Rakstniece Dace Rukšāne mikroblogošanas vietnē twitter atklājusi, ka cenšas atmest smēķēšanu, taču, spriežot pēc ieraksta sociālajā portālā, tas nebūt nesolās būt viegls process.
Lai atmestu smēķēšanu, ir jāsaprot, kas mudina cilvēkus smēķēt. Kas visvairāk saista - uguns aizdegšana, dūmu smarža, klepus, nepatīkamā smaka, vai sarunas smēķētavā? Katram smēķētājam ir sava motivācija, ziņo takprosto.cc
Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus, nosakot, ka cilvēka tiesības uz tīru un labvēlīgu, ar tabakas dūmiem nepiesārņotu gaisu un tiesības nepaaugstināt smēķēšanas izraisītu slimību risku ir prioritāras salīdzinājumā ar smēķētāju interesēm smēķēt.
Saeimas Prezidijs šodien lēma 60 deputātu parakstīto apliecinājumu par piekrišanu atteikties no Saeimas smēķētavām nodot izskatīšanai Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.
Tabakas dūmi satur vairāk nekā 4000 ķīmisko vielu, tā padarot katru cigareti par "ķimikāliju rūpnīcu", bet ikvienu, kurš šos dūmus ieelpo, gribot vai nē, - par šīs rūpnīcas atkritumu vācējiem, uzsver Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti.
Galvenais bērnu smēķēšanu ierobežojošais faktors ir cena, - ja cigarešu paciņa maksātu vismaz piecus līdz desmit eiro, tas ierobežotu ne tikai daudzus jauniešus, bet arī pieaugušos, šodien diskusijā par tabakas lietošanas mazināšanu bērnu un jauniešu vidū sacīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) vecākā sabiedrības veselības analītiķe Iveta Pudule.
Tuvojoties pasaules Prettabakas dienai, Rīgas domes Labklājības departaments sadarbībā ar Rīgas Stradiņu universitātes Sabiedrības veselības fakultātes studentēm 30. maijā sabiedriskā transporta pieturu vietās aicinās iemainīt aizsmēķētu cigareti pret veselīgāku alternatīvu - ābolu.
Rīgas pašvaldības policija (RPP) saskaņā ar likuma „Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu” 14.2 pantu kontrolē smēķēšanas aizliegumu un ierobežojumu ievērošanu. Veicot šos pienākumus, RPP saskaras ar dažāda veida situācijām un cilvēku sūdzībām.
Šodien Liepājas Jauniešu mājā notiks Veselības dienas akcija "Maini cigareti pret burkānu!" un tikšanās ar veselīga dzīvesveida entuziastu Kristapu Ditki.
Trešdienas balsojumā Eiropas Parlamenta (EP) deputāti apstiprināja Tabakas direktīvas grozījumus ar mērķi padarīt smēķēšanu mazāk pievilcīgu ES jauniešiem - tiks aizliegtas
cigarešu un tabakas "garšas" un mazās paciņas, kurās ir mazāk nekā 20 cigarešu.
Visās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs, tostarp Latvijā, 26. septembrī pirmo reizi tika svinēta Bijušo smēķētāju diena – lai apsveiktu tos cilvēkus, kuri kļuvuši par bijušajiem smēķētājiem, kā arī tos, kuri ir spēruši pirmos soļus ceļā uz dzīvi bez tabakas dūmiem. Atbalstot veselīgu dzīvesveidu bez smēķēšanas, Neatkarīgā iztaujā sabiedrībā pazīstamus cilvēkus, kuri nesmēķē vai šo kaitīgo ieradumu ir atmetuši.
Spītējot milzīgajam tabakas kompāniju lobijam, Eiropas Parlaments (EP) apstiprinājis direktīvu, kas nākotnē būtiski ierobežos tabakas izstrādājumu klāstu.
Eiropas Parlaments (EP) otrdien apstiprināja ilgi izstrādāto un pretrunīgi vērtēto direktīvu, kas plāno padarīt cigaretes mazāk pievilcīgas jauniešiem.
Šodien Eiropas Savienības dalībvalstīs tiek svinēta pirmā Bijušo smēķētāju diena, lai apsveiktu cilvēkus, kuri pilnībā atteikušies no smēķēšanas vai arī spēruši pirmos soļus ceļā uz dzīvi bez tabakas dūmiem, informē Eiropas Komisijas (EK) kampaņas "Beidz smēķēt, sāc augstāk mērķēt!" pārstāve Alina Rence.
Smēķēšanas netikumu apkaro arvien agresīvāk – šobrīd gan Latvijas Saeimas, gan Eiropas Parlamenta gaiteņos tiek apspriestas vairākas idejas, kas cigaretes dūmu baudīšanu padarītu maksimāli neērtu un nepievilcīgu.
Definējot smēķēšanu bērnu klātbūtnē kā vardarbību, parlaments pagaidām nav atrisinājis plašas diskusijas raisošu jautājumu par sodiem, kas tiktu piemēroti par šādām darbībām.
Rīgas domes Labklājības departaments Rīgā, Kaļķu ielā pie Aspazijas bulvāra 31.maijā no plkst.11:00-15:00 aicina Rīgas iedzīvotājus piedalīties Pasaules dienai bez tabakas veltītā pasākumā.
Saeimas deputāti šodien trešajā, galīgajā, lasījumā pieņēma grozījumus Bērnu tiesību aizsardzības likumā, kas smēķēšanu bērna klātbūtnē definē kā vardarbību.