Saeima šodien lēma nodot izskatīšanai parlamenta Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai tālākai izvērtēšanai iniciatīvu par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes samazināšanu pārtikas produktiem.
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) atbalsta pasākumi uzņēmumiem Covid-19 pandēmijas krīzē, kas paredz pārmaksātā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) paātrinātu atmaksu un VID administrēto nodokļu samaksas termiņu pagarinājumu, īstenoti atbilstoši paredzētajiem mērķiem un noteiktajai kārtībai, informē Valsts kontrole.
Nākamā gada budžeta sarunu laikā tiks aktualizēts piedāvājums ieviest terminētu samazināto pievienotās vērtības nodokli (PVN) atsevišķās nozarēs, trešdien intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA).
Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes samazināšana krīzes skartajās nozarēs līdz 9% divos gados budžetā neienestu ieņēmumus kopumā 90 miljonu eiro apmērā, piektdien intervijā Latvijas Radio sacīja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA).
Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes samazināšana pārtikas produktiem būtu atspaids trūcīgākajai sabiedrības daļai cenu pieauguma apstākļos, intervijā Latvijas Radio šorīt atzina Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra (LTVC) vadītāja Ingūna Gulbe.
“Maxima Latvija” sadarbībā ar partnerorgtanizācijām – biedrību “Zemnieku saeima” (ZSA), Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomi (LOSP) – Saeimā iesniedza iniciatīvu “Samazinām PVN pārtikas produktiem”. Iniciatīvas mērķis ir samazināt Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi 5 % apmērā svaigiem pārtikas produktiem un to atbalsta vairāk nekā 15 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju.
No šodienas par visām precēm, ko iedzīvotāji būs iegādājušies tiešsaistes pārdošanas vidē un saņems sūtījumos no valstīm, kas nav Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, būs jānoformē importa muitas deklarācija un jāsamaksā pievienotās vērtības nodoklis (PVN), aģentūrai LETA pavēstīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāvji.
"Latvijas Pasta" valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns un VID Muitas pārvaldes direktors Raimonds Zukuls LTV raidījumā "Rīta panorāma" skaidroja ar kādiem sarežģījumiem nāksies saskarties pēc 1. jūlija, kad spēkā stāsies izmaiņas Eiropas Savienības tiesību aktos. Turpmāk visi sūtījumi, kas nonāks Latvijā no trešajām pasaules valstīm būs jāmuito.
Saskaņā ar izmaiņām Eiropas Savienības (ES) tiesību aktos no 2021.gada 1.jūlija pilnīgi visām precēm, kas tiks iegādātas ārpus ES, tajā skaitā interneta veikalos, tiks piemērots pievienotās vērtības nodoklis (PVN).
No 1.jūlija par visām precēm, ko iedzīvotāji būs iegādājušies tiešsaistes pārdošanas vidē un saņems sūtījumos no valstīm, kas nav Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, būs jānoformē importa muitas deklarācija un jāsamaksā pievienotās vērtības nodoklis (PVN), atgādināja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāvji.
No 2021. gada 1. jūlija visiem komerciālo sūtījumu saņēmējiem būs elektroniski jāiesniedz muitas deklarācija un jāsamaksā pievienotās vērtības nodoklis (PVN) par precēm, informē Finanšu ministrija.
No šī gada 1. jūlija spēkā stāsies izmaiņas Eiropas Savienības (ES) tiesību aktos par e-komercijas sūtījumiem piemērojamo pievienotās vērtības nodokli (PVN). Tie paredz, ka pilnīgi visām precēm, kuras privātpersona iegādāsies interneta veikalos ārpus ES, piemēram, Ķīnas, Amerikas, Lielbritānijas internetveikalos tiks piemērots PVN. Līdzšinējo lēto preču iegāde kļūs piņķerīgāka un dārgāka.
Eiropas Komisija (EK) ierosinājusi atbrīvot no pievienotās vērtības nodokļa (PVN) preces un pakalpojumus, ko EK, Eiropas Savienības (ES) struktūras un aģentūras dara pieejamus dalībvalstīm un iedzīvotājiem krīzes laikā, informēja EK pārstāvniecības Latvijā Preses nodaļā.
Pēc divām nedēļām darbu jāsāk jaunizveidotajai Ekonomisko lietu tiesai. Saeima par tiesnešiem tajā apstiprinājusi deviņus juristus, kas līdz šim tiesneša amatā nav strādājuši nevienu dienu. Viņi ir pirmie tiesneši, kas nav kārtojuši kvalifikācijas eksāmenu. Tiesa gan, zvērestu viņi vēl nav nodevuši, vēsta raidījums "Nekā personīga".
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas darbinieki februārī apturējuši koka palešu tirdzniecības jomā strādājoša noziedzīga grupējuma darbību, kas nodarbojās ar pievienotās vērtības nodokļa (PVN) izkrāpšanu, valsts budžetam nodarot zaudējumus vairāk nekā 200 000 eiro apmērā.
Valdības mērķis ir ilgtermiņā veidot Latviju par valsti ar ilgtspējīgu ekonomisko izaugsmi un stiprināt tās konkurētspēju. Lai to sasniegtu, būtiskākais ir rūpēties par Latvijas iedzīvotāju labklājību un drošību kā ikdienā, tā krīzes situācijās, atzīst Finanšu ministrijas Komunikācijas departamenta direktors Aleksis Jarockis.
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputātu vairākums šodien noraidīja opozīcijas politiķu iesniegtos priekšlikumus, kas paredz samazināt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi ne tikai kopumā, bet arī vairākām Covid-19 krīzes skartajām nozarēm.
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) nav gatavs piedāvāt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes celšanu, lai tādējādi rastu iespēju vairāk samazināt valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) likmi.