Parlamentā ievēlētie pašvaldību vadītāji vairos valdības un Saeimas izpratni par pašvaldību darbu, pauž Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) priekšsēdis Gints Kaminskis.
Pēc būtības kā vienīgais reālais nākamās valdības vadītājs tiek minēts pašreizējais Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), savukārt koalīcijas kodolu varētu veidot "Jaunā vienotība" (JV), "Apvienotais saraksts" (AS) un Nacionālā apvienība (NA).
Partija "Progresīvie" ir saņēmusi uzticības mandātu no vēlētājiem un ir gatava iesaistīties jaunās koalīcijas veidošanā, saka partijas līdzpriekšsēdētāja Antoņina Ņenaševa.
"Apvienoto sarakstu" (AS) nākamajā Saeimas sasaukumā pārstāvēs politiķi no visiem tajā iekļautajiem politiskajiem spēkiem, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) dati.
Partija "Attīstībai/Par!" (AP) ir bijusi atbildīga par lēmumiem krīžu pārvarēšanas laikā un nav atkāpusies no savas programmas, tādēļ ne visi partijas pieņemtie lēmumi ir bijuši populāri Latvijas sabiedrībā, vērtējot, kādēļ atbalsts AP 14.Saeimas vēlēšanās ir mazinājies, pauž partijas pārstāve un bijusī iekšlietu ministre Marija Golubeva.
Rīgā divos 14.Saeimas vēlēšanu iecirkņos tiek risinātas tehniskās problēmas, lai pabeigtu balsu skaitīšanas procesu, ziņo Rīgas pilsētas Vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Māris Zviedris.
"Jaunā vienotība" (JV), Apvienotais saraksts (AS) un Nacionālā apvienība (NA) varētu veidot nākamās valdošās koalīcijas kodolu, pieļau AS politiķis Edvards Smiltēns.
Latvijas Krievu savienības (LKS) rezultāts 14. Saeimas vēlēšanās ir augstākais kopš 2011.gada, līdz ar to partijai vēl "viss ir priekšā", saka LKS frakcijas vadītājs Miroslavs Mitrofanovs.
Ja partiju apvienība "Attīstībai/Par" (AP) iekļūs Saeimā, partijas "Progresīvie" rokās vairs nebūs "zelta kārts" valdības veidošanā, šādu vērtējumu sniedz Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) lektore un politoloģe Lelde Metla-Rozentāle.
Neilgi pirms pašām balsu skaitīšanas beigām "Attīstībai/Par" iegūto balsu skaits 14.Saeimas vēlēšanās ir noslīdējis zem 5% barjeras, kas varētu neļaut tai iekļūt nākamajā Saeimas sasaukumā, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie dati.
Saskaņā ar pašreizējo informāciju par 14.Saeimas vēlēšanu norisi, vislielāko vēlētāju atbalstu izpelnījušies "Jaunā Vienotība" saraksta līderi - līdzšinējais ministru prezidents Arturs Krišjānis Kariņš, kuram vēlētāji piešķīruši 35 013 plusus, un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, kuram piešķirts 33 461 pluss, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) informācija.
Nākamajai Saeimai un tās apstiprinātajai valdībai pie darba jāķeras nekavējoties, risinot neatliekamus uzdevumus enerģētikas politikā, kā arī ķeroties pie 2023.gada valsts budžeta izstrādes un pieņemšanas, pauž Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks.
Nākamos četrus gadus "Jaunā vienotība" (JV) saņems maksimālo valsts finansējumu - 800 000 eiro, bet kopumā valsts finansējums pienāksies 13 partijām, liecina aģentūras LETA aprēķini.
Koalīcijas veidošanas sarunas nebūs vieglas, jo Saeimā ir iekļuvuši jauni un ļoti dažādi politiskie spēki, attiecīgi politiķiem savstarpēji vai nu būs stipri jāatkāpjas no saviem vēlēšanu solījumiem, vai arī koalīcijai būs skaitliski neliels balsu pārsvars, pauž Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.
Nacionālajai apvienībai (NA) un "Progresīvajiem" vismaz līdz vēlēšanu naktij daļā jautājumu bija būtiski atšķirīga nostāja, taču ekonomiskajos jautājumos abu partiju redzējums ļoti lielā mērā sakrīt, pauž NA Ministru prezidenta amata kandidāts un Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.
14.Saeimas vēlēšanās Latvijā ir piedalījušies 916 515 pilsoņi jeb 59,42% vēlētāju, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) informācija, apkopojot balsošanas aktivitāti visos 1055 iecirkņos.
Nākamās Saeimas sastāvā ir ievēlēti tikai 32% no esošajiem deputātiem, līdz ar to divas trešdaļas deputātu būs jauni, liecina provizoriski vēlēšanu rezultāti, kas vēl var mainīties.
Viena Saeimas deputāta mandāta iegūšana vislielākos priekšvēlēšanu aģitācijas tēriņus varētu būt prasījusi "Attīstībai/Par" (AP), savukārt vismazākos tēriņus - "Progresīvajiem", liecina aģentūras LETA aprēķini, balstoties uz Korupcijas novērošanas un apkarošanas birojam (KNAB) pēdējiem sniegtajiem partiju provizoriskajiem priekšvēlēšanu tēriņiem.
Potenciālajam koalīcijas kodolam - "Jaunajai vienotībai" (JV), "Apvienotajam sarakstam", (AS) "Nacionālajai apvienībai" (NA) un "Attīstībai/Par!" (AP) - stabilam darbam varētu būt nepieciešams vēl viens partneris, tādu viedokli pauž politologs Juris Rozenvalds.