Veselība

18.sep 2017
Ne tikai ar plūdiem dāsnais rudens, kad ne tikai cilvēkam, bet arī dabai kājas ik pa laikam mirkst ūdenī, mudina meklēt «augstāk mītošas» alternatīvas, arī dabas māte ar bagātīgo pīlādžu ražu aicina uzmanību pievērst spilgtajām, rūgtajām un ļoti veselīgajām ogām, kuru šogad pietiks gan putniem, gan cilvēkiem.
16.sep 2017
Ir cil­vē­ki, ku­riem pa­tīk, ka ēdie­na garš­u un smar­žu ba­gā­ti­na aro­mā­tis­kā garš­vie­la – ķip­loks, bet ci­ti par tā pie­vie­no­ša­nu mal­tī­tei pa­už ne­pa­ti­ku. Ķip­loks ir ve­se­līgs, vie­na tā gal­vi­ņa sa­tur 4 ka­lo­ri­jas, bet ne­sa­tur tau­kus un ogļ­hid­rā­tus. Sērs, kas ir šī pro­duk­ta sa­stā­vā un pie­šķir spe­ci­fis­ku, asu aro­mā­tu, ma­zi­na kai­tī­gā ho­les­te­rī­na dau­dzu­mu, pa­ze­mi­na asins­spie­die­nu un ma­zi­na ris­ku sa­slimt ar kuņ­ģa un res­nās zar­nas vē­zi.
15.sep 2017
Līdz ar citām rudens veltēm ienākušās arī cidonijas. Pareizāk gan būtu sacīt – henomeles jeb Japānas krūmcidonijas, bet ikdienā, ķēķī ar šo garo nosaukumu sevi neapgrūtinām. Taču, meklējot receptes un citu noderīgu informāciju internetā un ieraugot pazīstamo vārdu cydonia, jāsaprot, ka ar to domāta aiva. Krievijā augļus, ko mēs saucam par cidonijām, dēvē par japāņu aivām. Pat botāniķi un profesionāli dārznieki uzreiz neesot tikuši skaidrībā par savdabīgā krūma radurakstiem. Bet lai nu kā, šobrīd ir īstais laiks iebaudīt kādu cidoniju un, ja tās pašiem dārzā izaugušas, parūpēties par saglabāšanu ziemai.
15.sep 2017
Šobrīd ir ieildzis ģimenes ārstu streiks, top jauns veselības finansēšanas likums. Tostarp tiek gatavots Latvijas ārstu kongress, kas sāksies 21. septembrī. Tie ir atsevišķi temati, kas faktiski apvienojas vienā: Latvijas iedzīvotāji ir satraukti par veselības aprūpi kā tādu. Par to šodien intervējam Latvijas Ārstu biedrības prezidentu Pēteri Apini.
15.sep 2017
Rīgas domes Labklājības departaments sadarbībā ar SIA "Latvian Holidays” aicina vecākus pieteikties nodarbībām programmā “Bērna emocionālā audzināšana”.
14.sep 2017
Ticis atklāts, ka tieksme uzturēt pēc iespējas vairāk mājdzīvniekus, izskaidrojama ar nelāgu diagnozi, ziņo Psychiatry Research.
13.sep 2017
Neraugoties uz visām dzīves grūtībām, cilvēku mūža ilgums pieaug arī Latvijā, tāpēc ir likumsakarīgi, ka lielāks kļūst to cilvēku skaits, kuriem ir dažādas locītavu problēmas. Visizplatītākā no tām ir osteoartrīts – deģeneratīva skrimšļu slimība, kuras iespaidā locītavas zaudē gludo slīdvirsmu, kļūst raupjas, trauslas, deformētas un sāpīgas. Pie osteoartrīta noved bioloģisku un mehānisku faktoru kopums. Daļu no tiem mēs paši nespējam ietekmēt, bet daļu varam novērst vai mazināt.
photo_camera
13.sep 2017
«Pēc Slimību profilakses un kontroles centra datiem, 2015./2016. mācību gadā 21,7% bērnu bija ar palielinātu svaru vai aptaukošanos. Tā vairs nav problēma, kas ir tikai televizora vai okeāna tanī pusē. Tā ir realitāte, kas arvien vairāk skar arī mūs, jo statistika ir biedējoša,» saka sertificēta uztura speciāliste Guna Bīlande.
12.sep 2017
Apspriežot kādas diētas efektivitāti, pirmais jautājums parasti ir par to, cik kilogramus un cik ilgā laikā tā palīdz nomest. Šķiet, katram diētu fanam jāiziet cauri brīnumu gaidīšanas, svara zaudēšanas un drīzas atgūšanas fāzei, lai saprastu, ka nedrīkst ignorēt diētas ietekmi uz veselību un tās spēju vai nespēju dot organismam visas vajadzīgās uzturvielas.
