Šodien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija turpināja darbu pie likumprojekta valsts aizsardzības dienesta (VAD) ieviešanai, tostarp no politiķiem izskanēja arī radikāli priekšlikumi, piemēram, tomēr atteikties no VAD, dienestā obligāti iesaukt ierēdņus un pagarināt civilā dienesta laiku, kas plānota kā alternatīva VAD.
Pirmajos gados jauniešiem, kuri negribēs pildīt valsts aizsardzības militāro dienestu valsts aizsardzības civilo dienestu varētu nodrošināt tikai Aizsardzības ministrijas (AM) padotības iestādēs, parlamentam norādījusi ministrija.
Plaša diskusija par obligāto militāro dienestu (OMD) jeb valsts aizsardzības dienestu (VAD) ir izvērsusies pēc kāda jaunieša tēva publicētā ieraksta „Twitter”.
Pirmais brīvprātīgais iesaukums Valsts aizsardzības dienestā (VAD) iespējams jau vasarā, tajā varētu uzņemt vairākus simtus cilvēku, ceturtdien Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Šodienas jautājums" pauda Aizsardzības ministra amata kandidāte Ināra Mūrniece (NA) un Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija vadītājs Raimonds Bergmanis (AS).
Valsts aizsardzības dienesta (VAD) ieviešana būs lielākais izaicinājums jaunajam aizsardzības ministram, intervijā LTV "Rīta panorāmai" vērtēja aizejošais aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).
Līdz ar šīs Saeimas lēmumu atlikt Valsts aizsardzības dienesta likumprojekta izskatīšanu, darbs pie tā ir apstājies uz vismaz mēnesi. Pēc optimistiska scenārija to varētu pieņemt līdz gada beigām. Taču, ņemot vērā jautājuma sarežģītību, diskusijas var iestiepties vēl ilgāk, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”
Valsts aizsardzības dienestam (VAD) nepieciešami dažādi jaunieši, kuriem ir dažādas spējas un zināšanas, "TV3" raidījumam "900 sekundes" sacīja Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons.
Ņemot vērā to, ka lemšana par Valsts aizsardzības dienesta (VAD) likumprojektu tiek atlikta, pirmais iesaukums varētu notiks vien nākamā gada jūlijā, nevis janvārī, kā bija paredzēts iepriekš, intervijā Latvijas Radio teica Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons.
Lielā steigā pirmajā lasījumā pieņemtais, Saeimas Juridiskā biroja asi kritizētais Valsts aizsardzības dienesta likums un to pavadošo likumu pakete, visticamāk, šajā Saeimā galīgajā lasījumā netiks apstiprināti. Ieceres virzība piebremzēta ne tikai juristu iebildumu, bet arī nākamās koalīcijas veidošanas sarunu dēļ. Idejas autors gan vēl cer pārliecināt aizejošo koalīciju, ka šis darbs jāpaveic vēl šim Saeimas sasaukumam, un viņam tajā būs sabiedrotie.
Valsts aizsardzības dienesta (VAD) reformu nebūs viegli veikt, tomēr nav citas izvēles kā garantēt drošību Latvijai, ceturtdien Saeimā debatēs par VAD likumprojektu uzsvēra aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).
Aizsardzības ministrija, iespējams, piedāvās iespēju tuvākajos gados ārvalstīs dzīvojošos jauniešus valsts aizsardzības dienestā (VAD) nemaz neiesaukt, trešdien pieļauts Saeimas komisijā.
Nacionālie bruņotie spēki (NBS) kopā ar Aizsardzības ministriju (AM) jau patlaban, negaidot galīgo Saeimas lēmumu, ļoti aktīvi strādā, lai valsts aizsardzības dienestu (VAD) pēc iespējas gludāk un veiksmīgāk varētu integrēt jau līdz šim izveidotajā valsts aizsardzības sistēmā, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" pastāstīja NBS komandieris Leonīds Kalniņš.
Tieslietu ministrija (TM) atšķirībā no Aizsardzības ministrijas (AM) rosina noteikt maigāku atbildību par izvairīšanos no valsts aizsardzības dienesta (VAD).
Valsts aizsardzības dienestā (VAD) iesauktajiem atlases procesā būs līdzvērtīgas fiziskās sagatavotības prasības kā profesionālajā dienestā, kas nozīmē, ka rekrūšiem būs jāprot trīs vingrinājumi - atspiešanās, skrējiens un vēdera preses vingrinājums, skaidro Aizsardzības ministrija (AM).
Latvijas Studentu apvienībai (LSA) neizdevās pārliecināt aizsardzības ministru Arti Pabriku (AP) valsts aizsardzības dienestu (VAD) neattiecināt uz studējošajiem, informē LSA prezidents Rūdolfs Aleksandrs Strods.
Iesaukšanai Valsts aizsardzības dienestā (VAD) karavīrus vērtēs ģimenes ārsti, dienestā nonākušajiem jauniešiem iespējami "papildus bonusi", bet par izvairīšanos no dienesta varētu piemērot līdz trīs gadu cietumsodu, liecina Aizsardzības ministrijas (AM) sagatavotā VAD reforma.