TOP

15.aug 2020
Ikviens vēlas skaistu smaidu. Lai to nodrošinātu, regulāri ejam pie zobārsta, atsakāmies ēst saldus ēdienus. Tomēr pārtikas produkti, kas šķiet nekaitīgi, bieži izrādās bieds mūsu zobiem. Piemēram, pat tomāti un maize spēj patiesībā tiem kaitēt.
14.aug 2020
Šobrīd gan dārzā, gan mežā sastopamās ogas un garšaugi ir ne vien gardi, bet arī vitamīniem, organiskajām skābēm, minerālvielām un antioksidantiem bagāti, tāpēc to lietošana ikdienā palīdz stiprināt veselību. Visu svaigā veidā nav iespējams apēst, tādēļ ziemas periodā ir vērts šos vērtīgos produktus iekļaut uzturā saldētā, kaltētā vai žāvētā veidā. Vairāk par to, kas jāņem vērā, sagatavojot ogas un garšaugus lietošanai ziemā, skaidro farmaceite Laila Zālīte.
10.aug 2020
Ikviens vēlas skaistu smaidu. Lai to nodrošinātu, regulāri ejam pie zobārsta, atsakāmies ēst saldus ēdienus. Tomēr pārtikas produkti, kas šķiet nekaitīgi, bieži izrādās bieds mūsu zobiem. Piemēram, pat tomāti un maize spēj patiesībā tiem kaitēt.
8.aug 2020
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Geka un Kjurdians, Tiguls un Robežnieks, Keine un Čuļpajevs, «The Sound Poets» un «Kremerata Baltica».
8.aug 2020
Šīs nedēļas laikā lasītākie Neatkarīgās raksti – intervijas, komentāri, izpētes raksti un lasāmgabali par visdažādākajām tēmām.
7.aug 2020
Galvenie priekšnoteikumi labai veselībai ir kustība, emocionālais līdzsvars, svaigs gaiss un sabalansēts uzturs. Vasara ir labākais laiks, lai spēcinātu organismu un stiprinātu tā dabiskās aizsargspējas, tāpēc farmaceite Zane Melberga dalās ar pieciem padomiem – ko darīt vasarā, lai stiprinātu imunitāti pirms sākusies vīrusu sezona.
1.aug 2020
Vasaras laikā īpaši aktuāls kļūst jautājums par pretparazītu līdzekļu lietošanu profilakses nolūkos. Risks saskarties ar dažādiem parazītiem vasarā nenoliedzami palielinās – biežāk tiek ēsti nemazgāti produkti – dārzeņi un augļi tieši no dobes –, savukārt bērni daudz vairāk laika pavada, spēlējoties bērnu laukumos un smilšu kastēs, kur augsne var būt inficēta. Kā atpazīt, ka organismā nokļuvuši parazīti, un kā sevi no tiem pasargāt, skaidro farmaceite Līga Cīrule.
1.aug 2020
Turpinoties vasarīgiem laikapstākļiem, arvien vairāk iedzīvotāju izvēlas pavadīt savu brīvo laiku pie ūdenstilpnēm. Lai arī karstā dienā atveldzēšanās ūdenī ir ļoti patīkama, jābūt uzmanīgiem, jo tā var sagādāt arī dažādas veselības problēmas. Par saslimšanām, kas var būt tieši saistītas ar peldēšanos, un padomiem, kā no tām izvairīties, stāsta farmaceite Anna Kivleniece.
1.aug 2020
Šīs nedēļas laikā lasītākie Neatkarīgās raksti – intervijas, komentāri un izpētes raksti par visdažādākajām tēmām.
30.jūl 2020
Pastāv vairāki veidi, kā cīnīties ar galvassāpēm - var dzert tabletes, veikt vingrinājumus, taču nereti šīs metodes ir īstermiņam. Vēl var veikt nelielas izmaiņas uzturā, iekļaujot tajā produktus, kas būs lieliski palīgi cīņā ar galvassāpēm.
30.jūl 2020
Vasaras sezona rit pilnā sparā un saulīte lutina mūs cik vien var. Šis ir skaistākais laiks, lai sēstos aiz motocikla stūres un izbaudītu burvīgu galamērķu sniegto emociju lidojumu. Vai kādreiz esat aizdomājušies par to, kur noteikti vajadzētu doties ar motociklu?
