Situācija Daugavpils slimnīcā ir stabilizējusies, taču problēmu ar ārstniecības speciālistu nodrošinājumu vēl neesam atrisinājuši, Neatkarīgajai sacīja Daugavpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Grigorijs Semjonovs. Tomēr jau tuvākajā laikā slimnīca plāno paziņot par apturēto plānveida operāciju atsākšanu.
Daugavpils reģionālajā slimnīcā izveidojusies situācija nav nekas neparasts, šādu viedokli pauda Latvijas Slimnīcu biedrības (LSB) vadītājs Jevgēņijs Kalējs.
Latgales reģionā slimnīcu pārklājums ir pietiekami labs, lai Daugavpils slimnīcas pacientus varētu novirzīt pie speciālistiem uz citām reģiona slimnīcām, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja Veselības inspekcijas direktore Indra Dreika.
Par nesen piedzīvoto ekstremālo situāciju Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā un no tās gūtajām atziņām, pārmetumu pamatotību slimnīcas vadībai «par ilgstošu bezdarbību», kā arī gaidāmo slimnīcu padomju atjaunošanu Neatkarīgās intervija ar Stradiņu vadītāju Ilzi Kreicbergu.
Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīca atsāk darbu pilnā apjomā, atsākot uzņemot arī plānveida pacientus. Ierastā kārtībā tiek sniegta arī neatliekamā medicīniskā un ambulatorā palīdzība, vēsta slimnīcas mājaslapa.
Veselības inspekcija jau līdz šim ir veikusi Latvijas slimnīcu insulta vienību auditu, tātad pārbaudījusi šo slimnīcu nodaļu darbu jau pirms gadījuma Rēzeknes slimnīcā, kur pacientei ar insultu netika sniegta adekvāta veselības aprūpe. Oficiālie audita rezultāti būšot novembrī, taču veselības ministre Ilze Viņķele atklāj, ka šā audita rezultāti «nav bijuši izcili».
Lai risinātu tādus gadījumus kā Rēzeknē, kur vietējais mediķis Georgijs Tihonovs nav spējis pacientei diagnozticēt insultu, iecerēts ārstiem reģionos sākt piedāvāt attālinātas konsultācijas, lai viņi režīmā 24/7 varētu lūgt padomu speciālistiem Rīgā, šorīt LTV "Rīta panorāmā" stāstīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).
Kāda sievete dalījusies ar pieredzi par piedzīvoto Tukuma slimnīcā. Kā izrādās, cilvēku, kuram bija nepieciešama palīdzība, vienkārši aizsūtija uz aptieku.
Tuvāko divu nedēļu laikā Veselības inspekcijas speciālisti tiksies ar Rēzeknes slimnīcas valdi, lai izvērtētu slimnīcas darba organizāciju, iepazītos ar dokumentāciju un saņemtu skaidrojumu no konkrētā ārsta, kurš tiek vainots insulta pacientes neuzņemšanā slimnīcā, Neatkarīgajai pastāstīja Veselības inspekcijas speciāliste Maira Kalniņa.
Kāpēc ar neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādi uz slimnīcu atvestu pacienti ar aizdomām par insultu neizmeklē neirologs? Kāpēc paciente nenonāk insulta vienībā, kurai Rēzeknes slimnīcā ir jāstrādā diennakts režīmā? Un kāpēc pacienti vienkārši palaiž mājās, nesniedzot faktiski nekādu palīdzību?