Nākamajam Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktoram jābūt godīgam, labam vadītājam, ar pieredzi valsts pārvaldē un iekšpolitiski pilnīgi neitrālam, otrdien žurnālistiem atzina SAB direktors Jānis Kažociņš.
Aģentūras LETA aptaujātie koalīcijas politiķi pozitīvi vērtē bijušā ģenerālprokurora Jāņa Maizīša kandidatūru Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktora amatam.
Valdība otrdien, 5.martā, aiz slēgtām durvīm uzklausīs aizejošā Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktora Jāņa Kažociņa informatīvo ziņojumu par SAB darbību pagājušā gadā, liecina valdības darbakārtība.
Valdošās koalīcijas nespēja laikus – līdz 2. februārim – vienoties, kurš būs nākamais Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktors, ir izsaukusi jaunas kaislības šā amata kandidātu meklējumos.
Par Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītāja amata kandidātu netiks veidots politiskais tirgus, šodien aģentūrai LETA apgalvoja Saeimas Nacionālās drošības komisijas (NDK) priekšsēdētājs Valdis Zatlers (RP).
Nākamais Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktora amata kandidāts varētu plašākai publikai nebūt pazīstams, tā intervijā Neatkarīgajai atzinis viens no Tautas partijas dibinātājiem, bijušais veselības un finanšu ministrs Gundars Bērziņš.
Vēsture liecina, ka Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktora apstiprināšanu vienmēr pavadījusi smaga politiskā cīņa. Uzvarējis tas kandidāts, aiz kura stāvējusi vai nu Saeimas ietekmīgākā partija, vai sabiedroto valstu plecs.
Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītājs būtu jāizraugās no tiesībsargājošo iestāžu vai specdienestu speciālistu vidus, šodien intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.
Tuvojoties Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītāja Jāņa Kažociņa pilnvaru termiņa beigām, valdošajai koalīcijai aizvien aktuālāks kļūst jautājums par viņa pēcteča kandidatūru.
Nav tik svarīgi, vai nākamais Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītājs nāks no politiķu vai drošības nozares vides, bet galvenais ir, lai viņš būtu profesionāls, politiski neitrāls un domātu par valsti, šorīt telekompānijā LNT sacīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V).
Satversmes aizsardzības birojā (SAB) speciālā atļauja darbam ar valsts noslēpumu kopumā tika pieprasīta 50 Saeimas deputātiem. 44 deputātiem atļauja ir izsniegta, bet trim deputātiem izsniegt speciālo atļauju darbam ar valsts noslēpumu atteikts.
Teju puse jeb 49% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju ir informēti par SAB un tā galvenajiem uzdevumiem. Tikai 3% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem novērtējuši, ka viņi ir labi informēti par Satversmes aizsardzības biroju (SAB) un tā galvenajiem uzdevumiem. To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, aprīlī veiktais pētījums.
Līdz ar pašreizējā Satversmes aizsardzības biroja (SAB) šefa Jāņa Kažociņa marta beigās paziņoto, ka viņš nolēmis nekandidēt uz vēl vienu termiņu SAB direktora amatā, kuluāru sarunās arvien biežāk izskan minējumi par viņa pēcteci, ziņo pietiek.com.
Ilggadējais Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktors Jānis Kažociņš paziņojis, ka negrasās kandidēt uz biroja vadītāja amatu trešo reizi – neesot labi, ja tik nopietnā amatā viens cilvēks aizsēžoties pārāk ilgi.
Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers nolēmis neatcelt Satversmes aizsardzības biroja (SAB) lēmumu atteikt izsniegt speciālo atļauju darbam ar valsts noslēpumu "Saskaņas centra" (SC) Saeimas frakcijas priekšsēdētājam Jānim Urbanovičam.
1991. gada 4. novembrī Latvijas Republikas Ministru padome pieņēma lēmumu nr. 301 par Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas Informācijas departamenta izveidošanu. Šī diena jau divdesmit gadus tiek uzskatīta par atjaunotās Latvijas izlūkdienesta dzimšanas dienu.
Viens no Satversmes aizsardzības biroja (SAB) nākotnes izaicinājumiem ir tehnoloģiju attīstība, kā arī par potenciālu izaicinājumu var kļūt notikumu attīstība Baltkrievijā.
Satversmes aizsardzības birojs (SAB) pārliecinājies, ka abu Valsts prezidenta amata kandidātu Valda Zatlera un Andra Bērziņa biogrāfijās nav šķēršļu šā amata ieņemšanai un atļaujas darbam ar valsts noslēpumu saņemšanai.
Tas, ka tiek noklausītas ne tikai telefonsarunas, bet atsevišķās vietās arī telpas, ir zināms katram, kas saistīts ar drošības sfēru, piektdien LNT raidījumā "900 sekundes" uzsvēra bijušais Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītājs Lainis Kamaldiņš.