Pēc Lieldienu olu krāsošanas un ripināšanas, kā arī citām jautrām aktivitātēm, svinētājiem bieži vien paliek pāri prāvs olu skaits, ko var izmantot dažādu garšīgu ēdienu pagatavošanai, tā parūpējoties par to, lai ēdiens neiet zudumā, saka Latvijas Apvienotās Putnkopības asociācijas (LAPNA) izpilddirektore Anna Ērliha.
Olu krāsošana Lieldienās ir neatņemama svētku tradīcija, kas sagādā priekus kā lieliem, tā maziem. Taču tās rezultātā rodas daudz tukšu olu kastīšu un brešu, kas nav īsti piemērotas atkārtotai lietderīgai pārstrādei otrreizējās izejvielās. Kā rast lietderīgu pielietojumu tukšajām olu kastītēm, iesaka “Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa.
Ja jums pēc Lieldienām paliek pāri lērums nokrāsotu olu un tās vairs diemžēl nav kur likt, tad mums ir ideja, kā tās pārvērst gardā "mērcē"! Šo mērci var izmantot dažādu uzkodu baudīšanai.
Kas jādara Lieldienās, lai būtu veiksmīgs, paredzētu turpmāko laiku vai saglabātu veselību, to lūkojām noskaidrot, ieskatoties latviešu tautas ticējumos par Lieldienām.
Tradicionālā Lieldienu rota ir košas, krāsainas un raibas olas. Taču vai zinām, kā Lieldienu olas pareizi uzglabāt un kā iegūt visdažādākos krāsu toņus ar dabiskām krāsvielām? Par šiem un citiem veselīgu Lieldienu svinēšanas jautājumiem stāsta BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, sertificēta uztura speciāliste Liene Sondore un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
Lieldienās, kā daudzos citos svētkos, atļaujamies ēst neveselīgāk un vairāk nekā citās dienās. Kā pavadīt Lieldienas veselīgi un bez pārmetumiem par apēsto maltīti svētkos? Konsultē sertificēta uztura speciāliste Liene Sondore un farmaceite Ilze Priedniece.
Kaut arī šogad cīņa par dabas pamošanos norit visai spraigi, ziemai spītīgi ietiepjoties un uzkundzējoties ar kārtējo cīruļputeni, pavasaris strauji tuvojas. Un tuvojas arī vieni no sezonas priecīgākajiem un ģimeniskākajiem svētkiem – Lieldienas. Kamēr šur tur Latvijā zemi vēl klāj slābana sniega kārta un līdz plaukstošu pumpuru laikam mazliet jāpaciešas, tas netraucē pavasara sajūtu radīt pašam, ienesot krāsas savā mājoklī. Svētku gaidās mājokļu attīstītāja “Bonava Latvija” interjera speciālisti dalās piecās idejās, kā paša spēkiem izveidot trendīgas Lieldienu dekorācijas.
Katram ir sava "recepte" kā krāsot Lieldienu olas. Vieni izmanto dabīgos materiālus jeb olas krāso, piemēram, sīpolu mizās, sarkanajā kāpostā, tikmēr citi izvēlas par labu veikalā nopērkamajām krāsvielām. Šoreiz dalāmies ar ideju, kā ar veikalā nopērkamajām krāsām padarīt Lieldienu olas ne tikai krāsainas, bet arī raibas!
Kad Lieldienu kaujas izcīnītas, Otrajās Lieldienās brokastīs var pasniegt olu zvēriņus, kas īpaši iepriecinās pašus mazākos mājiniekus. Lūk, divas idejas peles un eža izveidošanai.
Kaut arī salīdzinājumā ar citiem gadiem šogad Lieldienu svētki solās būt daudz klusāki – tuvāko lokā un bez ierastajām svinībām publiskās vietās, tas nebūt nenozīmē, ka nevaram ienest Lieldienu noskaņu tur, kur pavadām visvairāk laika, – mājās!