12.sep 2017
Zoja Nesterova jau kopš bērnības ir iepazinusi medicīnas pasauli – viņas abi vecāki ir ģimenes ārsti, un Zoja gana bieži viesojusies viņu darbavietās, principā viņa ir izaugusi vidē, kur pacienti, zāles, slimnieku aprūpe ir ikdiena. Jau skolas laikā Zoja skaidri zināja, ka turpinās vecāku iestaigāto ceļu, vienīgi pamainot specialitāti – viņa kļuva par ergoterapeiti: speciālistu, kas palīdz pacientiem, piemēram, pēc insulta, smagām traumām, no jauna apgūt ikdienai nepieciešamās iemaņas.
11.sep 2017
Sātīga vakara maltīte var radīt ne tikai smaguma sajūtu vēderā, bet arī mokošu bezmiegu. Bet arī ar tukšu vēderu aizmigt ir ļoti grūti. Tad – ko ēst vakarā, lai labi nāktu miegs? Piedāvājam TOP 13 produktus, ko droši var izvēlēties vakara uzkodām, nebaidoties, ka būs jācīnās ar bezmiegu.
6.sep 2017
Sausas, asarojošas, apsārtušas acis vairs nav tikai senioriem - par to sūdzas arvien jaunāki cilvēki, pat skolēni. Tāpēc par acu un plakstiņu kopšanu un mitrināšanu jārūpējas jau kopš tīņa gadiem, īpaši tik daudz laika pavadot pie datoru ekrāniem un viedtālruņiem. Lūk, skaidrojumi par to, kas ir sausās acs cēloņi un kā tos risināt.
6.sep 2017
Neglīts tīklojums uz kājām nav tikai vizuālais, kosmētiskais defekts. Tas sevī slēpj nopietnu saslimšanu, kas saistīta ar pastāvīgu un neatgriezenisku apakšējo ekstremitāšu vēnu paplašināšanos, vēnu sieniņu nodilšanu un mezglu veidošanos – varikozi. Kā laikus pamanīt un ārstēt to, iesaka Rīgas 1. slimnīcas ķirurge Jeļena Farbere, informē pašvaldības portāls riga.lv.
5.sep 2017
30.augusta pēcpusdienā Latvijā populārais bundzinieks Gundars Lintiņš sociālajā tīklā facebook publicējis ierakstu, kurā pavēstījis, ka nogādāts slimnīcā. Žurnāls "Privātā dzīve" vēsta, ka Latvijas Infektoloģijas centrā konstatēts, ka mūziķis sasirdzis ar meningītu.
5.sep 2017
2016.gada janvārī smagā ceļu satiksmes negadījumā cieta tautā iemīļotais mūziķis, grupas "The Hobos" solists Rolands Ūdris. Vairāk nekā gadu pēc notikušā Rolands turpina ārstēšanos.
4.sep 2017
Bezmiegs, imūnsistēmas darbības traucējumi, svara izmaiņas, strauja garastāvokļa maiņa, palēnināta smadzeņu darbība, samazināta hormonu ražošana un citu veselības problēmu izraisītājs var būt stress.
1.sep 2017
„Cilvēkiem ir raksturīgi kaitīgi ieradumi," stāsta Neauglības ārstēšanas kampaņas ārsts, Klīnikas EGV andrologs Dr. Kirils Ivanovs. „Kamēr esam jauni, neredzam postošās sekas, ko kaitīgi ieradumi atstāj uz veselību. Taču tad, kad beidzot atnākam pie ārsta, jau ir par vēlu. Aicinu apdomāt savu dzīvesveidu un mazināt neauglības riskus, jo tie ir faktori, ko mēs spējam ietekmēt," mudina ārsts.
31.aug 2017
Valdošās koalīcijas partijas vēl plāno diskusijas par Veselības aprūpes finansēšanas likumprojektu.
31.aug 2017
Šodien Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) Veselības aprūpes nozares apakšpadomes sēdē tika panākta vienošanās par Veselības aprūpes finansēšanas likumprojekta kompromisa variantu.
31.aug 2017
"Ja vēlamies atbrīvoties no saviem tauku uzkrājumiem, jāsamazina arī to daudzums uzturā. Neveselīgs ēdiens pamazām, pili pa pilītei, mūs novārdzina, un tad, kad sasniegta kritiskā robeža – slimība un liekais svars ir klāt. Sākumā gan ir tikai svara izmaiņas, kas ir izteikts nesabalansēta uztura simptoms," stāsta veselīga dzīvesveida programmas Rimi Uztura speciālists iesaka vēstnese Inga Pūce un skaidro, kāpēc mums sāk parādīties liekie kilogrami un kā no tiem visvieglāk izvairīties.