Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) neizskata iespēju vienoties par valdības veidošanu ar "Saskaņas centru" (SC) un apvienību "Par labu Latviju", šodien Latvijas Radio paziņoja ZZS līderis Augusts Brigmanis.
Vēlēšanu rezultāti Kurzemes apgabalā lielā mērā apstiprina pirms pāris nedēļām izvirzītās prognozes. Zināms pārsteigums ir Par labu Latvijai vājie skaitļi.
Būtiskas problēmas vēlēšanu norisē nav konstatētas, kā arī nav saņemta tāda informācija, uz kuru pamatojoties būtu nepieciešams pārskatīt kāda vēlēšanu iecirkņa rezultātus vai būtu pamats kriminālprocesa uzsākšanai, svētdienas pēcpusdienā, vērtējot vēlēšanu norisi, atzina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars. Tomēr dažādi pārpratumi un kuriozi bijuši gan.
Ja apvienības Saskaņas centrs pārliecinošā uzvara Latgalē bija gaidāma, tad otrais labākais, proti – Zaļo un zemnieku savienības rezultāts, sagādājot pārsteigumu, liek prātot, – tas ir Aivara Lemberga jeb latgaliešu plusiņus ieguvušo Riharda Eigima, Jāņa Klauža vai spēkavīra Viktora Ščerbatiha faktors?
Astoņas no 13 politiskajām partijām 10. Saeimas vēlēšanās nav ieguvušas pietiekamu balsu skaitu, lai pārvarētu piecu procentu barjeru iekļūšanai parlamentā. Atsevišķi politiskie spēki gatavi apstrīdēt vēlēšanu norisi un rezultātus.
Vislielākie izdevumi par vienu deputāta vietu bijuši apvienībai "Par labu Latviju" (PLL), bet vismazākie - nacionālajai apvienībai "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK), aprēķinājis laikraksts "Biznes&Baltija".
Lai saprastu Latvijas vēlēšanu atainošanu pasaules televīzijās (TV), ir jāsaprot, ka iekļūt pasaules raidstaciju ziņu blokos ar vēlēšanu rezultātiem nav vienkārši. Vēlēšanu norise pati par sev negarantē to, ka par Latviju vispār paradīsies sižets.
"Par ko balsosiet? Par Raivi Dzintaru un Jāni Dūklavu? Nu, tad pateiksim, kur atrodas vēlēšanu iecirknis," smaida divas kundzes labākajos gados, kad tām vaicājam par balsotavas atrašanās vietu Madonā.
Gan pirms, gan pēc vēlēšanām premjers Valdis Dombrovskis vairākkārt atkārtoja, ka prioriāte nākamās valdības veidošanā būs esošajiem koalīcijas partneriem.
Krieviem ir tāds teiciens: "Kas krievam ir labi, tas vācietim nāve." To 10. Saeimas vēlēšanu kontekstā var attiecināt uz Par labu Latviju un Visu Latvijai!–TB/LNNK rezultātiem.
Pašlaik nevajadzētu norakstīt ne Aināru Šleseru (LPP/LC), ne Andri Šķēli (TP), ne citus apvienības "Par labu Latviju" (PLL) līderus, aģentūrai LETA sacīja polittehnologs Jurģis Liepnieks.
10.Saeimas vēlēšanu uzvarētājiem nav ne mazākā iemesla slīgt pašapmierinātībā un nākamajai valdībai ir ar steigu jāmaina sava ekonomiskā politika un jādomā, kā valstī izveidot konkurētspējīgu ekonomiku, biznesa portālam "Nozare.lv" sacīja ekonomiste Raita Karnīte.
Visvairāk plusiņu 10.Saeimas vēlēšanās pielikti pretī premjera Valda Dombrovska ("Vienotība") un "Saskaņas centra" premjera amata kandidāta Jāņa Urbanoviča uzvārdam, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas provizoriskie dati par 671 no kopumā 1013 iecirkņiem.
Ņemot vērā vēlētāju ieliktos "plusiņus" un veiktos kandidātu svītrojumus, visticamāk, ka jaunajā Saeimā no apvienības "Vienotība" saraksta nav iekļuvusi iekšlietu ministre Linda Mūrniece un partijas "Jaunais laiks" Rīgas domes frakcijas vadītāja vietnieks Olafs Pulks, liecina aģentūras LETA rīcībā esošie provizoriskie vēlēšanu rezultāti.
Ministru prezidents Valdis Dombrovskis ("Vienotība") saņēmis telefoniskus apsveikumus no Vācijas kancleres Angelas Merkeles un Lietuvas premjerministra Andrja Kubiļa.
Visticamāk, ka jaunajā Saeimā valdības koalīciju veidos "Vienotība", Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK), to šodien pēc tikšanās ar ZZS un VL-TB/LNNK pārstāvjiem atzina "Vienotības" priekšsēdētājs Ģirts Valdis Kristovskis.
Kristīgi demokrātiskā savienība (KDS), kas pēc provizoriskiem datiem nav pārvarējusi iekļūšanai 10.Saeimā nepieciešamo 5% barjeru, plāno sākotnēji Satversmes tiesā, bet pēc tam tālāk Eiropas tiesu institūcijās sūdzēties par nedemokrātisko mediju attieksmi pret mazajām partijām.