Valsts prezidents Egils Levits rosina Saeimu veikt likuma grozījumus, lai nākotnē pārtrauktu valsts finansējuma piešķiršanu tām partijām, kurām izjukušas Saeimas frakcijas.
Lai arī partija “KPV LV” mainījusi ne tikai nosaukumu uz “Par Cilvēcīgu Latviju”, bet arī pieckārt samazinājusi savu pārstāvniecību Saeimā, tā joprojām rīkojas ar prāvo tai piešķirto valsts budžeta naudu - vairāk nekā 640 000 eiro gadā. Tik liels finansējums izriet no 13.Saeimas vēlēšanu rezultātiem. Tomēr atteikties no šīs naudas palikušie politiķi nedomā, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”.
Satversmes tiesa (ST) ierosinājusi lietu par normu, kas nosaka valsts finansējuma piešķiršanas kārtību partijām un liedz valsts finansējumu tikai pašvaldību vēlēšanās startējošām partijām, informēja tiesā.
Koalīciju veidojošās partijas gatavojas trešdien atbalstīt Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma grozījumu projekta nodošanu izskatīšanai parlamenta Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā, kā arī pirmajā lasījumā.
Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens (JV) cer augusta nogalē sākt izvērtēt Augstākās izglītības padomes (AIP) līdzšinējo darbību un iespējamos padomes attīstības scenārijus, sacīja deputāts.
Saeimas deputāts Vjačeslavs Dombrovskis plāno augusta beigās dibināt savu politisko partiju, kas būs veidota uz nesen dibinātās biedrības "Republika 2030" "paveikto darbu pamata", pastāstīja politiķis.
Eiroskeptiķu partijas "Alternatīva Vācijai"(AfD) popularitāte nokritusies līdz zemākajam līmenim kopš 2017.gada jūlija, liecina sestdien publicētie aptaujas rezultāti.
Oktobrī visbūtiskāk ir pieaudzis vēlētāju atbalsts partijai "Saskaņa", savukārt "Jaunajai vienotībai" tas visbūtiskāk samazinājies, liecina pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tapušās SKDS aptaujas dati.
Nevienam koalīcijas partnerim un, domājams, arī nevienam nodokļu maksātājam nepatīk “Jaunās Vienotības” sagatavotais nodokļu celšanas piedāvājums, un neviena partija arī nevēlas vēl vairāk nokaitināt vēlētājus līdz vēlēšanām. Tāpēc valdība Finanšu ministrijas ziņojumu “Par nodokļu politikas attīstības virzieniem valsts sociālās un veselības apdrošināšanas ilgtspējas veicināšanai” nolēmusi atlikt.
Jaunā konservatīvā partija (JKP) Saeimā iesnieguši likuma grozījumus, piedāvājot kadastrālās vērtības iesaldēt līdz 2026.gadam. Savukārt "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dombrava norāda, ka viens no risinājumiem, lai noteiktu atbilstošu nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksājumu, būtu mazināt tā sasaisti ar iespējamajām jaunajām nekustamo īpašumu kadastrālajām vērtībām.
Uzreiz pēc tam, kad tika publicēti aģentūras SKDS pēc LTV un “lsm.lv” pasūtījuma veiktās Rīgas domes (RD) vēlēšanu aptaujas rezultāti, sociālajos tīklos parādījās neizpratnes pilni jautājumi – kāpēc tai partijai tik daudz, kāpēc tai tik maz? Kas par tiem vispār balsos? Citiem vārdiem, kas tie par nejēgām, kas piedalījušies šajā aptaujā un tik aplamas atbildes devuši. Vai tad tiešām nav skaidrs, ka vienīgā īstā un pareizā partija ir (ierakstīt vēlamo).
Tuvākajā laikā Saeimas deputātiem būs jālemj, cik lielu atbildību guldīt uz viņu pārstāvēto politisko organizāciju valdes locekļiem par partiju finansēšanas noteikumu pārkāpumiem. Pašlaik likums nosaka bezpersonisku atbildību – soda partijas kasi, ne vainīgo organizācijas amatpersonu.
Lai gan līdz šim masu medijos ir ticis minēts, ka Saeimā iekļuvušo partiju finansējums no valsts budžeta pērn tika palielināts sešas vai septiņas reizes, patiesībā vairākām partijām finansējuma pieaugums ir bijis vēl krietni straujāks.
Pat neskatoties uz to, ka strauji tuvojas Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas, kurās šoreiz ir liktas ļoti augstas politiskās likmes, Saeimā iekļuvušajām partijām šogad gandrīz izbeidzies ziedojumu un lielo biedra naudu pieplūdums, liecina KNAB informācija.
Teju visām koalīciju veidojošajam partijām februārī sarucis reitings, izņemot "Jauno Vienotību", kurai atbalsts pieaudzis un "Attīstībai/Par!"", kurai atbalsts palicis nemainīgs, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".
Kāds vācietis savu septiņus miljonus eiro vērto īpašumu, tostarp zeltu un nekustamo mantu, ar testamentu novēlējis eiroskeptiķu partijai "Alternatīva Vācijai" (AfD).
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) deviņām partijām trešdien kopumā pārskaitījis 2 197 574 eiro lielu valsts finansējumu, aģentūra LETA noskaidroja KNAB.