Veselība

18.apr 2022
Anglijas Nacionālais veselības un klīniskās izcilības institūts (NICE) izstrādājis jaunas vadlīnijas veselības nozarē. Tajās aprakstīts, kā vidukļa apkārtmērs var ietekmēt vispārējo veselības stāvokli, ziņo BBC.
17.apr 2022
Gan cinks, gan selēns ir mikroelementi un tie organismā nepieciešami pavisam nelielā daudzumā. Salīdzinoši – ja magniju droši varam lietot 300- 400 mg dienā, tad cinka dienas deva ir vien daži grami, bet selēns dienas devu mēra miligramos atgādina farmaceits Vadims Brižaņs un kopā ar ārsti internisti, ortomolekulārās medicīnas speciālisti Antru Briedi atklāj būtiskāko šo mikroelementu funkcijās.
17.apr 2022
PSKUS Latvijas kardioloģijas centra Ambulatorās un diagnostikas nodaļas vadītāja Iveta Mintāle kanāla TV24 raidījumā "Dr. Apinis" skaidroja ikdienas kustību ietekmi uz holesterīnu
17.apr 2022
Zinātnieki mudina cilvēkus katru dienu izdzert sešas līdz astoņas glāzes ūdens, lai novērstu sirds mazspējas risku, raksta "The Sun".
17.apr 2022
Uztura speciāliste Treisija Reije atklājusi, ka pieņēmums, ka svaigi dārzeņi ir veselīgāki par pagatavotiem, patiesībā ir mīts, raksta "The Mirror".
16.apr 2022
Šo augu bieži dēvē par "dabisku pretsāpju līdzekli", jo tas palīdz samazināt hronisku slimību, piemēram, sirds un asinsvadu slimību, diabēta un pat demences risku, raksta Glavred, atsaucoties uz jauniem zinātnieku pētījumiem.
16.apr 2022
Kognitīvo spēju samazināšanās ir daļa no dabiskā novecošanās procesa. Tomēr atmiņas problēmas var liecināt par viegliem kognitīviem traucējumiem (MCI), kas vēlāk var izraisīt demenci. Saskaņā ar Mayo klīniku, tādas lietas kā izvairīšanās no pārmērīgas alkohola lietošanas, regulāras fiziskās aktivitātes un labs miegs palīdz uzturēt smadzenes veselību. Tomēr nesen veikts pētījums atklāja, ka populārs medikamentu veids var palielināt risku, kas saistīts ar smadzeņu problēmām, vēsta MedikForum.
15.apr 2022
Olas ir ne tikai izcils olbaltumvielu, aminoskābju, antioksidantu un veselīgo tauku avots, bet var arī būtiski uzlabot veselību. Uzziniet, kādu labumu veselībai sniedz olas!
14.apr 2022
Dietoloģe Britānija Duna norāda, ka ēdieni, kuros ir augsts proteīna līmenis, palīdz nomākt izsalkumu un paildzina sāta sajūtu. Kamēr klasiskākais olbaltumvielu avots brokastīs ir olas, "The Sun" nosaucis sešus produktus brokastu ēdienkartes dažādošanai.
14.apr 2022
Kafija ir ne tikai ļoti labs uzmundrinošs dzēriens, bet var sniegt arī daudz laba veselībai. Šis rūgtenais dzēriens atstāj pozitīvu iespaidu uz sirds veselību, taču jātceras to, ka nevajadzētu pārspīlēt ar tās lietošanu. Izrādās, ka kafija atstāj pozitīvu iespaidu arī uz aknu veselību. Tai piemīt hepatoprotektīvs efekts, kas nozīmē to, ka kafija var palīdzēt aizsargāt aknas no bojājumiem. Noskaidrojiet kādu labumu kafija vēl var sniegt aknām!
11.apr 2022
Vairāk nekā 3000 bēgļiem no kara plosītās Ukrainas Latvijā sniegtas konsultācijas par veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas iespējām, informē Nacionālais veselības dienests (NVD).
10.apr 2022
TV3 raidījums “900 sekundes” aicināja skatītājus novērtēt, vai viņi, viņuprāt, pietiekami rūpējas par savu veselību.
10.apr 2022
Šo piecu brokastu ēdienu regulāra ēšana laika gaitā var veicināt dažādas veselības problēmas, kā rezultātā var samazināties dzīves ilgums.
7.apr 2022
Auzu pārslas ir ļoti veselīgas. Tās ir bagātas ar šķiedrvielām, augu izcelsmes olbaltumvielām, minerālvielām, piemēram, fosforu, kāliju, magniju, E vitamīnu. Uztura speciālisti izceļ piecas būtiskas lietas, kāpēc būtu nepieciešams katru rītu brokastīs ēst auzu pārslu putru.
6.apr 2022
Latvijā jāveido individuāla pielāgota atbalsta sistēma personām ar garīga rakstura traucējumiem, jo pašlaik tā veselības aprūpes, izglītības, sociālo pakalpojumu un nodarbinātības jomā nav pietiekami pielāgota individuālajām vajadzībām, secināts Saeimas analītiskajā dienestā izstrādātā pētījumā "Personu ar garīga rakstura traucējumiem nodarbinātība Latvijā", kura rezultātus trešdien uzklausīs Sociālo un darba lietu komisijā.
4.apr 2022
Daudzi no mums mīl asus ēdienus, taču ne visiem ir nojausma kādi ir šādu ēdienu pozitīvie un negatīvie efekti uz mūsu ķermeni.
3.apr 2022
Laboratorijas eksperimentā jaunā pētījumā atklājies, ka gulēšana pat tikai vienu nakti pie vāja apgaismojuma, piemēram, no televizora, paaugstina cukura līmeni asinīs un paātrina sirdsdarbību veseliem jauniešiem, raksta CNN.
3.apr 2022
Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas datiem sirds un asinsvadu slimības (CVD) ir galvenais nāves cēlonis visā pasaulē. Jauns klīniskais pētījums atklāj, ka dzērveņu ēšana katru dienu vismaz mēneša garumā uzlaboja sirds un asinsvadu darbību.
2.apr 2022
"Izdevniecība RaKa" projektu vadītājs, brīvprātīgais ukraiņu bēgļu pārvešanā uz Latviju Jānis Liepiņš kanāla TV24 raidījumā "La Dolce Vita. Ēd vesels!" runājis par sāls nozīmi veselībai.
2.apr 2022
Sirds un asinsvadu slimību ārstēšana Latvijā būtu jāvirza par prioritāti, piektdien sirds un asinsvadu slimību darba grupas sēdē pauda Slimību profilakses un kontroles centra vietnieks sabiedrības veselības un profilakses jautājumos Dzintars Mozgis.