
22.aug 2019
Veģetāram un vegānam uzturam gan Latvijā, gan pasaulē kopumā pievēršas aizvien vairāk cilvēku, jo tas palīdz saglabāt normālu ķermeņa svaru, normalizē holesterīna līmeni un asinsspiedienu, kā arī mazina dažādu slimību risku. Tomēr, izvēloties šādu dzīvesveidu, jāņem vērā vairāki nosacījumi ēdienkartes veidošanā, lai organisms arī bez atsevišķu pārtikas produktu grupu lietošanas varētu uzņemt visas organismam nepieciešamās uzturvielas un vitamīnus. 
18.jūl 2019
Vitamīni ir vielas, kas organismam vajadzīgas pavisam nelielās devās, taču tiem ir svarīga loma dzīvības procesu normālā norisē. Vitamīni piedalās vielmaiņā un arī imūnās sistēmas darbībā. Ja kāda no tiem trūkst, negatīvi ietekmēta tiek visa vielmaiņa kopumā.
18.jūl 2019
Vasara parasti kliedē mūsu bažas par to, vai visas nepieciešamās uzturvielas var uzņemt ar pārtiku. Šajā gadalaikā, kad dabai labpatīk gluži vai svaidīties ar vitamīniem, jāizmanto visas iespējas mieloties ar daudzveidīgu, garšīgu un svaigu uzturu, just, kā atgriežas dzīvesprieks un vairojas spēki. Kur meklēt šādus produktus? Protams, Rīgas Centrāltirgū.
18.apr 2019
Meklējot sev piemērotākos multivitamīnus, cenšamies izvēlēties tos, kas visvairāk atbilst mūsu organisma vajadzībām. Ja varētu, piemēram, pieprasīt: man, lūdzu, vitamīnus četrdesmitgadniecei, kura dzīvo pilsētā, strādā birojā, aizraujas ar dejām, ne vienmēr labi izguļas, mēdz ķildoties ar draugu, labprāt ēd bietes, bet nevar ciest brokoļus... Ražotāji, protams, nevar ņemt vērā katru sīkāko niansi, un ne jau visām tām ir tik svarīga loma. Taču būtisks faktors, kuru noteikti nevajadzētu ignorēt, arī izvēloties vitamīnus, ir dzimums. Tāpēc sievietēm, ja vien iespējams, ir vērts meklēt tādus multivitamīnus, kas domāti tieši viņām.
29.mar 2019
Nogurums, vājums, miegainība vai šķietami uz neatgriešanos zudis skaistums… Kurš gan pavasarī nav izjutis kādu no šīm problēmām! Viens no galvenajiem cēloņiem ir hipovitaminoze – viens no vitamīnu disbalansa veidiem, nepietiekams vitamīnu daudzums organismā, kura cēlonis un vienlaikus arī risinājums meklējams galvenokārt uzturā. Kā sevi apgādāt ar trūkstošajiem vitamīniem, konsultē "Euroaptiekas" farmaceite Ieva Zvagule.
28.feb 2019
Tūlīt klāt pavasaris, kad dabā viss modīsies. Taču arī biežāk izjūtam nogurumu – miegainība, grūti pamosties, mazinās darbaspējas, un nav iedvesmas aktīvam dzīvesveidam. Kāpēc tā notiek, kā tam pretoties? Pavasarī līdz ar vitamīnu un minerālvielu trūkumu krītas organisma aizsargspējas, pavājinās imunitāte un piemeklē spēku izsīkums. Tāpēc ir vieglāk saslimt ar elpceļu infekcijām, dažādiem iekaisumiem, biežāk uzliesmo alerģija. Tādēļ jo svarīgāk ir nodrošināt sevi ar visām nepieciešamajām uzturvielām.
6.feb 2019
Aukstajā gadalaikā, kad saules starojums zaudē savu piesātinātību, ieteicams īpaši domāt par pietiekamu D vitamīna uzņemšanu. Ilgu laiku valdīja uzskats, ka D vitamīns pārsvarā nepieciešams tikai stipriem kauliem, taču tā darbības spektrs ir daudz plašāks, tostarp ir pētījumi, kas pierāda, ka cilvēki ar pietiekamu D vitamīna līmeni retāk slimo ar augšējo elpceļu vīrusu infekcijām.
28.jan 2019
Lai saglabātu un stiprinātu veselību ziemas mēnešos, ir svarīgi ne tikai ēst sabalansēti, bet arī uzņemt organismam svarīgus vitamīnus un mikroelementus.
24.jan 2019
Ārsts un profesors Anatolijs Danilāns, viesojoties LTV raidījumā "4. studija", pastāstījis par kādu pētījumu, kas pierāda, ka vitamīnu lietošana varot samazināt dzīves ilgumu.
28.dec 2018
Imunitāte ir mūsu vairogs pret dažādām slimībām. Lielāko triecienu tai dod pastāvīgs stress, gan emocionāla, gan fiziska pārslodze, nepietiekams miegs un nesabalansēts uzturs. Par to, ka imunitāte cietusi, var liecināt gan biežas saaukstēšanās, gan alerģiskas reakcijas un citas pazīmes. BENU Aptiekas farmaceite Ilze Priedniece sniedz padomus, kā stiprināt imunitāti un izvairīties no nepatīkamās saaukstēšanās.
25.dec 2018
Ziema ir tas periods, kad krasi mainās mūsu ēdienkarte, arī laikapstākļi kļūst bargāki un ietekmē gan mūsu veselību un pašsajūtu, gan noskaņojumu. Šis apstākļu kopums ir īsts pārbaudījums mūsu imunitātei. Kā saglabāt stipru veselību un labu pašsajūtu ziemas mēnešos? Kuri vitamīni un mikroelementi ir tie, kuru trūkumu ziemā izjūtam visvairāk? Un ko darīt, lai savlaicīgi papildinātu sava organisma vitamīnu krājumus? Konsultē farmaceite Zanda Ozoliņa.
27.okt 2018
Nevienam nav noslēpums, ka C vitamīns ir vērtīgs sabiedrotais spēcīgai imunitātei un spējai tikt galā ar rudens un ziemas saslimšanām. Kurus augļus un dārzeņus izvēlēties savā uzturā un tieši kuru sastāvā ir daudz C vitamīna, ar ieteikumiem dalās farmaceite Zanda Ozoliņa.
21.okt 2018
Vitamīni un minerālvielas atbild par normālu organisma funkcionēšanu, tie rūpējas par pareizu šūnu, orgānu un nervu sistēmas darbību. Vajadzīgās uzturvielas organisms saņem ar pārtiku, taču bieži to daudzums ir nepietiekams. Farmaceiti norāda, ka cilvēks nereti kļūdās, domājot, ka organisms saņem visu nepieciešamo, ja ēdienkarte ir sabalansēta, fizisko aktivitāšu daudzums pietiekams un kopējā pašsajūta ir laba, taču patiesībā ķermenis cieš no vitamīnu un uzturvielu trūkuma.