14.Saeimas vēlēšanu dienā fiksēts mazāks ārvalstīs novēlējušo skaits nekā 13.Saeimas vēlēšanu dienā, liecina informācija Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) mājaslapā.
Aizvadītajās Saeimas vēlēšanās Rīgas apkaimēs ir bijuši divi izteikti līderi - "Jaunā vienotība" (JV) un "Stabilitātei", liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotā informācija.
Priekšvēlēšanu periodā un Saeimas vēlēšanu dienā Valsts drošības dienests (VDD) nav konstatējis Latvijai nedraudzīgu ārvalstu mēģinājumus ietekmēt vēlēšanu norisi vai rezultātus atbilstoši to ārpolitiskajām interesēm, aģentūru LETA informēja VDD.
Jautājumu par "Progresīvo" ņemšanu vai neņemšanu koalīcijā "Apvienotais saraksts" (AS) vēl plāno izrunāt ar "Jauno vienotību" (JV) un Nacionālo apvienību (NA), kuras redz kā nākamās koalīcijas kodola partijas, pirmdien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu žurnālistiem paziņoja AS viens no līderiem, uz Saeimu nekandidējušais uzņēmējs Uldis Pīlēns.
Nacionālā apvienība (NA) rīcībspējīgu valdības modeli redz kopā ar "Jauno vienotību" un "Apvienoto sarakstu" (AS), šodien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu sacīja NA līderis Raivis Dzintars.
"Nacionālā apvienība" (NA) un "Apvienotais saraksts" (AS) labprāt strādātu "Jaunās vienotības" vadītā koalīcijā, nepiesaistot tai ceturto politisko spēku, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" atklāja NA un AS pārstāvji Rihards Kols un Māris Kučinskis.
Valsts prezidents Egils Levits vairāk atbalstītu koalīciju ar lielāku balsu skaitu Saeimā, taču atzīst, ka koalīcijas sastāvu noteiks partiju savstarpējās sarunas.
Valsts prezidents Egils Levits pirmdien, 3.oktobrī, aicinās uz Rīgas pili visus Saeimā ievēlētos politiskos spēkus, - to Levits paziņojis sociālajos tīklos.
Partiju apvienībai "Jaunā vienotība" (JV) ir visas iespējams piemeklēt atbilstošos koalīcijas partnerus pēc saviem ieskatiem, šādu viedokli pauda "Providus" vadošā pētniece un direktore Iveta Kažoka.
Kopumā vēlēšanas kibertelpā noritējušas mierīgi, informē informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" pārstāve Līga Besere.
Parlamentā ievēlētie pašvaldību vadītāji vairos valdības un Saeimas izpratni par pašvaldību darbu, pauž Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) priekšsēdis Gints Kaminskis.
Pēc būtības kā vienīgais reālais nākamās valdības vadītājs tiek minēts pašreizējais Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), savukārt koalīcijas kodolu varētu veidot "Jaunā vienotība" (JV), "Apvienotais saraksts" (AS) un Nacionālā apvienība (NA).
Partija "Progresīvie" ir saņēmusi uzticības mandātu no vēlētājiem un ir gatava iesaistīties jaunās koalīcijas veidošanā, saka partijas līdzpriekšsēdētāja Antoņina Ņenaševa.
"Apvienoto sarakstu" (AS) nākamajā Saeimas sasaukumā pārstāvēs politiķi no visiem tajā iekļautajiem politiskajiem spēkiem, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) dati.
Partija "Attīstībai/Par!" (AP) ir bijusi atbildīga par lēmumiem krīžu pārvarēšanas laikā un nav atkāpusies no savas programmas, tādēļ ne visi partijas pieņemtie lēmumi ir bijuši populāri Latvijas sabiedrībā, vērtējot, kādēļ atbalsts AP 14.Saeimas vēlēšanās ir mazinājies, pauž partijas pārstāve un bijusī iekšlietu ministre Marija Golubeva.
Rīgā divos 14.Saeimas vēlēšanu iecirkņos tiek risinātas tehniskās problēmas, lai pabeigtu balsu skaitīšanas procesu, ziņo Rīgas pilsētas Vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Māris Zviedris.
"Jaunā vienotība" (JV), Apvienotais saraksts (AS) un Nacionālā apvienība (NA) varētu veidot nākamās valdošās koalīcijas kodolu, pieļau AS politiķis Edvards Smiltēns.
Latvijas Krievu savienības (LKS) rezultāts 14. Saeimas vēlēšanās ir augstākais kopš 2011.gada, līdz ar to partijai vēl "viss ir priekšā", saka LKS frakcijas vadītājs Miroslavs Mitrofanovs.
Ja partiju apvienība "Attīstībai/Par" (AP) iekļūs Saeimā, partijas "Progresīvie" rokās vairs nebūs "zelta kārts" valdības veidošanā, šādu vērtējumu sniedz Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) lektore un politoloģe Lelde Metla-Rozentāle.
Neilgi pirms pašām balsu skaitīšanas beigām "Attīstībai/Par" iegūto balsu skaits 14.Saeimas vēlēšanās ir noslīdējis zem 5% barjeras, kas varētu neļaut tai iekļūt nākamajā Saeimas sasaukumā, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie dati.