Kāds jauns vīrietis pavisam nesen lidojis no Londonas uz Vāciju. Mediju uzmanību viņš pievērsis pēc tam, kad paziņojis, ka neviens drošības pārbaužu laikā nav pamanījis, ka viņš ceļošanai izmantojis savas draudzenes pasi.
Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs paziņojis, ka Polijas jaunajās pasēs nav jāizmanto Viļņā esošās Aušras vārtu Svētās Dievmātes kapelas attēls, kas tiek apspriests kā viens no variantiem Polijas jauno pasu grafiskajam noformējumam.
Latvija un Lietuva ir ierindota 10.vietā pasu "spēcīguma" indeksā, ko veidojusi pētījumu kompānija "Arton Capital", apkopojot datus par to, cik daudz valstis un teritorijas katras valsts pilsonis var apmeklēt bez iepriekš izsniegtas vīzas vai arī var saņemt vīzu, ierodoties citā valstī.
Kādu Igaunijas pilsoni šonedēļ Krievijas - Igaunijas robežkontroles punktā Narvā pamatīgi pārsteigusi vārna, kas nozagusi vīrietim pasi tieši pirms viņš vēlējies šķērsot robežu, lai nokļūtu atpakaļ mājās, vēsta ārvalstu mediji.
Pateicoties opozīcijā esošās Saskaņas un No sirds Latvijai deputātiem, kas diametrāli mainīja savu viedokli, Vienotības iecere teju jebkuram dāvāt iespēju savā pasē ierakstīt tautību latvietis cietusi neveiksmi. Trešajā lasījumā šo priekšlikums no likumprojekta parlaments svītroja.
Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja priekšlikumu likumā noteikt iespējas pilsoņiem neatkarīgi no izcelsmes pasē mainīt tautības ierakstu uz "latvietis".
Kādreiz teica, ka pase jāsargā kā acs pierē. Tomēr pat tas, ka pase ir Latvijas Republikas īpašums, būtībā neliek nekā īpašāk pret to izturēties. Tas ir personas dokuments, taču ne valsts simbols, un uz to neattiecas valsts simbola nosacījumi kā, piemēram, uz karogu vai ģerboni.
Lietuvas konsulārā dienesta rīcībā nonākusi jau otrā Krievijas pilsoņa pase, kurā kā dokumenta izdošanas vieta uzrādīta "Krievijas pilsēta Odesa", raksta portāls Delfi.lt
Valdība šodien atbalstīja Iekšlietu ministrija (IeM) sagatavotos grozījumus Iedzīvotāju reģistra likumā, kas paredz, ka pēc 2017.gada 1.janvāra varēs lūgt piešķirt jaunu personas kodu bez dzimšanas datuma norādīšanas.
„Neatkarīgās Tukuma ziņas” sociālajā vietnē Twitter ievietojusi priecīgu vēsti – pozitīva tā noteikti šķitīs vismaz vienam cilvēkam: Ziedonim Kronbergam, jo redakcijas telpās ir nogādātā viņa soma un pase.
Valsts policija (VP) vērtēs partijas "Par dzimto valodu" aktīvista Illariona Girsa rīcību, sadedzinot savu pasi, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis.
Personas dokumentu reālās izmaksas neatbilst valsts nodevas apmēram, kuru ir jānomaksā pases un/vai personas apliecības jeb elektroniskās identifikācijas kartes (eID) saņēmējam. Ja cilvēks izvēlas tikai eID karti, viņš ir ieguvējs finansiālā izteiksmē, jo samaksā uz pusi lētāk, bet pases saņēmējs daļēji samaksā arī par eID kartes izgatavošanu citai personai. Kāpēc tā? Pases izsniegšana nav pirmās nepieciešamības pakalpojums.
Ārlietu ministrija aicina Latvijas iedzīvotājus, dodoties ceļojumā uz Norvēģiju, izmantot pasi, nevis personas apliecību, aģentūru LETA informēja ministrijā.
Mainot pasi, daži pat neprasot kopā ar jauno dokumentu saņem arī iepriekšējo – tikai ar pāris caurumiem. Savukārt citiem nederīgo dokumentu ne lūdzams nedod. Turklāt cilvēkiem mēdz piemirsties, ar kādu motivāciju vai tekstu viņiem sacaurumotais dokuments ir atdots. Vieni apgalvo, ka „paprasīju par piemiņu un man atdeva”, citiem itin kā piedāvāts - „man pajautāja, vai gribu veco pasi atpakaļ”.