Andris Ameriks pamet politiku

© Vladislavs Proškins / F64

Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Andris Ameriks nolēmis izstāties no paša savulaik veidotās partijas "Gods kalpot Rīgai", pametot politiku vismaz līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām, kas plānotas 2026. gada rudenī.

Kā aģentūrai LETA izteicās eiroparlamentārietis, viņš vairāk nekā 30 gadus bijis politikā - divas reizes ticis ievēlēts Saeimā, piecas reizes - Rīgas domē, bet patlaban pilda EP deputāta pienākumus.

"Ir pagājuši vairāk nekā 30 gadi. Gribu paskatīties uz politiku no malas. Ja man šķitīs, ka es bez tās nevaru, iespējams, skatīšos uz Saeimas vēlēšanām, bet pagaidām gribu paņemt pauzi un būt par parastu Latvijas pilsoni," teica Ameriks.

Ameriks jau iepriekš bija paziņojis, ka šovasar nekandidēs EP vēlēšanās.

Jautāts, vai viņš neplāno startēt 2025.gada Latvijas pašvaldību vēlēšanās, Ameriks apliecināja, ka viņš arī tajās nedomā piedalīties.

Pēc viņa paustā, arī starts Saeimas vēlēšanās pagaidām ir tikai varbūtība.

Kā vēstīts, Ameriks tika ievēlēts EP 2019.gada maijā no partijas "Saskaņa" saraksta. Iepriekš viņš ilgus gadus bija Rīgas domes vicemērs.

Politika

Reģistrētais jaunu ārvalstu investīciju apjoms no 2023.gada septembra līdz 2024.gada jūnija beigām sasniedzis 8,7 miljardus eiro, trešdien Lielo un stratēģiski nozīmīgo investīciju projektu koordinācijas padomes sēdē norādīja ekonomikas ministrs Viktors Valainis (ZZS).

Svarīgākais