Šogad Ziemassvētku tirdziņi Vidzemes tirgū uzmirdzēs īpaši koši – vietējo zemnieku, mājražotāju un amatnieku tirdziņā apmeklētājus sagaidīs arī muzikāli pārsteigumi, radošās darbnīcas un tikšanās ar Ziemassvētku vecīti. Tirdziņš darbosies 6., 13., 20., 21. un 22. decembrī.
Šodien tika svinēta Vidzemes tirgus 121. dzimšanas diena. Vidzemes tirgus ir viens no visvecākajiem lielajiem Rīgas tirgiem, kas bija galvaspilsētā pirmais, kurā bija izbūvēti labiekārtoti paviljoni. 1902.gada 15.oktobrī Brīvības un Matīsa ielas stūrī tika atklāti divi Aleksandra tirgus paviljoni - pirmā slēgta tipa tirdzniecības halle Rīgā gaļas tirdzniecībai un atklātā halle - citu pārtikas produktu tirgošanai.
Tirgus ēku autors bija Rīgas pilsētas galvenais arhitekts Reinholds Šmēlings. Kopš 1924.gada šis tirgus pazīstams kā Vidzemes tirgus.
No trešdienas, 19. jūlija, Vidzemes tirgū tiks atsākta tirdzniecība vakara stundās. Tirgošanās nakts tirgū notiks katru trešdienu no plkst. 18.00 līdz 22.00. Savukārt, lai veicinātu tirgus pieejamību pircējiem, arī ikdienā darba laiks pagarināts un teritorija atvērta no plkst. 7.00 līdz 20.00.
No trešdienas, 19.jūlija, Vidzemes tirgū plānots atsākt tirdzniecību vakara stundās no plkst.18 līdz 22, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļā.
Energoresursu taupīšanas nolūkos no rītdienas, 1. novembra, tiek slēgts piena un gaļas paviljons. Tirdzniecība turpināsies kioskos, kas atrodas Vidzemes tirgus teritorijā.
Šonedēļ tiks izsludināts konkurss Vidzemes tirgus teritorijas apsaimniekošanai, nomas tiesības piešķirot uz 30 gadiem. Nomniekam prasītās investīciju garantijas būs lielas – 8 miljoni eiro. Pašlaik tiek lēsts, ka kopumā Vidzemes tirgus attīstībā būs jāiegulda apmēram 19 miljoni eiro. AS Rīgas Centrāltirgus valdes priekšsēdētājs Artis Druvinieks sacīja, ka potenciālie investori izrāda interesi par tirgus nomu, bet viņš apzinās, ka ilgtermiņa nomnieku varētu nebūt daudz, jo jāiegulda lieli līdzekļi.
Vidzemes tirgus pašlaik pūš pēdējo dvašu, jo tirgošanās tur ir tikpat kā beigusies. Tirgu nepieciešams attīstīt, un ir droši zināms, ka tas kļūs daudz modernāks. Iespējams, teritorijā varētu uzbūvēt arī biroju ēku. Galvenā – tirgus – funkcija tiks saglabāta.
Rīgas Centrāltirgus (RCT) vadība iecerējusi Vidzemes tirgus teritoriju un darbību pilnībā atjaunot līdz 2022.gada 31.decembrim, liecina RCT vēstule Rīgas domes Pilsētas īpašumu komitejai.
Vidzemes tirgum Rīgā pašreizējo funkciju nemainīs – tas būs tirgus, bet vajadzēs attīstīt sabiedrisko funkciju, piemēram, rīkot tur dažādus pasākumus, iekārtot bērnu rotaļlaukumu. Pašlaik Vidzemes tirgus ir gandrīz izbeidzies – tirgotāju ir maz, pēc ugunsgrēka vēsturiskais gaļas paviljons ir slēgts jau desmit gadu, bet kādreizējais piena paviljons ir kļuvis par «uniseksu» – tur pārdod visu, arī gaļu.
Garas rindas pēc apelsīniem, cilvēki apģērbā, kas bija aktuāls pirms gadiem trīsdesmit četrdesmit un padomju laiku atmosfēra – tādi skati bija redzami Rīgā, Vidzemes tirgū.
Sestdien rīdziniekus un pilsētas viesus sagaida Miķeļdienas svinības Vidzemes tirgū, kā svētku tirdziņš Centrāltirgū un Vidzemes tirgū, kas pircējus šajās dienās sagaida ar visdažādākajiem amatnieku un mājražotāju izstrādājumiem no visas Latvijas.
Rīgas pašvaldības akciju sabiedrības „Rīgas Centrāltirgus” valdes priekšsēdētājs Anatolijs Abramovs Vidzemes tirgū iepazīstināja tirgotājus ar jaunu tirdzniecības vietas nojumes paraugu, kādas 2011. un 2012. gadā paredzēts izvietot Brīvības un Matīsa ielas apkārtnes lielākajā zemnieku tirdzniecības vietā.
Rīgas pašvaldības uzņēmums "Rīgas Centrāltirgus" meklē apsaimniekotāju Vidzemes tirgum un "Rīgas Centrāltirgum", pastāstīja "Rīgas Centrāltirgus" juriste Aiga Šmite.
Vakar Rīgas Centrāltirgū notika pēdējās desmitgadēs pirmais Mārtiņdienas gadatirgus un arī turpmāk Centrāltirgū un Vidzemes tirgū regulāri notiks vērienīgi gadatirgi, informē "Rīgas Centrāltirgus".