Pagājušajā gadā veselības aprūpes jomas valsts kapitālsabiedrības valsts budžetā iemaksājušas 1 792 503 eiro dividendes, liecina Valsts kancelejas Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijai apkopotie dati.
Slimnīcām minimālās algas pieauguma kompensēšanai papildu līdzekļi nākamgad nav paredzēti, ceturtdien valdības sēdē atzina veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).
Stacionāro pakalpojumu pārstrādes pirmajā pusgadā bijušas tikai četru procentu apmērā, tāpēc papildu finansējums slimnīcām gada nogalē netiks piešķirts, norāda Nacionālajā veselības dienestā.
Valdība otrdien, 13.augustā, pieņēmusi metodiskās vadības institūcijas noteikumus ar mērķi noteikt vienu vadošo iestādi katrā no prioritārajām veselības aprūpes jomām - onkoloģijā, kardioloģijā, psihiatrijā, pediatrijā, traumatoloģijā un ģimenes medicīnā, lai nodrošinātu vienotas kvalitātes ārstēšanu.
Turcijas slimnīcās ārstējas vairāk nekā 1000 palestīniešu teroristu grupējuma "Hamās" locekļi, pirmdien paziņojis Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans.
Pagājušajā gadā finanšu situācija slimnīcās bija smaga, bet šogad tā, lai arī nebūs ideāla, bet "būs ok", ceturtdien intervijā LTV "Rīta panorāmai" izteicās veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).
Valdība šodien pārdalījusi finansējumu un precizējusi plānotos pasākumus, lai sekmīgi īstenotu Eiropas Savienības (ES) fondu finansētus infrastruktūras attīstības projektus vairākās ārstniecības iestādēs, kas tieši ietekmē valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijā (VM).
Latvijas Slimnīcu biedrība (LSB) un Veselības ministrija (VM) vienojušās noteikt observācijas jeb pacientu novērošanas maksājumu, ņemot vērā slimnīcas līmeni, aģentūrai LETA sacīja LSB valdes priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs.
Slimnīcā katrs eiro ir svarīgs, bet ievērojamu summu tās zaudē tieši pacientu dēļ. Proti, cilvēks saņem kādu pakalpojumu, taču nesamaksā. Iestādes, lai atgūtu parādu, piesaista arī piedzinējus. Lēš, ka kopējā parādu summa varētu būt vairāki miljoni eiro.
Valdības šonedēļ veselības nozarei piešķirtie papildu 41,3 miljoni eiro slimnīcu stāvokli neko daudz neuzlabos, intervijā Latvijas Radio vērtēja Latvijas Slimnīcu biedrības valdes priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs.
Nacionālais veselības dienests (NVD) plāno izvērtēt, kādām veselības nozares prioritātēm tiks izlietoti valdības papildu piešķirtie 41,3 miljons eiro, kas paredzēti, lai turpinātu nodrošināt akūtās vajadzības veselības aprūpē un ārstniecības nepārtrauktību.
Veselības ministrija (VM) pauž nožēlu, ka informatīvais ziņojums par plānotajām izmaiņām slimnīcu tīklā netika izskatīts 15.augusta, kā tas iepriekš bija paredzēts, pēc tikšanās ar Saeimas priekšsēdētāju Edvardu Smiltēnu (AS) aģentūrai LETA sacīja VM parlamentārā sekretāre Ilze Ortveina.
Valdība šodien apstiprināja Ministru kabineta noteikumus, kas nosaka kārtību, kādā tiek īstenoti Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas politikas fonda īstenotie pasākumi ārstniecības iestādēs ar mērķi stiprināt veselības aprūpes sistēmu un uzlabot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību Latvijas iedzīvotājiem.
Ņemot vērā reģionālās pieejamības aspektu, pieejamo infrastruktūru un attālumus starp ārstniecības iestādēm, kā arī sociālos aspektus, Veselības ministrija (VM) pieņēmusi lēmumu šobrīd nevirzīt priekšlikumu par dzemdību nodaļu slēgšanu Balvos un Dobelē, kā tas bija iecerēts iepriekš, aģentūra LETA noskaidroja ministrijā.
Veselības ministrija (VM) slimnīcu tīkla reformā lielāko uzsvaru liek uz neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanu, stiprinot neatliekamās palīdzības un slimnīcu uzņemšanas nodaļas un cenšoties uzlabot tajās sniegto palīdzību, otrdien preses konferencē stāstīja ministrijas pārstāvji.
Slimnīcām, kurās gada laikā notikušo dzemdību skaits ir mazāks par 500, nāksies atteikties no šāda veselības aprūpes pakalpojuma sniegšanas vai pierādīt, ka slimnīca spēj nodrošināt dzemdībpalīdzību kvalitatīvā līmenī. Latvijā pašlaik ir sešas slimnīcas, kurās gada laikā pieņemtas mazāk nekā 500 dzemdības.
Veselības ministrija (VM) ar slimnīcām vienojusies saglabāt neatliekamo medicīnisko palīdzību pašreizējā līmenī un pēc iespējas tuvāk pacienta dzīvesvietai, pēc tikšanās ar ministriju aģentūrai LETA pavēstīja Latvijas Slimnīcu biedrības (LSB) valdes priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs.
Ārstniecības iestādes joprojām nav saņēmušas naudu par šogad pacientiem sniegtajiem valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, aģentūrai LETA pavēstīja Latvijas Slimnīcu biedrības valdes priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs.