Opozīcija rosina piemērot samazināto PVN likmi elektroenerģijai un gāzei

© f64.lv, Andrejs Strokins

Opozīcija rosina līdz 2022.gada vidum elektroenerģijai un dabasgāzei piemērot samazināto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi 5% pašreizējās 21% likmes vietā.

Grozījumus Pievienotās vērtības nodokļa likumā iesnieguši partijas "Republika" biedri, deputāti Vjačeslavs Dombrovskis, Kaspars Ģirģens, Evija Papule, Ēriks Pucens un partijas "Par cilvēcīgu Latviju" biedre, deputāte Ramona Petraviča.

Politiķi rosina noteikt, ka no 15.oktobra līdz 2022.gada 1.jūnijam samazināto 5% PVN likmi piemēro elektroenerģijai, tās pārvades un sadales pakalpojumiem un obligātā iepirkuma komponentēm.

Tāpat grozījumos paredzēts 5% PVN likmi piemērot dabasgāzei, tās pārvades un sadales pakalpojumiem.

Kā ziņots, lai kompensētu straujo elektroenerģijas cenu kāpumu, Ekonomikas ministrija ir sagatavojusi piedāvājumu par 10 eiro palielināt atbalsta apjomu visām aizsargātā lietotāja grupām, tostarp daudzbērnu ģimenēm un mazturīgām mājsaimniecībām, aģentūru LETA informēja ministrijā.

Atbalsta palielinājumam no budžeta līdzekļiem papildu nepieciešami 17,5 miljoni eiro gadā. Par to vēl būs jālemj valdībai.

Jau vēstīts, ka ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA) bija sasaucis Valsts enerģētiskās krīzes centra sēdi, kurā nozares atbildīgo iestāžu pārstāvji informēja, ka gan elektroenerģijas, gan dabasgāzes, gan siltumenerģijas ražošanā izmantotie izejmateriāli Latvijā ir pietiekamā daudzumā, taču vērojamas cenu izmaiņas - straujākas izmaiņas ir elektroenerģijai un dabasgāzei, mazāk straujas - šķeldai un citiem resursiem, kas tiek izmantoti siltumenerģijas ražošanā.

Latvijā

“Polija un Latvija apzinās, ka Eiropai ir jāstrādā pie konkurētspējas veicināšanas, inovācijām un birokrātijas mazināšanas un nākamo pusgadu šiem jautājumiem pievērsīs pastiprinātu uzmanību. Mēs varam strādāt kopā un pastiprināt jau līdz šim veiksmīgo sadarbību,” par secinājumiem pēc divu dienu vizītes Polijā norāda ekonomikas ministrs Viktors Valainis. Polija nākamos sešus mēnešus būs prezidējošā valsts ES Padomē.

Svarīgākais