Nav nekāds jaunums, ka paliekot vecākām, uz sejas sāk parādīties nevēlamas krunciņas. Tas ir tikai dabisks process, no kura nevaram izbēgt. Mūsdienās pastāv dažādi veidi, kā aizkavēt novecošanos, tai skaitā grumbiņu veidošanos. Apkopojām astoņus iedarbīgus veidus, kā samazināt vai palēlināt grumbiņu veidošanos bez invazīvām manipulācijām.
Kaut arī salīdzinājumā ar citiem gadiem šogad Lieldienu svētki solās būt daudz klusāki – tuvāko lokā un bez ierastajām svinībām publiskās vietās, tas nebūt nenozīmē, ka nevaram ienest Lieldienu noskaņu tur, kur pavadām visvairāk laika, – mājās!
Gadalaiku maiņai raksturīgs ir enerģijas trūkums, kas izpaužas kā nogurums, miegainība, apātija, depresija vai motivācijas zudums. Farmaceite Ērika Pētersone atklāj, kā veiksmīgi uzveikt pavasara nogurumu.
Ukrainā notiekošā karadarbība un pret Krieviju ieviestās sankcijas uz dažādu preču un pakalpojumu iepirkumiem nozīmē, ka cenu pieaugums komunālo maksājumu segmentā tuvākajā nākotnē, visticamāk, būs daļa no lielākās iedzīvotāju daļas dienaskārtības.
Vēdera taukus var iedalīt divos veidos - zemādas tauki un viscerālie tauki. Viscerālie tauki ir tauku audi, kas ieskauj orgānus. Šādi tauki, kas ieskauj mūsu orgānus, ilgākā laika periodā var radīt dažādas veselības problēmas, piemēram, palielināt sirds slimību, diabēta, insulta risku. Dietalogi izceļ četrus pavisam vienkāršus trikus, kā atbrīvoties no viscerālajiem taukiem un iegūt plakanu vēderu.
Daudzi, kuri pārslimojuši vieglas pakāpes infekcijas slimību un iepriekš bijuši fiziski aktīvi, tagad var justies nedroši par to, kā un kad pēc Covid-19 atgriezties pie fiziskām aktivitātēm un vai tās ir drošas.
Kāpēc ir svarīgi nēsāt saulesbrilles arī ziemā, neatkarīgi no tā, vai spīd saule vai ir apmācies? Kā ar nevērību pret acīm ir saistītas galvassāpes un nogurums? Kādas brilles izvēlēties, lai tās nebūtu sezonālas, t.i., aizsargātu acis pret sauli gan ziemā, gan vasarā?
Turpinoties augstam Covid-19 saslimstības līmenim bērnu un jauniešu vidū, Bērnu slimnīcas speciālisti skaidro, kāda ir slimības gaita un kā vecāki var palīdzēt bērnam jau mājās apstākļos.
Neskatoties uz pandēmiju un straujo saslimšanu valstī, nekur nav pazuduši ierastie vīrusi un baciļi. Tieši tādēļ ir jāpievērš pastiprināta uzmanība imunitātes stiprināšanai.
Lai gan stēviju jau vairākus gadu simtus senā pagātnē Dienvidamerikas reģiona indiāņu ciltis izmantojušas tējas saldināšanai un arī ārstniecībā, Eiropā oficiāli kā pārtikas saldinātāju to atļauts izmantot tikai kopš 2011.gada.
Svešu, nepazīstamu cilvēku priekšā mēs vēlamies atstāt labu iespaidu. Šādās situācijās svarīgs ir ne tikai izskats, bet arī tas, cik inteliģenti varam būt. Uzziniet, kas jādara, lai citu priekšā izskatītos gudrāki!
Kļūt par dezinformācijas upuri mūsdienās ir vieglāk nekā jebkad. Šodien dezinformācijas nolūkos ne vien teksts, bet arī fotogrāfijas, audiovizuālais saturs, tīmekļvietnes, pastkastītē saņemtas vēstules var tikt radītas ar nolūku izplatīt dezinformāciju un maldināt.
Pēdējā laikā vērojama pastiprināta finanšu krāpnieku aktivitāte, kuri, piedāvājot ieguldīt akcijās, obligācijās, fondos un kriptovalūtā, izvilina no iedzīvotājiem lielus naudas līdzekļus.
Ūdens piedalās dažādos cilvēka organisma procesos - tas uzlabo asins cirkulāciju, regulē ķermeņa temperatūru, "ieeļļo" un aizsargā locītavas, mitrina ādu, palīdz uzturēt optimālu ķermeņa svaru, kā arī izvada nevajadzīgās vielas no organisma. Tomēr cilvēka organisms neuzkrāj ūdeni, tāpēc ir ļoti svarīgi regulāri to uzņemt pietiekamā daudzumā. Kā to darīt pareizi un kādos gadījumos nepieciešams uzņemt vairāk ūdens, padomus sniedz farmaceite Anna Kivleniece.
"Rūpes un kopšana ādai nepieciešama visos gadalaikos, tomēr tieši ziemas laikapstākļi, āra un iekštelpu temperatūras kontrasts ādai sagādā lielu stresu - tā kļūst sausāka, trauslāka, dažkārt pat plaisā," pauž farmaceite Ērika Pētersone.