26.jūl 2020
VAS Latvijas autoceļu uzturētājs (LAU) informatīvās kampaņas "Nebrauc man virsū" sociālā eksperimenta laikā novērots, ka remontdarbu un ceļu uzturēšanas darbu laikā daļa no transportlīdzekļu vadītājiem pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus, tādējādi apdraudot savu, citu satiksmes dalībnieku un darbinieku drošību. Lai gan attiecīgie ceļu posmi aprīkoti ar ātruma ierobežojumu un brīdinājuma ceļa zīmēm, tomēr 53% autovadītāju tās neievēro, liecina LAU veiktā aptauja. Lai mazinātu ceļu satiksmes negadījumu risku, kā arī atgādinātu par drošu pārvietošanos remontdarbu un ceļu uzturēšanas posmos, Drošas braukšanas skolas eksperts Edmunds Ozolnieks apkopojis piecus svarīgākos padomus, kas noderēs ikvienam autovadītājam.
25.jūl 2020
Šīs nedēļas laikā lasītākie Neatkarīgās raksti – intervijas, komentāri, izpētes raksti un lasāmgabali par visdažādākajām tēmām.
24.jūl 2020
Pieaugušajam miegā jāpavada vidēji 7–9 stundas, bet, aprunājoties ar saviem tuviniekiem, būsiet pārsteigti, cik daudzi sūdzas par miega grūtībām. Par bezmiegu var runāt vien tad, ja miega traucējumu epizodes atkārtojas vismaz trīs naktis nedēļā 1–3 mēnešus ilgā laika periodā. Taču ir četras bieži sastopamas situācijas, kuras atstājot bez vērības, palielinās arī risks, ka bezmiegs var piezagties nepamanīts, skaidro ārste, psihiatre Nātālija Bērziņa. Savukārt farmaceite Ivanda Krastiņa stāsta, kādi dabīgi līdzekļi var palīdzēt noskaņoties miegam.
24.jūl 2020
Mūsdienās ir ļoti daudz diskusiju par veselīgu uzturu, un pastāv daudz dažādu viedokļu par to, ko ēst, kad ēst un cik daudz ēst. Daži ieteikumi tomēr ir apstrīdami.
23.jūl 2020
Vasaras mēneši jau tradicionāli nav iedomājami bez sezonālām garšas buķetēm, ko celt galdā gan ikdienā, gan svētku reizēs un ar ko papildināt ikvienu maltīti. Turklāt šobrīd, kad grila un piknika sezona rit pilnā sparā, dažādas gaļas un veģetāro ēdienu piedevas kļūst sevišķi aktuālas. Tādēļ, iedvesmojot jauniem eksperimentiem virtuvē, pieredzes bagātais šefpavārs Dzintars Kristovskis iesaka trīs visā pasaulē iecienītu un viegli pagatavojamu mājas mērču receptes, kas kalpos par lielisku alternatīvu ierastajām zivs, gaļas un dārzeņu piedevām un ar ko prasmīgi atsvaidzināt vasaras ēdienreizes. Viņaprāt, tieši mērce ir ikviena ēdiena galvenā sastāvdaļa, kas ļauj to viegli pielāgot katrai gaumei, piešķirot maltītēm restorāna cienīgu pēcgaršu.
22.jūl 2020
Vasara ir ogu laiks un tieši tāpēc Rimi Bērniem ekspertes Lība un Sāra Smildziņas izmēģina trīs dažādu saldēdienu receptes, izmantojot ogas. Pagatavo saldējuma kokteili, aveņu un baltās šokolādes vafeles, ogu sorbertu un pārsteidz ar jaunām garšām gan mājiniekus, gan ciemiņus kādā dārza ballītē.
22.jūl 2020
Mēs visi zinām, ka smēķēt, pārmērīgi dzert vai neēst dārzeņus ir slikti. Tajā pašā laikā mēs pat nenojaušam, ka lietas, kuras mēs esam pieraduši darīt katru dienu, var būt tikpat kaitīgas mūsu veselībai. Portāls "Change Health" nosaucis 8 ikdienas ieradumus, kas ir ļoti kaitīgi.
21.jūl 2020
Kājām ir diendienā jāiztur gana liela slodze – jāpieveic vismaz 10 000 soļu un pakāpienu, tajā pašā laikā – mēdzam arī ilgstoši sēdēt nekustīgā pozā ar sakrustotām kājām, tādējādi nosprostojot asinsriti un pakļaujot kājas ne vien tūskas, bet arī papildu slimību riskam. Savukārt vasarā kāju tūska ir īpaši izplatīta problēma, kas rada sāpes un smaguma sajūtu kājās. Kā mazināt kāju tūsku un sevi pasargāt no iespējamām vēnu saslimšanām, ieteikumos dalās farmaceite Zane Melberga.
19.jūl 2020
Iestājoties siltajiem gada mēnešiem, dabā teju katrs mirklis šķiet fotogrāfijas vērts. Kāpēc gan no uzņemtajiem attēliem neiegūt vairāk? Lūk, lietotnes, kurās var mēģināt fotogrāfijas pārvērst papildu ienākumos.