Notekūdeņu monitorings jūlija sākumā visās pilsētās uzrādījis Covid-19 omikrona apakšpaveidu BA4 un BA5 prevalenci, mikroblogošanas vietnē "Twitter" informē Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra zinātniskā asistente Dita Gudrā.
Krievijas ārsts un televīzijas raidījumu vadītājs Aleksandrs Mjasņikovs raidījuma “Par vissvarīgāko” ēterā kanālā “Krievija 1” kliedēja mītu par koronavīrusa omikrona paveidu. Pēc ārsta teiktā, apgalvojumi, ka omikronu pārslimo pārsvarā vieglā formā, attiecas tikai uz valstīm, kurās ir augsts vakcinācijas līmenis.
Pēc krievu pulmonologa Sergeja Lukjanova teiktā, bērni, kuri saslimuši ar koronavīrusa omikrona paveidu, pēc atveseļošanās mēdz saskarties ar miokardītu jeb sirds muskuļa iekaisumu, raksta portāls solenka.info.
Slavenā Krievijas ārste-terapeite un TV raidījumu vadītāja Jeļena Mališeva nosauca galveno omikrona atšķirību no citiem koronavīrusa paveidiem. Savā Instagram mediķe uzsvēra, ka šis Covid-19 paveids neskar plaušas.
Kamēr vairāki politiskie spēki jau aktīvi sākuši aģitēt par kovida ierobežojumu bezjēdzību un vajadzību tos atcelt, ārsti Latvijas slimnīcās norāda – saslimušo skaits ir augšupejošs, tāpēc šis nav īstais brīdis ierobežojumu atcelšanai, vēstīja LTV raidījums "Panorāma".
Krievu ārsts Mihails Čuiko, kurš inficējies ar omikronu, pauda, ka jaunais koronavīrusa paveids būtiski atšķiras no citiem, un aprakstīja savas sajūtas.
Omikrons nebūs pēdējais Covid-19 paveids, taču nākamais variants, visticamāk, būs vieglāks. Tā zinātniskajā žurnālā Nature norāda zinātnieki no Apvienotās Karalistes.
Notekūdeņu analīze ļauj noteikt koronavīrusa un tā specifisko paveidu izplatību pilsētās un reģionos, kur šāds monitorings tiek veikts. Analīzēs atklāts, ka īpaši lipīgais omikrona paveids šobrīd dominē vienā lielā Latvijas pilsētā - Jelgavā, Latvijas Radio 4 raidījumā "Podrobnosti" sacīja Dāvids Fridmanis no Latvijas Biomedicīnas pētījumu centra.
Austrumu slimnīcas Nacionālās references laboratorijas vadītājs Sergejs Ņikišins pastāstīja, ka Latvijā trīs procentos no visiem sekvencētajiem jeb atšifrētajiem vīrusa paraugiem ir atklāts omikrona apakštips, kas ir vēl lipīgāks par esošo omikronu, vēsta lsm.lv.
Šī Covid-19 viļņa laikā liels izaicinājums slimnīcām ir ar kovidu inficēto pacientu nodalīšana no pārējiem, jo šobrīd bieži kovids tiek atklāts pacientiem, kuri stacionārā nonākuši kādas citas slimības dēļ. Arvien biežāk Covid-19 pacienti tiek atklāti jau tranzītpalātās, tāpēc Daugavpils reģionālajā slimnīcā redz vajadzību piestrādāt pie tā, lai inficētos identificētu vēl uzņemšanas nodaļā un laikus nošķirtu no kopējās plūsmas, Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" atzina slimnīcas vadītājs Grigorijs Semjonovs.
Kāda Latvijas ģimenes ārste mikroblogošanas vietnē Twitter dalījusies ar ierakstiem par savu ikdienu. Viņa atklāj, ka dienas laikā konsultēti aptuveni 160 pacienti, lielākoties ar Covid-19.
Covid-19 omikrona paveida dēļ ārsti slimnīcās visvairāk uztraucas par hroniskiem pacientiem. Viņi novērojuši, ka saslimšana ar omikrona paveidu nevis noved pie smagiem plaušu bojājumiem, bet gan dažu dienu laikā saasina esošās slimības, vēsta LTV raidījums "Dienas Ziņas".
Latvijas pilsētu notekūdeņos vērojams Covid-19 omikrona paveida izplatības pieaugums un deltas samazināšanās, par pētnieku vērojumiem informē Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra pārstāve Dita Gudrā.
Ir tikai laika jautājums, kad Latvijā Covid-19 omikrona paveids pārņems visus reģionus, trešdien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē atzina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
Honkongā kāmīšu saimnieki ir saniknoti par varasiestāžu lēmumu iznīcināt līdz pat 2000 mazo dzīvnieciņu, kas tiek pamatots ar bažām par koronavīrusa izplatīšanos no kāmīšiem uz cilvēkiem, vēsta lsm.lv.
Kāda ģimenes ārste mikroblogošanas vietnē Twitter aicinājusi cilvēkus, kas neuztver jaunā Covid-19 paveida omikrona izplatību un riskus nopietni, nākt palīgā ģimenes ārstiem.