Krievijas Federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests ("Rosseļhoznadzor") atcēlis šonedēļ plānoto inspekciju Latvijas uzņēmumos, teikts iestādes mājaslapā.
Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs nosūtījis vēstuli Eiropas Komisijas (EK) Lauksaimniecības komisāram Dačanam Čološam, kurā izklāstītas sekas un iespējamie finansiālie zaudējumi Latvijas piena un citās nozarēs, ja pēc Krievijas aizlieguma importēt lauksaimniecības un pārtikas preces steidzami netiks īstenoti pasākumi ES līmenī.
Pēc oficiālajām aplēsēm, Krievijas embargo skāris 5% preču, ko Latvija līdz šim eksportēja uz Krieviju, kas veidoja kopumā 0,5% no Latvijas kopējā preču eksporta.
Šveice izstrādā papildus pasākumus, lai neļautu apiet Eiropas Savienības (ES) noteiktās sankcijas pret Krieviju, teikts trešdien izplatītajā valdības paziņojumā.
Krievijas mazumtirgotāji valdībai sākuši žēloties par piegādātāju cenu paaugstināšanu, un varasiestādes jau brīdinājušas par cenu kontroli un vēršanos pret "spekulantiem" un importa aizlieguma pārkāpējiem.
Valdība šodien lēma Krievijas sankciju skartajiem Latvijas uzņēmumiem piešķirt nodokļu brīvdienas, kā arī eksporta tirgu apgūšanai piešķirt papildu piecus miljonus eiro, šodien pēc valdības sēdes atzina ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP).
Neskatoties uz Krievijas noteikto embargo atsevišķiem pārtikas produktiem, neviens Latvijas uzņēmums nav pārtraucis darbu vai sācis darbinieku atlaišanu. Taču uzņēmumos bažas par nākotni pieaug. Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) uzskata, ka embargo skartajiem ražotājiem būtu jāpiešķir nodokļu brīvdienas. Politiķi un amatpersonas savukārt spiež par eksporta subsīdiju atjaunošanu un valsts pasūtījumu atsevišķiem produktiem.
Eiropas Savienības dalībvalstīm nav ne jausmas, kādi būs Krievijas tālākie soļi, vai sekos jaunas sankcijas, kā palīdzēt izdzīvot pēkšņās krīzes skartajiem pārtikas uzņēmumiem.
Austrālija plāno ieviest papildus sankcijas pret Krieviju, tādā veidā reaģējot uz Krievijas ieviestajām sankcijām Rietumiem un militāro agresiju pret kaimiņvalsti Ukrainu, vēsta "The Independent".
Vairākas Eiropas Savienības (ES) valstis rosina sasaukt ārkārtas ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sēdi, lai pārrunātu situāciju saistībā ar Krievijas noteikto pārtikas importa embargo un mēģinātu rast risinājumus, aģentūrai LETA pastāstīja Zemkopības ministrijas valsts sekretāra vietnieks Aivars Lapiņš.
Ukrainas valdība lūgusi Nacionālās drošības padomi ieviest sankcijas pret 172 Krievijas pilsoņiem un 65 uzņēmumiem, pamatojot to ar kaujinieku finansēšanu un atbalstīšanu, vēsta UNIAN.
Lai atrastu jaunus noieta tirgus Latvijā ražotajām pārtikas precēm, kas pakļautas Krievijas embargo, ir nepieciešams divu trīs gadu darbs, šādas aplēses šodien preses konferencē pauda ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (V).
Krievijas embargo pret valstīm, kas ieviesušas ekonomiskās sankcijas pret to, dēļ, Igaunija zaudēs apmēram ceturtdaļu piena produkcijas eksporta, vēsta Postimees.ee.
Austrālija gatavojas pastiprināt sankcijas pret Krieviju, piektdien paziņojis Austrālijas premjerministrs Tonijs Ebots, brīdinot Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu neievest karavīrus Ukrainā.
Krievijas reakcija uz Rietumu ekonomiskajām sankcijām bija gaidāma, bet tā visvairāk ietekmēs pašas Krievijas iedzīvotājus, uzskata Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite.
Krievija uz gadu pilnībā aizliedz ievest piena produktus, zivis, cūkgaļu, liellopu, vistas gaļu no Eiropas Savienības, ASV, Austrālijas, Kanādas, Norvēģijas.